Piniginė su eurais

Kad pasiektų visus vaikus: Seimas suvienodino išmokų vaikams mokėjimo tvarką

(atnaujinta 17:47 2020.05.28)
Tikimasi, jog bendra tvarka užtikrins, kad socialiai neatsakingi tėvai vaikams skirtus pinigus išleistų vaiko poreikiams tenkinti, o ne saviesiems, nes šiuo metu pasitaiko atvejų, kai vaikams skirti pinigai tiesiog išleidžiami alkoholiui, narkotikams

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Seimas priėmė sprendimą įvesti vienodą tvarką mokant vaiko pinigus socialinės rizikos šeimoms, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Šį Išmokų vaikams įstatymo projektą inicijavo Lietuvos socialdemokratų darbo frakcijos narė ir Socialinių reikalų komiteto pirmininkė Rimantė Šalaševičiūtė bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis.

Anot "valstiečių" lyderio, iki šiol tvarką, kaip panaudojami vaiko pinigai nustatė kiekviena savivaldybė atskirai.

"Teko pripažinti ir apgailestauti, kad ne visos savivaldybės rūpinosi, jog gaunamų pinigų tėvai nepragertų ar neturėdami socialinių įgūdžių neiššvaistytų. Dauguma savivaldybių iki šiol rinkdavosi dalį vaiko pinigų socialinės rizikos šeimoms išmokėti pinigais — iki 50 procentų, o likusius pinigus pervesdavo į socialines korteles ir padėdavo šeimoms apsipirkti maisto produktais. Tad dažni atvejai, kai vaiko pinigai vaikų net nepasiekė", — parašė Karbauskis savo Facebook paskyroje.

Seime buvo nuspręsta, jog nuo liepos 1 dienos socialinės rizikos šeimoms vaiko išmokos būtų teikiamos socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatyta tvarka. Išmokos pasieks vaikus apmokant vaikų išlaikymo išlaidas ikimokyklinėse įstaigose, apmokant neformaliojo vaikų švietimo paslaugų išlaidas, apmokant vaikų maitinimo išlaidas mokyklose ar dienos centruose, maisto produktais, drabužiais, avalyne, higienos reikmenimis ir kitais vaikams būtinais daiktais, socialinėmis paslaugomis, socialinėmis kortelėmis, skirtomis pirkti maisto parduotuvėse ar kitomis panašiomis priemonėmis.

Šiuo metu vaiko pinigai siekia 60 eurų vaikui auginantiems vieną ar du vaikus, 100 eurų — daugiavaikėms šeimoms, auginančioms neįgalų vaiką, taip pat skurdžiai gyvenančioms šeimoms. Vaikus turės pasiekti ir vienkartinės išmokos, kurios bus skiriamos iš kovos su koronaviruso pasekmėmis paketo.

Seimo duomenimis, universalią išmoką (vaiko pinigus) 2019 metų sausio–rugsėjo mėnesiais gavo 516,5 tūkst. vaikų, iš jų nepinigine forma — 10,1 tūkst. vaikų, augančių socialinės rizikos šeimose.

Tegai:
vaikai, vaiko išmoka, Lietuva, Seimas
Dar šia tema
Siekiama, kad "vaiko pinigai" pasiektų visus Lietuvos vaikus
Vyras ant suoliuko, archyvinė nuotrauka

Vyriausybei pateiktas pirmasis skundas dėl per karantiną įvestų draudimų

(atnaujinta 18:11 2020.07.08)
Privati implantologijos klinika reikalauja kompensuoti 70 tūkst. eurų žalą dėl negautų pajamų

VILNIUS, liepos 8 - Sputnik. Vilniaus apygardos administracinį teismą pasiekė pirmasis skundas Lietuvos vyriausybei dėl žalos verslui, padarytos dėl kabineto ministo nustatytų apribojimų dėl koronaviruso protrūkio. Tai trečiadienį paskelbė šios bylos advokatas Nerijus Zaleckas, praneša TASS. 

Ieškinys buvo pateiktas privačios implantologijos klinikos vardu, ieškovai reikalauja atlyginti 70 tūkst. eurų žalą, patirtą dėl priverstinės prastovos.

"Įvedus karantiną, ministrų kabinetas numatyti specialias darbo tvarką verslininkams, o ne uždaryti verslą pagal įsakymą", - sakė jis.

