Žvejys, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė du rusus, įplaukusius į Lietuvą su gumine valtimi

(atnaujinta 18:31 2020.05.29)
VSAT duomenimis, Rusijos piliečiams gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų

VILNIUS, gegužės 29 — Sputnik. Sieną su Rusijos Kaliningrado sritimi saugantys Pagėgių pasieniečiai sulaikė du žvejus rusus, Nemune neteisėtai įplaukusius į Lietuvą gumine valtimi, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Pirminiais duomenimis, abu užsieniečiai nusprendė pasidairyti žuvingesnių vietų.

Ketvirtadienį VSAT pasieniečiai techninėmis kontrolės priemonėmis užfiksavo sienos pažeidimą. Fiksuota, kad du asmenys gumine valtimi su pakabinamu varikliu ties Pagėgių savivaldybės Bitėnų kaimu Nemune įplaukė į Lietuvos pusę.

Pažeidimą nustatę VSAT pareigūnai apie tai pranešė kolegoms, kurie upėje patruliavo tarnybiniu kateriu. Ekipažas netrukus pasirodė nurodytoje vietoje ir sulaikė abu pažeidėjus.

Nustatyta, kad valstybės sieną neteisėtai kirto 35-erių ir 36-erių Rusijos piliečiai. VSAT duomenimis, Rusijos vandenyse iš pradžių žvejoję vyrai galimai nusprendė paieškoti žuvingesnių vietų ir paplaukė Lietuvos kranto link.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto valstybės sienos perėjimo. Vyrus pasieniečiai uždarė į areštinę. Jiems gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų. Žvejų valtis saugoma Pagėgių pasienio rinktinėje.

Tegai:
rusai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Sulaikytas eismo įvykį sukėlęs ir bandęs pasprukti latvis
Pasieniečiai sulaikė cigaretes krovusį varėniškį
Pasieniečiai dingusią senjorę Elektrėnų savivaldybėje rado pasitelkę sraigtasparnį
Smurtas šeimoje

Klaipėdos apygardos prokuroras įtariamas smurtavęs prieš žmoną

(atnaujinta 13:58 2021.01.23)
Moteris buvo nuvežta į Klaipėdos ligoninę pristatyta dėl galvos sumušimo, jį paaiškino, kad ją sumušė vyras. Įtariamasis - Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Klaipėdos apygardos prokuroras įtariamas smurtavęs prieš žmoną, pranešė Lietuvos policija.

Šeštadienį apie 00:01 į Klaipėdos ligoninę iš namų Klaipėdos rajone, Klipščių kaime, pristatyta 1986 metais gimusi moteris dėl galvos sumušimo. Ji gavo medicininę pagalbą ir buvo išleista gydytis ambulatoriškai.

Anot jos, penktadienį apie 23.09 namuose ją sumušė 1978 metais gimęs vyras. Įtariamasis — Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras.

Kaip praneša Generalinė prokuratūra, generalinė prokurorė Nida Grunskienė pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl fizinio skausmo sukėlimo ar ar nežymaus sveikatos sutrikdymo.

Dėl šio įvykio taip pat bus atliekamas tarnybinis patikrinimas.

Nurodoma, kad prokuroro asmens duomenys neskelbiami siekiant apsaugoti teisėtus mažamečių šeimos narių interesus. Apie baigto ikiteisminio tyrimo, tarnybinio patikrinimo rezultatus bei priimtus sprendimus informacija bus pateikta viešai.

Tegai:
smurtas, Klaipėda, policija
Dar šia tema
Vilniaus oro uoste sulaikyti du vyrai, ieškomi dėl padarytų nusikaltimų
Per avariją Lietuvoje žuvo Rusijos ir Latvijos piliečiai 
Vakcina nuo koronaviruso

Lietuva prašo ES suteikti leidimą Britanijos "AstraZeneca" vakcinai, iki jos patvirtinimo

(atnaujinta 10:24 2021.01.23)
Iki šiol Europos vaistų agentūra patvirtino tik dvi vakcinas — jungtinę "Pfizer" ir "BioNTech" bei "Moderna"

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Lietuva paragino ES struktūras patvirtinti koronaviruso vakcinos, kurią gamina farmacijos įmonė "AstraZeneca", naudojimą. Apie tai savo socialiniame tinkle Twitter parašė Baltijos ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

"Estijos, Latvijos ir Lietuvos premjerai prisideda prie Austrijos, Čekijos, Graikijos ir Danijos raginimo ES institucijoms patvirtinti "AstraZeneca" vakciną ir užtikrinti nedelsiamą platinimą prieš ją patvirtinant. Tiksliai laikytis procedūrų — svarbu. Tačiau taip pat svarbi sparta. Delsimas kainuoja gyvybių", — rašė ji.

Šiuo metu ES yra patvirtinusi dvi vakcinas nuo COVID-19 — "Pfizer-BioNTech" ir "Moderna". Europos vaistų agentūra ketina mėnesio pabaigoje, sausio 29 dieną priimti sprendimą dėl vakcinos, kurią sukūrė britų "AstraZeneca" kartu su Oksfordo universitetu.

Didžiosios Britanijos "AstraZeneca" yra pigesnė už du jau patvirtintus vaistus, be to, jo laikymo ir gabenimo sąlygos yra daug paprastesnės, palyginti su "Pfizer" ir "BioNTech" vakcina: ją galima laikyti įprastuose šaldytuvuose, o ne esant labai žemai temperatūrai, kurią reikalauja "Pfizer/"BioNTech".

Be to, praėjusios savaitės pabaigoje kilo skandalas dėl "Pfizer" ir "BioNTech" tiekiamos vakcinos COVID-19. Paaiškėjo, kad ES šalys, įskaitant Lietuvą, gaus mažiau vaisto dozių, nei buvo planuota anksčiau. Todėl pristatymų apimtis sumažėjo beveik perpus.

Tuo pačiu metu Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį reikalavo iki liepos pradžios užtikrinti masinę respublikos gyventojų vakcinaciją. Kad Lietuva įgytų kolektyvinį imunitetą koronavirusui, reikia paskiepyti 70 procentų gyventojų.

Per visą laiką Lietuvoje sirgo apie 176 tūkst. žmonių, daugiau kaip 2600 mirė.

Tegai:
vakcina, Didžioji Britanija, ES, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje