Prekybos centre, archyvinė nuotrauka

Tyrimas parodė, kaip per metus pasikeitė pigiausių produktų krepšelio kaina

(atnaujinta 10:59 2020.06.04)
Gegužės mėnuo prasidėjo kainų mažinimo skelbimu žiniasklaidoje, tačiau realybėje paaiškėjo, kad tai buvo tik "kosmetinė" kainų korekcija

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse per metus pabrango 5,98 Eur ar 11,3 proc., rodo Pricer.lt tyrimas.

Palyginti su 2020 balandžio mėnesiu, pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis sumažėjo 1,01 Eur, arba 1,7 proc.

Gegužės mėnuo prasidėjo kainų mažinimo skelbimu žiniasklaidoje. Tačiau, kaip pažymi Pricer.lt, didelio kainų kritimo nėra — tik "kosmetinė" kainų korekcija.

Populiarių produktų vidutinio krepšelio kainų gegužės mėnesį analizė rodo, kad, palyginti su 2020 balandžio mėnesiu, kainos kilo 0,61 Eur (1,5 % proc.). 2020 gegužės mėnesio populiarių produktų vidutinio krepšelio kaina buvo +1,30 Eur (3,3 % proc.) didesnė už 2019 gegužės mėnesio krepšelio kainą.

Tinklas su pigiausiu krepšeliu (kaina 0,63 Eur mažesnė) ir toliau yra "Maxima", antrąją vietą išlaiko "Norfa", kuris sumažino krepšelio kainą 0,58 Eur. "IKI" sumažino šią kainą 0,44 Eur ir užima ketvirtąją vietą. 

"LIDL" sumažino krepšelio kainą net 2,21 Eur, bet užima tik trečiąją vietą tarp pigiausių. "Barbora" 2,92 Eur sumažino kainą ir pakilo į penktąją vietą. Šeštąją vietą užima "RIMI", kuri padidino kainą 1,77 Eur, o e-RIMI išlieka brangiausiu septintuoju tinklu, nors ir sumažino krepšelio kainą 2,17 Eur.

Tegai:
maisto produktai, kainos, kaina, tyrimas
Dar šia tema
Ekonomistas pateikė namų ir butų kainų pokyčių Lietuvoje prognozę
Lietuvoje pieno kainos krito beveik dešimčia procentų
Padidėjusios kainos nepadėjo: mirčių nuo rūkymo atvejų Lietuvoje padaugėjo
Nuo liepos Lietuvos gyventojams įsigalios mažesnės gamtinių dujų kainos
Miškas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija: atliktas miškų sanitarinės būklės patikrinimas

(atnaujinta 14:18 2020.08.13)
Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Valstybinė miškų tarnyba liepos mėnesį atliko miškų sanitarinės būklės patikrinimą, praneša Aplinkos ministerija.

Pažymima, kad privačiuose miškuose atlikta 477 objektų stebėsena. 81 atveju buvo nustatyti medžių kenkėjų židiniai — miško savininkai, naudotojai ar valdytojai apie tai informuoti raštu.

Dėl kitų 16 atvejų pradėta administracinių nusižengimų teisena dėl Miško sanitarinės apsaugos reikalavimų pažeidimų.

"VĮ Valstybinių miškų urėdijoje buvo atlikta 3 objektų (girininkijų) stebėsena. 2 atvejais nurodyta prievolė vykdyti Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punktų reikalavimus", —  teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad medžių džiūvimo priežastys nustatytos 3 atvejais valstybiniuose miškuose, 2 atvejais — privačiuose miškuose.

Pranešama, kad miško savininkams, naudotojams, valdytojams pateiktos rekomendacijos dėl Miško sanitarinės apsaugos taisyklių 29 ir 30 punkto reikalavimų vykdymo.

Tegai:
patikrinimas, miškas, Aplinkos ministerija
Dar šia tema
Internete paskelbtas vaizdo įrašas apie Amazonėje siautėjusius gaisrus
Baltarusijoje baigėsi ketvirtoji protesto diena
Kompiuteris

NVSC paragino keliaujančius anketas pildyti elektroniniu būdu

(atnaujinta 17:26 2020.08.13)
NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 13 — Sputnik. Nuo pirmadienio įsigaliojus prievolei, kai kiekvienas oro ar jūrų transportu į Lietuvą grįžtantis ar į ją atvykstantis keliautojas privalo pateikti savo asmens duomenis, užpildydamas anketą, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai ragina žmones tą padaryti elektroniniu būdu NVSC.

Pasak NVSC Vilniaus departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėjos Ginretos Megelinskienės, kol kas tik nedidelė dalis keliautojų užpildo anketas elektroniniu būdu. Per vakar dieną Vilniaus oro uoste surinkta daugiau nei 500 popierinių anketų, kurių duomenis specialistams dar reikia suvesti į informacinę sistemą.

"Tenka apgailestauti, kad žmonės pirmenybę teikia popierinėms anketoms. Tai labai apsunkina ir prailgina procesą, gaištamas ne tik specialistų, bet ir pačių keliautojų laikas. Tad labai raginame žmones naudotis galimybe užpildyti šią formą elektroniniu būdu. Tą, pavyzdžiui, galima padaryti dar prieš kelionę, laukiant lėktuvo oro uoste", — sakė ji. 

NVSC priminė, kad visi į Lietuvą oro ar jūrų transportu atvykstantys žmonės turi užpildyti popierines anketas arba registruotis elektroniniu būdu NVSC interneto svetainėje.  

Anketoje žmonės turi nurodyti vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, lankytas šalis, kontaktinius duomenis, taip pat skrydžio numerį, sėdėjimo vietą lėktuve ar kelte.

14-kos dienų saviizoliacija nuo atvykimo į Lietuvą dienos privaloma visiems, atvykusiems iš paveiktų teritorijų, bei užsieniečiams, atvykusiems iš trečiųjų šalių.

Tegai:
koronavirusas, keliautojai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija pirmoji pasaulyje užregistravo vakciną nuo koronaviruso
Per parą Lietuvoje nustatytas 21 COVID-19 atvejis