Anot advokato, vyriausybė tokių galių neturėjo. "Tai iš dalies pripažino ir parlamentas, kai vėliau atgaline data pakeitė įstatymus, numatydamas juose Vyriausybei teisę įvesti draudimus", - sakė Zaleckas.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Remiantis trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1854 užsikrėtimų koronaviruso infekcija atvejai, 79 pacientai mirė. 

Tegai:
karantinas, Vyriausybė
Dar šia tema
VRM: vidaus sienų kontrolę siūloma pratęsti iki rugpjūčio 16 dienos
Rytų Lietuvos regiono medikams įteikti medaliai už indėlį suvaldant koronavirusą
Vyriausybė didina galimą renginių uždarose erdvėse dalyvių skaičių
Gaisro Alytuje gesinimas

Surinkti pirmieji duomenys apie gaisro Alytuje poveikį žmonių sveikatai

(atnaujinta 17:01 2020.07.08)
Toks tyrimas, vykdomas Sveikatos apsaugos ministerijos iniciatyva, Lietuvoje atliekamas pirmą kartą

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, vykdanti biomonitoringą, kokią įtaką žmonių sveikatai galėjo padaryti pernai Alytaus padangų perdirbimo įmonėje "Ekologistika" įvykęs gaisras, gavo į pirmąjį tyrimo etapą pakviestų žmonių anketas. Apie tai pranešė Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Tyrime dalyvavo 91 iš 100 kviestų ugniagesių gelbėtojų ir 81 iš 200 atrinktų teritorijų gyventojų. Mokslininkai netrukus pradės apdoroti anketų duomenis, o paimti mėginiai jau ruošiami laboratoriniams tyrimams. Kaip planuojama, tyrimai prasidės šį rudenį, surinkus likusių dalyvių duomenis.

Toks tyrimas, vykdomas SAM iniciatyva, šalyje atliekamas pirmą kartą.

"Tyrimui 100 Alytaus miesto ir rajono gyventojų bei dar 100 žmonių, gyvenančių Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių miestuose ir jų rajonuose, buvo atrinkti atsitiktinės atrankos būdu iš Registrų centro Gyventojų registro. Taip pat buvo atrinkti 100 ugniagesių-gelbėtojų, tiek dalyvavusių, tiek nedalyvavusių likviduojant gaisrą ir jo padarinius", — rašoma pranešime.

Visi tyrimo dalyviai turėjo užpildyti anketas. Pavojingų cheminių medžiagų koncentracija bus tiriama iš žmonių kraujo ir šlapimo paimtų mėginių.

Nuasmeninti apibendrinti tyrimų rezultatai, laikantis asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, bei rekomendacijos, padedančios sumažinti pavojingų cheminių medžiagų poveikį gyventojų sveikatai, bus pateiktos atsakingoms institucijoms, visuomenės sveikatos priežiūros specialistams, Lietuvos mokslo bendruomenei ir plačiajai visuomenei. Rezultatus ir rekomendacijas planuojama pateikti kitų metų pabaigoje. Dalyviai, kurie to pageidavo, taip pat gaus savo asmeninius tyrimų rezultatus.

Pernai Alytaus miesto savivaldybė atidarė paramos lėšų sąskaitą gaisro padangų perdirbimo gamykloje "Ekologistika" padariniams likviduoti ir skirti premijas ugniagesiams gelbėtojams. Buvo surinkta 174 570,56 eurų. Lėšos pasiekė 325 žmones, kurie dalyvavo gesinant gaisrą.

Gaisras kilo pernai spalio mėnesį. Jį pavyko užgesinti tik po dešimties dienų, per tą laiką sudegė beveik dviejų tūkstančių kvadratinių metrų plotą užimančios panaudotų padangų sandėliavimo patalpos. Gaisro padariniai žmonėms ir aplinkai — milžiniški, o valstybei padaryta žala viršija 5 milijonus eurų.

Tegai:
gaisras, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Alytus
Temos:
Gaisras Alytuje: valdžios reakcija ir atsakingų paieškos
Dar šia tema
Teismui perduota ištirta baudžiamosios bylos dalis dėl gaisro Alytuje
Gaisrą Alytuje gesinusiems ugniagesiams bus skirtos premijos iš JAV
Bus tiriama, ar gaisras Alytaus padangų perdirbimo įmonėje pakenkė žmonių sveikatai