Rotušės aikštė Vilniuje

EBPO įvertino Lietuvos kovos su COVID-19 strategiją

(atnaujinta 14:57 2020.06.05)
Organizacija atkreipė dėmesį į veiksnius, kurie padėjo respublikai įveikti pirmąją koronaviruso infekcijos bangą

VILNIUS, birželio 5 — Sputnik. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) įvertino pirmuosius Lietuvos žingsnius kovoje su koronaviruso protrūkiu, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

Trečiadienį įvyko nuotolinė vaizdo konferencija "COVID-19 valdymo strategija Lietuvoje", kurią inicijavo vyriausybės kanceliarija. Joje dalyvavo 34 pasaulio šalių atstovai. Kaip pranešė SAM, įvykį lėmė pastaruoju metu išaugęs kitų šalių susidomėjimas gera Lietuvos praktika sėkmingai įveikiant pandemiją respublikoje.

EBPO Sveikatos skyriaus vadovo pavaduotojas Frederico Guanais įvertino Vilniaus veiksmus ir pažymėjo infekcijos kontrolės strategijos sėkmę. Anot jo, Lietuva turėjo geras galimybes tinkamai reaguoti į pandemijos protrūkį dėl šalies turimų specialistų sveikatos sistemoje ir tinkamos infrastruktūros.

Guanais pažymėjo, kad respublikoje, palyginti su vidurkiu kitose EBPO šalyse, yra daugiau gydytojų ir šiek tiek mažiau slaugytojų, o šalis yra ketvirtojoje vietoje pagal intensyvios terapijos lovų skaičių tūkstančiui gyventojų. Kartu jis paragino išlaikyti budrumą, rengiantis galimai antrajai koronaviruso bangai.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasidalino savo nuomone, kodėl respublikai pavyko suvaldyti pirmąją pandemijos bangą. Jis pabrėžė operatyvų Lietuvos reagavimą į pandemijos grėsmę, greitą nacionalinių ir regioninių sveikatos priežiūros įstaigų perorganizavimą, sėkmingą testavimo strategiją, net ir turint ribotus žmogiškuosius išteklius, atsakingą visuomenės elgesį, laikantis karantino sąlygų.

Sveikatos apsaugos ministras pridūrė, kad Vilnius sėkmingai naudojosi Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), Europos plėtros ir bendradarbiavimo organizacijos (EPBO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro rekomendacijomis.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau kaip 1680 koronaviruso atvejų, daugiau nei 70 pacientų mirė. Iki birželio 16 dienos įvestas karantinas, tačiau valdžia daro vis daugiau sušvelninimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 387 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)
Dar šia tema
Septynios iš dešimties ligoninių Lietuvoje atnaujino darbą
Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų
Naujų koronaviruso atvejų skaičius Lietuvoje vėl auga — susirgo 7 žmonės
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 15:07 2020.07.05)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa
Karalius Mindaugas

Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės

(atnaujinta 10:10 2020.07.04)
Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data

 Šiandien mūsų šalyje švenčiama Valstybės diena — dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data. Švenčiama nuo 1991 metų.

Be to, šią dieną 1382 metais buvo pasirašyta Bražuolės sutartis. Jogaila sutartimi garantavo Vokiečių ordino paramą prieš Kęstutį, o Vokiečių ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos. 

1483 metų liepos 6-ąją Ričardas III karūnuotas Anglijos karaliumi.

Katalikai šią dieną mini Šv. Mariją Goreti (1890–1902), kiri buvo mergelė ir kankinė. Jos vaikystė buvo sunki, teko daug padėti motinai namuose, bet, nepaisant to, ji nepaliaudama meldėsi. Sulaukusi dvylikos metų, gindama nuo prievartautojo savo skaistybę, netoli Netūno, Italijos Lacijuje, mirė kankinės mirtimi.

Šiandien vardadienius švenčia Ginvilė, Nervydas, Dominyka, Domė, Mindaugas.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai