Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Skvernelis papasakojo apie savo būklę po vėžio

(atnaujinta 12:58 2020.05.23)
Praėjusių metų rugpjūtį Skvernelis pranešė, kad serga. Nuo to laiko ministras pirmininkas praėjo keletą gydymo kursų

VILNIUS, gegužės 23 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis  savo Facebook paskyroje papasakojo, kaip jis atsigauna po ligos.

"Kaip tik pradedant atgauti formą - gal ir neblogai. Dar įvertinus tai, kad 9 kilometrai iš šių 23 — žvyrkeliu. Dar labai nekantrauju grįžti į krepšinio aikštelę — kai tik A. [Aurelijus] Veryga leis žaisti ir mėgėjams", — rašė premjeras.

Prie įrašo pridedama nuotrauka iš telefoninės sporto programos. Nuotraukoje pavaizduotas ir nurodoma, kad per jį pravažiuoti 23,4 kilometrai.

Praėjusių metų rugpjūtį paaiškėjo, kad Skverneliui buvo aptikta pirmoji limfomos stadija, jis iškart pradėjo gydytis. Jis ir toliau vadovavo vyriausybės darbui, periodiškai pasiimdamas nedarbingumą.

Vasario pradžioje ministras pirmininkas paskelbė, kad jo liga perėjo į visiškos remisijos stadiją. Skvernelis taip pat teigė, kad kovo mėnesį jis paskelbs sprendimą dėl savo būsimos politinės karjeros, nes jam sunki liga tapo gyvybiškai svarbiu iššūkiu ir jis nori kuo daugiau laiko skirti savo šeimai.

Tačiau netrukus po jo anonso respublikoje buvo įvestas karantinas ir prasidėjo kova su koronavirusu, ir iki šiol ministras pirmininkas nepaskelbė savo sprendimo.

Nuo kovo 16 dienos respublikoje buvo įvestas karantino režimas, jis galioja iki gegužės 31 dienos. Nepaisant pastarosiomis savaitėmis sušvelnėjusių priemonių, Lietuvoje vis dar draudžiami masiniai renginiai ir susitikimai didelėse grupėse.

Tegai:
liga, Saulius Skvernelis
Dar šia tema
Sputnik Lietuva sužinojo, ką vilniečiai laiko populiariausiu valstybėje politiku
Skvernelis pranešė apie galimą karantino pratęsimą
Vilnius

"Grinda" įspėja apie sudėtingas oro sąlygas

(atnaujinta 22:18 2021.01.19)
Pranešime teigiama, kad šiuo metu eismo sąlygos geros, budima, bus reaguojama į meteorologinius pokyčius

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. "Grinda" įspėja šalies gyventojus apie sudėtingas oro sąlygas ir ragina būti atsargius, apie tai bendrovė rašo savo Facebook paskyroje.

Pažymima, kad sinoptikai prognozuoja, jog prasidėsiantis snygis tęsis 10 valandų, o per tą laiką sniego danga ūgtelės dar 3,5 cm.

Bendrovė praneša, kad mokslinių tyrimų duomenimis, apdorojimas prieš apledėjimą leidžia keliuose barstomų medžiagų kiekį sumažinti 20–40 %, todėl rūpinsis žmonių saugumu.

"NaCl, esant -9/-10 °C šalčiui (tokia temperatūra prognozuojama trečiadienio rytą), veikia labai efektyviai — 1 kilogramas druskos ištirpdo 6,3 kg sniego", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad šiuo metu eismo sąlygos geros, budima, bus reaguojama į meteorologinius pokyčius. 

Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik
Sausio mėnesio orai Lietuvoje ir Vilniuje

 

Tegai:
orai, Lietuva
Moteris

SAM: moterys raginamos aktyviau dalyvauti gimdos kaklelio vėžio prevencinėje programoje

(atnaujinta 22:17 2021.01.19)
Pabrėžiama, kad Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa vykdoma jau 17-us metus. Pagal ją visos 25–59-erių moterys, apdraustos privalomuoju sveikatos draudimu, kas tris metus kviečiamos nemokai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Pasaulyje bei Europoje sausio mėnesį tradiciškai vyksta gimdos kaklelio vėžio prevencijai skirti renginiai, kuriais moterys raginamos aktyviau rūpintis sveikata, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pabrėžiama, kad Lietuvoje gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa vykdoma jau 17-us metus. Pagal ją visos 25–59-erių moterys, apdraustos privalomuoju sveikatos draudimu, kas tris metus kviečiamos nemokai pasitikrinti dėl gimdos kaklelio vėžio.

