VU

Universitetai susitarė: minimalus stojamasis balas 2020 metais 5,4

(atnaujinta 15:02 2020.06.02)
Kaip ir praėjusiais metais, tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas vietas minimalus stojamasis balas bus 5,4

VILNIUS, birželio 2 — Sputnik. 2020 metais priėmimui į universitetines pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas mažiausio stojamojo konkursinio balo kartelė — 5,4 balo. Tokį susitarimą penktadienį pasiekė visi Lietuvos valstybiniai universitetai, praneša Lietuvos universitetų rektorių konferencijos spaudos tarnyba.

Posėdyje dalyvavo LR Švietimo, mokslo ir sporto ministras dr. Algirdas Monkevičius, LAMA BPO prezidentas prof. Pranas Žiliukas, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas dr. (hp) Romas Baronas, Lietuvos švietimo tarybos pirmininkė prof. dr. Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Eigirdas Sarkanas ir kiti aukštojo mokslo atstovai.

auditorija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

Svarstydami klausimą dėl minimalaus stojamojo konkursinio balo į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas universitetinių studijų vietas rektoriai susitarė, kad tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas vietas minimalus stojamasis balas bus 5,4. 

Pažymėta, kad toks minimalus stojamasis balas universitetams galiojo ir praėjusiais metais.

LURK posėdžio metu buvo svarstoma galimybė kartelę kelti aukštyn, taip pat diskutuota, kad brandos egzaminai nėra tobuliausias būdas įvertinti žinias. Tačiau vyko diskusijos, jog tai kompleksinis klausimas, susijęs ir su tam tikrais pokyčiais vidurinio ugdymo srityje, brandos egzaminų organizavimu, apskritai su abiturientų įgūdžių vertinimu ir žiūrint į ateitį reikia įvertinti ir kitus būdus.

Bendrasis priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas prasidėjo birželio 1-ąją. Norintys jame dalyvauti kviečiami iki rugpjūčio 18 d. 12 val. teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį. Kvietimas studijuoti bus skelbiamas rugpjūčio 22 d. iki 12 val.

Tegai:
universitetai
Dar šia tema
Lietuvos švietimo, mokslo ir sporto ministerija paskelbė priėmimo į universitetus grafiką
Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 9-osios šventės

(atnaujinta 19:20 2020.07.08)
Šiandien, liepos 9 dieną, savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika

Liepos 9 yra 190-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. O kadangi 2020-ieji yra keliamieji metai, liepos 9-oji yra 191-a metų diena. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 175 dienos.

Ši diena istorijoje

1384 metų liepos 9 dieną Vytautas susitaikė su Jogaila, sudegino tris kryžiuočių pilis ir grįžęs į Lietuvą atgavo dalį savo tėvonijos. Tiesa, po penkerių metų jis vėl bėgo pas kryžiuočius, vėl buvo pakrikštytas, o vėliau vėl juos išdavė.

1988 metais šią dieną Vilniaus Vingio parke vyko daugiatūkstantinis Sąjūdžio mitingas, kuriame buvo pasitikti 19-osios TSKP konferencijos delegatai.

2002 metais prezidentas Valdas Adamkus už indėlį į tarptautinio dialogo bei taikos plėtrą apdovanotas Rusijos visuomeninio fondo apdovanojimu — šv. Apaštalo Andriejaus žvaigžde. O po septynerių metų, 2009 metais, teatro ir kino aktorius Donatas Banionis ir dirigentas, profesorius Saulius Sondeckis apdovanoti Rusijos Garbės ordinais.

Katalikai šią dieną mini Šv. Augustiną Džao Žongą, kunigą, ir jo draugus — Kinijos kankinius. Popiežius Jonas Paulius II juos kanonizavo 2000 metų spalio 1 dieną.

Šią dieną savo vardadienį mini Algirdas, Algirdė, Leonarda, Leonardas, Sirgaudas, Sirgaudė, Sirmantas, Sirmantė, Verė, Veronė, Veronika.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
parasparnininkas, archyvinė nuotrauka

Juodkrantėje parasparniu skridęs vyras nukrito ir stipriai susižalojo

(atnaujinta 21:19 2020.07.08)
Nukentėjęs parasparnininkas buvo rastas paplūdimyje, po apžiūros jis perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Juodkrantėje išgelbėjo kopose nukritusį parasparnininką. Apie tai praneša Lietuvos kariuomenė.

Liepos 7 dieną, apie 20 val., iš I-ojo paieškos ir gelbėjimo posto pakilęs Karinių oro pajėgų sraigtasparnis AS365 "Dauphin" ieškojo kopose nukritusio ir nukentėjusio parasparnininko. Galiausiai jis rastas paplūdimyje.

Įgulos gelbėtojas ir gydytojas po nukentėjusiojo apžiūros nurodė, kad jį reikės nugabenti į ligoninę.

Po maždaug 20 min. nukentėjęs parasparnininkas buvo perduotas Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikams.

Kaip praneša kariuomenės spaudos tarnyba, paieškos ir gelbėjimo operacijoms atlikti Karinių oro pajėgų sraigtasparniai nuo 2018 metų jau kilo 80 kartų.

Tegai:
Juodkrantė, karinis sraigtasparnis