Šeima kalnuose, archyvinė nuotrauka

Gegužės 24 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 15:44 2020.05.23)
Rytojaus diena tinkama užsiimti įvairiausia veikla, kurią esate pamiršę ar atidėję vėlesniam laikotarpiui, todėl patartina atlikti visus darbus ir neatidėlioti naujų

Rytoj kiti iš jūsų gali tikėtis daugiau nei įprastai. Tačiau gali atrodyti, kad nereikia niekur skubėti ir kad kitą dieną viskas bus daug paprasčiau. Nepasiduokite šiam jausmui ir kovokite su savo nenoru kažko imtis — tik rytoj galėsite nuversti kalnus, jei norite, ir išspręskite tas užduotis, kurių negalite atlikti įprastą dieną. Pasinaudokite šia proga, kad vėliau nesigailėtumėte praleistų progų.

Avinas (03.21-04.20) Yra puiki galimybė atrasti ką nors naujo santykiuose su mylimu žmogumi. Neslėpkite savo norų. Draugai ar pažįstami gali tapti pavydo priežastimi. Tačiau apskritai diena žada būti sėkminga.

Jautis (04.21-05.21) Turėsite pakankamai jėgų ir energijos atlikti net pačius sunkiausius dalykus. Stenkitės skirti daugiau laiko veiklai, kuri jums teikia didžiausią malonumą. Dabar tinkamas laikas sportuoti ir pradėti pratimų ciklą, siekiant pagerinti savo fizinę būklę.

Летний луг, архивное фото
Pieva.

Dvyniai (05.22-06.21) Užsiimkite tuo, ką seniai norėjote padaryti. Šiuo metu tinkamiausias laikas būti aktyviam. Tai, kas anksčiau atrodė sudėtinga, dabar bus paprasta. Svarbiausia — netingėti. Meilės reikaluose, neturėtų kilti nuoskaudų ir nusivylimų.

Vėžys (06.22-07.22) Jei būsite pasyvus tam, kas vyks, praleisite šią dieną ramiai. Tačiau jei imsitės iniciatyvos, kelyje nebus kliūčių. Tinkamas laikas naujiems romantiškiems pomėgiams. Tik santykiuose su artimaisiais neverta gudrauti.

Liūtas (07.23-08.23) Jums ne tik leistina, bet būtina vykdyti savo norus. Vidinis balsas bus nukreiptas teisingu keliu, ir jei jaučiate, kad nenorite su kažkuo susitikti ar atlikti kokių nors pareigų, švaria sąžinę galite to nedaryti.

Mergelė (08.24-09.22) Šiame etape jums tinkamiausia užuolankos taktika. Jei bandysite ko nors reikalauti iš artimųjų ir draugų, į atsaką sulauksite susierzinimo, pasipiktinimo ir nesusipratimų. Nors ir pergudrauti pavyks ne visus, bet pabandyti verta.

Мама с ребенком, архивное фото
© CC0 / Pixabay
Mama su dukra.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jei nenorite, kad jūsų kompanijoje žmonėms būtų nepatogu ir nesmagu, pasistenkite būti draugiškesni jų atžvilgiu. Dėl to atsiras nuoskaudų ir aplaidumo. Neleiskite, kad jus papirktų meilus žodžiai.

Skorpionas (10.23-11.21) Užsiimkite tuo, kas buvo seniai atidėta. Sėkmingas bus ir apsipirkimas parduotuvėse. Pavyks nusipirkti vertingus dalykus ir tiesiog pasimėgauti apsipirkimu.

Šaulys (11.22-12.21) Labai įdomus laikotarpis, kalbant apie širdies reikalus. Galimi nauji susitikimai ir pažintys, kurios gali radikaliai pakeisti jūsų tolimesnį gyvenimą. Dabar jūs tiesiog negalite atsipalaiduoti ir plaukti pasroviui tam, kad nepraleistumėte progos, kuri greitai pasirodys.