Vilnius
Sputnik / Владислав Адамовский

"Prevencinės programos ir yra skirtos tam, kad liga būtų nustatyta kuo anksčiau, tuomet ir gydymas būna sėkmingas. Nemokamai pasitikrinančių dėl gimdos kaklelio vėžio moterų skaičius ne vienerius metus išlieka stabilus. Kasmet minėtoje programoje sudalyvauja per 100 tūkst. moterų. Deja, praėjusiais metais šis skaičius gerokai mažesnis. Preliminariais duomenimis, 2020-aisiais dėl gimdos kaklelio vėžio nemokamai pasitikrino šiek tiek daugiau nei 88 tūkst. moterų. Įtakos tam turėjo koronaviruso pandemija", — teigia Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Savičiūtė.

Jos teigimu, preliminariais duomenimis, kvietimus pasitikrinti pagal šią programą 2020-aisiais gavo daugiau nei 182 tūkst. moterų, tačiau pasinaudojo tik arti pusės kviestųjų. 

Pabrėžiama, kad kiekvienais metais didėja ir gimdos kaklelio vėžio programos finansavimas. 2019 metais jai vykdyti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) buvo skirta 2,05 mln. eurų, 2020 metais 2,48 mln. eurų.

Apklausa taip pat parodė, kad gyventojai pakankamai noriai ir patys dalyvauja minėtose programose. 26 proc. respondenčių yra dalyvavusios gimdos kaklelio vėžio, 16 proc. apklaustųjų — širdies ir kraujagyslių, 14 proc. — krūties vėžio, 11 proc. — priešinės liaukos (prostatos) vėžio, 10 proc. — storosios žarnos vėžio prevencinėje programoje.

Tegai:
moterys, vėžys, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Ledo ritulys, archyvinė nuotrauka

Lietuva paskelbė esanti pasirengusi surengti pasaulio ledo ritulio taurę kartu su Latvija 

(atnaujinta 08:30 2021.01.20)
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pabrėžė, kad tokia galimybė yra ir dar anksčiau Vilnius pasiūlė savo pagalbą Rygai

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Lietuva yra pasirengusi prisijungti prie Latvijos rengiant 2021 metų Ledo ritulio pasaulio čempionatą, sakė Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, praneša agentūra TASS su nuoroda į Lietuvos žiniasklaidą.

Anot jos, surengti kai kurias rungtynes šalyje įmanoma. Kol kas ši iniciatyva diskutuojama ir analizuojama. Ministras teigė, kad Vilnius savo pagalbą Rygai siūlė ir anksčiau, kai kilo klausimų dėl čempionato organizavimo.

Šiugždinienė informavo, kad Lietuvos valdžia ketina dar kartą pateikti pasiūlymą Latvijai.

Pirmadienį tapo žinoma, kad Tarptautinė ledo ritulio federacija (IIHF) atmetė galimybę Minske galimybę surengti pasaulio ledo ritulio čempionatą 2021 metais. Kaip anksčiau sakė organizacijos prezidentas Rene Faselis, kažkas darė spaudimą rėmėjams, kad jie atsisakytų remti turnyrą, jei jis nebus perkeltas iš Baltarusijos.

Pasaulio ledo ritulio čempionatas turėjo vykti 2021 metų gegužės 21 — birželio 6 dienomis Minske ir Rygoje. Anksčiau Baltarusijos opozicija siekė Baltarusijos valdžios institucijų taikyti tarptautines sankcijas, įskaitant inicijuoti boikotą ar atšaukti pasaulio ledo ritulio čempionatą Minske ir siųsti atitinkamus kreipimusis į IIHF.

Tegai:
ledo ritulys