Neringa Venckienė, archyvinė nuotrauka

Teismas pateikė Venckienei civilinių ieškinių maždaug 100 tūkst. eurų

(atnaujinta 20:25 2020.05.25)
Posėdis prasidėjo advokato prašymu bylą nutraukti suėjus kaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui, tačiau prašymas nebuvo patenkintas, nes, teismo vertinimu, kaltinamoji išvyko iš šalies vengdama baudžiamosios atsakomybės

VILNIUS, gegužės 25 — Sputnik. Panevėžio apygardos teisme pirmadienį vykusiame buvusios teisėjos ir Seimo narės Neringos Venckienės baudžiamosios bylos posėdyje pateikta civilinių ieškinių už maždaug 100 tūkst. eurų, skelbiama teismo pranešime žiniasklaidai.

Posėdis prasidėjo kaltinamosios Venckienės advokato prašymu bylą nutraukti suėjus apkaltinamojo nuosprendžio priėmimo senaties terminui. Apsvarstęs prašymą teismas jo netenkino, nurodęs, kad įstatymas numato, jog apkaltinamasis nuosprendis negali būti priimtas, jeigu asmuo nesislėpė nuo ikiteisminio tyrimo ar teismo. Tačiau Venckienei įtarimai buvo pareikšti dar iki išvykstant iš Lietuvos, ji žinojo apie pradėtą procesą, todėl, teismo vertinimu, ji išvyko iš šalies būtent vengdama baudžiamosios atsakomybės.

Teismas taip pat paskelbė, kad priima nukentėjusiųjų — Laimutės Stankūnaitės, jos nepilnametės dukros, policijos pareigūno ir antstolės pareikštus civilinius ieškinius. Stankūnaitei ir jos dukrai prašoma priteisti 20 tūkst. ir 50 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, pareigūnui — 2 tūkst. eurų, antstolei — beveik 29 tūkst. eurų.

Teismui išsprendus bylos dalyvių prašymus, prokuroras perskaitė kaltinamąjį aktą. Venckienė kaltinama dėl keturių nusikalstamų veikų — trukdymo antstolio veiklai, pasipriešinimo valstybės tarnautojui, smūgių sudavimo arba nežymaus sveikatos sutrikdymo, teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo.

Teismui Venckienė pareiškė, kad kaltės nepripažįsta. Kaltinamoji pasinaudojo savo teise parodymus duoti po to, kai bus apklausti visi liudytojai.

Šios dienos posėdyje teismas apklausė vieną nukentėjusįjį — policijos pareigūną. Jis teismui davė parodymus apie tai, kaip 2012 metų gegužės 17 dieną, vykdant teismo sprendimą, buvo atliekamas mergaitės paėmimas Garliavoje, Klonio gatvėje.

Teismas pasisakė ir dėl kaltinamojo akto atitikimo reikalavimams. Pirmame posėdyje Venckienės gynėjas teigė, kad kaltinamasis aktas surašytas netinkamai ir prašė jį grąžinti prokurorui taisyti. Vis tik, teismo vertinimu, prokuroro pateiktas dokumentas surašytas aiškiai ir suprantamai, jis atitinka jo formai ir turiniui keliamus reikalavimus, todėl prokurorui grąžinamas nebus.

Kitas posėdis vyks birželio 8 dieną.

Venckienės byla

Venckienės šeimą labai paveikė nagrinėjama pedofilijos byla. Venckienė yra nepilnametės Deimantės Kedytės, tapusios pedofilų auka, teta.

Neringos brolis Drąsius Kedys pradėjo kovą su pareigūnais, kurie prievartavo dukrą, tačiau mirė keistomis aplinkybėmis. Deimantė kurį laiką gyveno su teta, tačiau vėliau teismas nutarė, kad mergaitė turi būti grąžinta motinai, kuri, kaip įtariama, atidavė vaiką seksualiniam išnaudojimui. 2012 metų gegužę, įsikišus teisėsaugos pareigūnams, mergaitė buvo paimta iš namų Garliavoje, kur gyveno su teta ir seneliais, ir perduota motinai Laimutei Stankūnaitei. Nuo tada nežinoma nei Satnkūnaitės, nei Deimantės buvimo vieta.

Neringa Venckienė 2013 metais išvyko su sūnumi Karoliu į JAV. Lietuvoje ji buvo apkaltinta pasipriešinimu teisėsaugai.

2019 metų rudenį JAV išdavė Venckienę Lietuvai ir šių metų sausį jai pateikti kaltinimai, už kuriuos gresia laisvės atėmimas iki trejų metų.

Tegai:
teismas, Neringa Venckienė
Temos:
Su pedofilais kovojusios Neringos Venckienės byla (63)
Dar šia tema
Karolis Venckus patvirtino, kad JT paskelbė tarptautinę Deimantės paiešką
Venckienė priminė apie Grybauskaitės vaidmenį pedofilijos istorijoje
Teismas ir toliau leido tęsti Venckienei skirtą intensyvią priežiūrą
Vakcina nuo koronaviruso AstraZeneca

Lietuva gavo dešimtąją vakcinos nuo COVID-19 "Vaxzevria" siuntą

(atnaujinta 16:16 2021.04.13)
Vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 392,7 tūkst. gyventojų, arba 17,6 proc. visuomenės

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Antradienį į Lietuvą atgabenta dešimtoji bendrovės gamintojos "AstraZeneca" vakcinos nuo COVID-19 "Vaxzevria" siunta, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pažymima, jog ją sudaro 9600 vakcinos dozių. Planuojama, kad per kelias dienas jos pasieks savivaldybes.

