Vilnius

Ekspertas: Lietuva nori pagerinti santykius su Lenkija "ne gero gyvenimo"

(atnaujinta 09:25 2020.06.02)
Lietuva tikisi Europos institucijų paramos, nes COVID-19 ekonominės pasekmės smarkiai smogs šaliai, mano ekspertas Jurijus Borisionokas

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos laiškas buvo skirtas Lenkijos vadovui Andrzejui Dudai prieš pat prezidento rinkimus Lenkijoje, interviu Sputnik Lietuva sakė Maskvos Lomonosovo valstybinio universiteto Istorijos fakulteto Pietų ir Vakarų slavų katedros docentas Jurijus Borisionokas.

"Atsižvelgiant į labai sunkią dvišalių Lenkijos ir Lietuvos santykių būklę, kuriai taip pat didelę naštą daro dviejų valstybių istorija, Nausėdos taikos palaikymo pastangos atrodo gana simpatiškai. Net galima prisiminti tuos laikus, kai prezidento pirmtakė Dalia Grybauskaitė reguliariai lankėsi Varšuvoje per Lenkijos valstybinę šventę lapkričio 11, būdama vienintele užsienio lydere, dalyvavusia iškilmėse Varšuvoje. Tai yra, šiuo atveju Nausėda daug dėmesio skiria Europos solidarumo stiprinimui. Žinoma, galima įtarti, kad Nausėda nori prisijungti prie šių vietinių Rytų Europos valstybių grupių", — sakė Borisionokas, pridurdamas, kad vienas iš šių susivienijimu yra Višegrado ketvertas.

Ekspertas pažymėjo, kad Nausėda gerins santykius su Lenkija "ne iš gero gyvenimo".

"Koronaviruso pandemijos ekonominiai padariniai turėtų paveikti Lietuvą pakankamai rimtai ir šiuo atveju tikimasi palaikymo iš Europos institucijų, todėl negalima atmesti galimybės, kad šiuo atveju bus įtraukti ir nedideli kaimyninių valstybių sąjungos sudarymo elementai", — padarė išvadą jis.

Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda išreiškė solidarumą su Lenkija dėl galimų bendrų veiksmų, susijusių su COVID-19 pandemijos padariniais, taip pat dėl ​​Europos Sąjungos darbotvarkės ir bendradarbiavimo, siekiant vieningų tikslų.

Nausėda ir Duda pabrėžė, kad priims reikalingus ryžtingus sprendimus, kovojant su COVID-19 pandemija ir jos sukeltomis ekonominėmis ir socialinėmis pasekmėmis.

Tegai:
Lietuva, Lenkija
Dar šia tema
Prezidentas ir valdantieji — Nausėda keičia taktiką?
Nausėda nori vienodų sąlygų krizės paveiktoms ES šalims
Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 9-osios šventės

(atnaujinta 19:20 2020.07.08)
Šiandien, liepos 9 dieną, savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika

Liepos 9 yra 190-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. O kadangi 2020-ieji yra keliamieji metai, liepos 9-oji yra 191-a metų diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 175 dienos.

Ši diena istorijoje

1384 metų liepos 9 dieną Vytautas susitaikė su Jogaila, sudegino tris kryžiuočių pilis ir grįžęs į Lietuvą atgavo dalį savo tėvonijos. Tiesa, po penkerių metų jis vėl bėgo pas kryžiuočius, vėl buvo pakrikštytas, o vėliau vėl juos išdavė.

1988 metais šią dieną Vilniaus Vingio parke vyko daugiatūkstantinis Sąjūdžio mitingas, kuriame buvo pasitikti 19-osios TSKP konferencijos delegatai.

2002 metais prezidentas Valdas Adamkus už indėlį į tarptautinio dialogo bei taikos plėtrą apdovanotas Rusijos visuomeninio fondo apdovanojimu — šv. Apaštalo Andriejaus žvaigžde. O po septynerių metų, 2009 metais, teatro ir kino aktorius Donatas Banionis ir dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis apdovanoti Rusijos Garbės ordinais.

Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną Džao Žongą, kunigą, ir jo draugus — Kinijos kankinius. Popiežius Jonas Paulius II juos kanonizavo 2000 metų spalio 1 dieną.

Šią dieną savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
parasparnininkas, archyvinė nuotrauka

Juodkrantėje parasparniu skridęs vyras nukrito ir stipriai susižalojo

(atnaujinta 21:19 2020.07.08)
Nukentėjęs parasparnininkas buvo rastas paplūdimyje, po apžiūros jis perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Juodkrantėje išgelbėjo kopose nukritusį parasparnininką. Apie tai praneša Lietuvos kariuomenė.

Liepos 7 dieną, apie 20 val., iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto pakilęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 "Dauphin" ieškojo kopose nukritusio ir nukentėjusio parasparnininko. Galiausiai jis rastas paplūdimyje.

Įgulos gelbėtojas ir gydytojas po nukentėjusiojo apžiūros nurodė, kad jį reikės nugabenti į ligoninę.

Po maždaug 20 min. nukentėjęs parasparnininkas buvo perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams.

Kaip praneša kariuomenės spaudos tarnyba, paieškos ir gelbėjimo operacijoms atlikti Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuo 2018 metų jau kilo 80 kartų.

Tegai:
Juodkrantė, karinis sraigtasparnis