Ožiaragis (12.22-01.20) Stenkitės laikytis saugos taisyklių. Dabar jūs galite susižeisti. Meilės reikaluose nesitikima jokių pokyčių į blogąją pusę, tačiau jei norėsite kaip nors paįvairinti santykius su mylimuoju, tuomet jums pasiseks.

Предзакатное солнце в лесу, архивное фото
© CC0 / Pixabay
Kelias miške.

Vandenis (01.21-02.19) Dabar laikotarpis, kai galite atlikti būtinus veiksmus. Galbūt jūsų trumparegiškumą ir santūrumą sukels problemos asmeniniame fronte. Stenkitės neplanuoti rimtų įvykių dabar ir nepriimkite atsakingų sprendimų.

Žuvys (02.20-03.20) Šiuo laikotarpiu išgirsite daugybę pažadų, kurie gali suteikti vilčių. Tačiau nederėtų susidaryti klaidingų iliuzijų. Patys prieš pasidalindami pažadais gerai pagalvokite. Diena gali suteikti ramybės jausmą tiems šio ženklo atstovams, kurie vertina tvirtus santykius.

Tegai:
horoskopas
Butelis su alkoholiu, archyvinė nuotrauka

Vienam 15 metų ir vyresniam Lietuvos gyventojui pernai teko 11,1 litro alkoholio

(atnaujinta 15:53 2020.05.29)
Pernai Lietuvos parduotuvėse ir kavinėse buvo parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. 2019 m. vienam 15 metų ir vyresniam šalies gyventojui teko 11,1 litro suvartoto absoliutaus alkoholio, arba 0,1 litro mažiau nei 2018 metais, penktadienį paskelbė Statistikos departamentas.

2019 metais šalies mažmeninėje prekyboje ir maitinimo įmonėse parduota 2,9 mln. dekalitrų spiritinių alkoholinių gėrimų (degtinės, viskio, brendžio ir pan.), arba 4 tūkst. dekalitrų (0,1 proc.) mažiau nei 2018 m., vyno ir fermentuotų gėrimų — 3,4 mln. dekalitrų, arba 6 tūkst. dekalitrų (0,2 proc.) daugiau. 

Kaip ir kasmet, daugiausia parduota alaus — 21,6 mln. dekalitrų, arba 262 tūkst. dekalitrų (1,2 proc.) mažiau nei 2018 metais.

Alkoholio vartojimo pasekmės

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais bent viena tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusi diagnozė buvo užregistruota 24 tūkst. asmenų. 100 tūkst. gyventojų teko 858 sergantys asmenys (2018 m. — 863). 

Dažniausiai buvo registruojama alkoholinė priklausomybė (611,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų), alkoholio toksinis poveikis (161 atvejis) ir alkoholinė psichozė (93,9 atvejo 100 tūkst. gyventojų). 

Didžiausias kaimo gyventojų ligotumas yra 35–39 m. amžiaus grupėje, o miesto gyventojų didžiausias ligotumas pasiekiamas vėliau — 45–49 m. amžiaus grupėje.

Higienos instituto duomenimis, 2019 metais 544 žmonės mirė nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų, tai 37 daugiau negu 2018 metais. 

Dažniausiai pasitaikiusios tiesiogiai alkoholio vartojimo sukeltos ligos buvo alkoholinė kepenų liga (41,7 proc.), atsitiktinis apsinuodijimas alkoholiu (27 proc.) ir alkoholinė kardiomiopatija (11,9 proc.).

Išankstiniais duomenimis, vyrų mirtingumas nuo tiesiogiai su alkoholio vartojimu susijusių ligų 3,5 karto viršijo moterų. Pernai 100 tūkst. miesto gyventojų teko 18 mirusiųjų dėl šių su alkoholio vartojimu susijusių ligų (2018 m. — 17), kaimo — 23 (2018 m. — 20).

