Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje karantinas pratęstas iki birželio 16 dienos

(atnaujinta 16:18 2020.05.27)
Vyriausybė dar dviem savaitėms pratęsė Lietuvoje karantiną, tačiau jo sąlygos vėl sušvelnintos, Skvernelis užsiminė, kad po birželio 16-osios dienos karantinas gali būti nutrauktas

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Vyriausybė trečiadienį patvirtino dar vieną karantino švelninimo etapą, bet pratęsė karantiną iki birželio 16 dienos vidurnakčio.

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) nutarimo projekte buvo pabrėžta, kad karantinas pratęsiamas atsižvelgiant į karantino švelninimo etapų poveikį bei siekiant išlaikyti stabilią koronaviruso infekcijos epideminę situaciją.

Naujausi karantino režimo švelninimai susiję su renginių organizavimu, sienų kontrole, kavinių, kazino ir naktinių klubų darbo laiku, skrydžiais, būriavimosi viešoje erdvėje, komandiniais žaidimais mėgėjams.

Prieš ministrams patvirtinant naują karantino švelninimo etapą, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis užsiminė, kad po birželio 16-osios dienos karantinas gali būti nutrauktas.

Sušvelninimo naujovės

Nuo birželio atvirose erdvėse leidžiami renginiai iki 300 žiūrovų, uždarose erdvėse — iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų. Be to, ministrų kabinetas panaikino iki šiol galiojusį ribojimą viešose vietose burtis ne daugiau kaip penkiems asmenims, jeigu jie nėra šeimos nariai.

Kavinėms ir naktiniams klubams leista dirbti valanda ilgiau — iki 23:00 valandos.

Nuo birželio vyriausybė leido komandinius žaidimus mėgėjams — krepšinis, futbolas — lauke, taip pat leista rengti sporto renginius su žiūrovais.

Nuo birželio 1-osios panaikinama sienos su Latvija kontrolė — nebelieka jokių pasienio punktų ir vykstančiųjų tikrinimo.

Be to, nuo birželio netaikomas draudimas atvykti į Lietuvą Europos ekonominės erdvės valstybių, Šveicarijos Konfederacijos, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės piliečiams ir šiose valstybėse teisėtai gyvenantiems asmenims, atvykstantiems iš šių valstybių, jeigu valstybėje, kurioje jie teisėtai gyvena, sergamumas COVID-19 liga per pastarąsias 14 kalendorinių dienų neviršijo 25 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Nuo birželio 1 dienos iki birželio 16-osios pratęsiama laikina vidaus sienos kontrolė vykdant į Lietuvos Respubliką atvykstančių ir iš jos išvykstančių asmenų patikrinimus prie vidaus Europos Sąjungos sienos tarptautiniuose oro uostuose; Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste; šiuose pasienio kontrolės punktuose su Lenkijos Respublika: Kalvarijos, Lazdijų, Šeštokų.

Kaukių nešiojimo reikalavimai irgi sušvelninti, tačiau išlieka ir būtinos sąlygos. Asmenys, vyresni nei 6 metų, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose, renginiuose, ekskursijose, viešojo transporto įlaipinimo vietose ir viešajame transporte. Kaukių dėvėti nereikia, kai žmonės valgo ir geria viešojo maitinimo organizavimo vietose, sportuoja ar lankosi baseine ar pirtyje.

Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
© Sputnik /
Viskas, ką reikia žinoti apie pagalbą po karantino
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Lietuva, karantinas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2155)
Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 9-osios šventės

(atnaujinta 19:20 2020.07.08)
Šiandien, liepos 9 dieną, savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika

Liepos 9 yra 190-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. O kadangi 2020-ieji yra keliamieji metai, liepos 9-oji yra 191-a metų diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 175 dienos.

Ši diena istorijoje

1384 metų liepos 9 dieną Vytautas susitaikė su Jogaila, sudegino tris kryžiuočių pilis ir grįžęs į Lietuvą atgavo dalį savo tėvonijos. Tiesa, po penkerių metų jis vėl bėgo pas kryžiuočius, vėl buvo pakrikštytas, o vėliau vėl juos išdavė.

1988 metais šią dieną Vilniaus Vingio parke vyko daugiatūkstantinis Sąjūdžio mitingas, kuriame buvo pasitikti 19-osios TSKP konferencijos delegatai.

2002 metais prezidentas Valdas Adamkus už indėlį į tarptautinio dialogo bei taikos plėtrą apdovanotas Rusijos visuomeninio fondo apdovanojimu — šv. Apaštalo Andriejaus žvaigžde. O po septynerių metų, 2009 metais, teatro ir kino aktorius Donatas Banionis ir dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis apdovanoti Rusijos Garbės ordinais.

Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną Džao Žongą, kunigą, ir jo draugus — Kinijos kankinius. Popiežius Jonas Paulius II juos kanonizavo 2000 metų spalio 1 dieną.

Šią dieną savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
parasparnininkas, archyvinė nuotrauka

Juodkrantėje parasparniu skridęs vyras nukrito ir stipriai susižalojo

(atnaujinta 21:19 2020.07.08)
Nukentėjęs parasparnininkas buvo rastas paplūdimyje, po apžiūros jis perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Juodkrantėje išgelbėjo kopose nukritusį parasparnininką. Apie tai praneša Lietuvos kariuomenė.

Liepos 7 dieną, apie 20 val., iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto pakilęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 "Dauphin" ieškojo kopose nukritusio ir nukentėjusio parasparnininko. Galiausiai jis rastas paplūdimyje.

Įgulos gelbėtojas ir gydytojas po nukentėjusiojo apžiūros nurodė, kad jį reikės nugabenti į ligoninę.

Po maždaug 20 min. nukentėjęs parasparnininkas buvo perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams.

Kaip praneša kariuomenės spaudos tarnyba, paieškos ir gelbėjimo operacijoms atlikti Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuo 2018 metų jau kilo 80 kartų.

Tegai:
Juodkrantė, karinis sraigtasparnis