Iki šios dienos Lietuva gavo 192,5 tūkst. "Vaxzevria" vakcinos dozių, o gyventojų skiepijimui sunaudota 170,2 tūkst.

"Vaxzevria" vakcina yra skiepijama dviem dozėmis, tarp jų darant 4-12 savaičių pertrauką. Kadangi po ilgesnės pertraukos formuojasi daugiau antikūnų ir tvirtesnis imunitetas, Sveikatos apsaugos ministerija rekomenduoja taikyti maksimalią 12 savaičių pertrauką. Atsižvelgdamos į pacientų individualias aplinkybes skiepijančios įstaigos gali pasiūlyti trumpesnį laiko tarpą, bet jis negali būti trumpesnis nei 4 savaitės.

Pagal pilną skiepijimo schemą paskiepytiems gyventojams yra taikoma išimtis atvykstant iš užsienio: tokiems asmenims nereikia prieš atvykstant į Lietuvą atlikti COVID-19 tyrimo ir atvykus izoliuotis 10 dienų. Pilnai paskiepytiems asmenims Nacionalinio visuomenės sveikatos centro sprendimu taip pat gali būti taikoma izoliacijos išimtis po turėto didelės rizikos kontakto su sergančiu COVID-19 liga.

Vakcinomis nuo COVID-19 Lietuvoje jau paskiepyta 392,7 tūkst. gyventojų, arba 17,6 proc. visuomenės. Dviem dozėmis yra vakcinuota 190,1 tūkst. žmonių, arba 6,8 proc. šalies gyventojų.

Antrasis karantinas Lietuvoje buvo įvestas lapkričio pradžioje ir kol kas pratęstas iki balandžio pabaigos. Naujaisiais duomenimis, Lietuvoje nuo pandemijos pradžios nustatyta daugiaus nei 227,8 tūkst. koronaviruso atvejų, daugiau nei 3,7 tūkst. žmonių mirė.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
koronavirusas, vakcina, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
"Visiškas bardakas": Veryga sukritikavo pagyvenusių žmonių vakcinaciją Vilniuje
Didžiausias Lietuvoje skiepijimo centras išnaudojo vakcinų atsargas
Lietuva gavo septynioliktą "BioNTech ir Pfizer" vakcinos nuo COVID-19 siuntą
Indija tapo 60-ąja šalimi, patvirtinusia vakciną "Sputnik V"
Pfizer ir Biontech vakcina nuo COVID-19

Lietuva nori atidėti revakcinavimą antrąja "Pfizer" doze

(atnaujinta 16:20 2021.04.13)
Antrasis karantinas Baltijos šalyje įvestas nuo lapkričio pradžios. Naujausiais duomenimis, jis buvo pratęstas iki balandžio pabaigos

VILNIUS, balandžio 13 — Sputnik. Lietuvos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė pareiškė, kad svarstoma revakcinavimą antrąja "Pfizer" vakcinos doze nukelti į vėlesnį laiką. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Perskiepijimas būtų vėliau, jau tokį sprendimą yra priėmusi Prancūzija, kiek žinau, daug valstybių tokį sprendimą svarsto, nes "Pfizer" revakcinacija atliekama ne anksčiau kaip po trijų savaičių", — sakė vyriausybės vadovė.

Anot premjerės, pavėlinus vakcinaciją antrąja doze, pirmąją dozę galima paskiepyti daugiau žmonių. Tuo pačiu metu pridūrta, kad pirmoji dozė tam tikrą laiką suteikia pakankamą apsaugą nuo koronaviruso.

Kiek laiko galėtų būti atidėta revakcinacija antrąja doze, Šimonytė teigė dar negalinti pasakyti. Tačiau, pasak jos, kitose valstybėse antrosios "Pfizer" vakcinos dozės skiepijimą planuojama vykdyti po 8 savaičių.

Toks sprendimas, kaip teigia premjerė, būtų priimtas atsižvelgiant į situaciją, kad siekiama paskiepyti kuo daugiau žmonių, tačiau vakcinų vis dar nėra gaunama užtektinai.

"Kad ir kaip būtų vakcinų nemažai, vis tiek nėra jų pakankamai, turint mintyje, kad vis daugiau ir daugiau jų reikėtų greitai revakcinacijai, todėl norime kuo didesnę apsaugą suteikti platesniam ratui žmonių, bet vis dėlto prioritetas – eilėje esantys vyresni, lėtinių ligų turintys žmonės", – teigė premjerė.

Antrasis karantinas Lietuvoje įvestas nuo lapkričio pradžios. Praėjusią savaitę koronaviruso atvejų po staigaus šuolio praktiškai nesumažėjo. Karantinas galioja iki balandžio pabaigos. Valdžia panaikino judėjimo tarp savivaldybių apribojimus, tačiau prekybos centrai, kaip žadėta anksčiau, nebuvo atidaryti.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau nei 227,8 tūkst. koronaviruso atvejų, mirė daugiau kaip 3,7 tūkst.

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuva gavo dešimtąją vakcinos nuo COVID-19 "Vaxzevria" siuntą
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė pranešė apie apsaugos priemonių trūkumą