Padidėjo alkoholio kainos

Alkoholinių gėrimų mažmeninės kainos 2019 metais padidėjo 2 proc. Labiausiai pabrango trauktinės — 6,4 proc., Lietuvoje pagaminta degtinė — 6,2, brendis — 4,2, Lietuvoje pagamintas alus — 2,9 proc., putojantis vynuogių vynas — 1,7 proc., o viskis atpigo 2,8 proc. 

Alkoholinių gėrimų kainų didėjimą lėmė nuo 2019 metais kovo 1 dieną pradėtas taikyti didesnis akcizo tarifas.

2019 metais, palyginti su 2018 metais, pastebimas alkoholinių gėrimų, perskaičiuotų į absoliutų alkoholį, gamybos, importo, eksporto augimas, o pardavimo mažėjimas.

Tegai:
gyventojai, Lietuva
Dar šia tema
Gydytoja papasakojo, ar įmanoma dezinfekuoti kūną alkoholiu
Pasieniečiai sulaikė nelegaliai iš Latvijos dviračiu alkoholį gabenusį zarasiškį
Kaune, pilname šiukšlių garaže, pareigūnai rado cigarečių ir alkoholio
Antrankiai ir teisėjo plaktukas, archyvinė nuotrauka

Daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras sulaikytas

(atnaujinta 15:44 2020.05.29)
Policijos duomenimis, Akmenės gyventojui už padarytus nusikalstamus veiksmus gresia laisvės atėmimas iki 10 metų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Jungtinėje Karalystėje sulaikytas daugiau nei šešerius metus nuo teisėsaugos slapstęsis vyras, pranešė Lietuvos policijos departamentas.

2014 metais birželio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl Akmenėje, Stoties gatvėje, panaudoto fizinio smurto. Būdamas svečiuose vyras smurtavo prieš kitą vyrą.

Birželio 7 dieną, apie 23:40, Akmenėje esančiame bute po išgertuvių kilo konfliktas, kurio metu vyras, gimęs 1986 metais, būdamas neblaivus, tyčia naudojo fizinį smurtą kito vyro, gimusio 1987 metais, atžvilgiu. 33 metų vyras peiliu dūrė į pilvą nukentėjusiajam, šis buvo gydomas VšĮ "Mažeikių ligoninėje" dėl sužalojimų.

Pareigūnai, atvykę į įvykio vietą, rado tvarkingą butą. Nei išgertuvių, nei grumtynių pėdsakų nebuvo matyti. Peilio, kuriuo buvo sužalotas vyras, įvykio vietoje taip pat nebuvo. Pareigūnams nepavyko sučiupti įtariamojo. Tyrimo metu nustatyta, kad galimai nusikalstamą veiką padaręs asmuo tą patį vakarą išvyko į užsienį ir slapstėsi.

2014 metų rugsėjo 17 dieną priimtas nutarimas 33 metų vyrą ikiteisminio tyrimo byloje pripažinti įtariamuoju dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo nusikaltimo bei paskelbti asmens paiešką.

2014 metų rugsėjo 23 dieną buvo išduotas Europos arešto orderis. Paieškos metu buvo taikomos įvairios paieškos priemonės, tačiau nustatyti vyro buvimo vietos nepavyko.

2019 metų spalio 14 dieną gautas pranešimas, kad ieškomas vyras, galimai įvykdęs nusikalstama veiką, buvo sulaikytas Jungtinėje Karalystėje ir 2020 metų vasario 7 dieną buvo grąžintas į Lietuvą.

Praėjus daugiau nei 6 metams, ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir byla perduota teismui. Kaltinamasis — Akmenės gyventojas, už šiuos nusikalstamus veiksmus jam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų. Vyrui gresiančios bausmės dydis spręsis teismo posėdžių salėje.

Tegai:
policija, Lietuva, Jungtinė Karalystė
Dar šia tema
Sprogus petardai Vilniuje susižalojo jaunuolis
Tauragėje įkliuvęs naminės degtinės pirkėjas išdavė ir pardavėją
Sučiupti du jaunuoliai, Radviliškyje pavogę automobilį