Šokoladas

Maistas prieš stresą: 5 maisto produktai, kurie jus padarys laimingesnius

(atnaujinta 14:27 2020.06.07)
Sunkiu pandemijos metu kiekvienas iš mūsų susidūrė su visuotinio liūdesio ar net pykčio protrūkiais. Visa tai yra streso padariniai. "Suvirškinti" liūdnas mintis organizmui padės "valgomieji antidepresantai"

VILNIUS, birželio 7 — Sputnik. Įsivaizduokite, kad jau pagavote save galvojant, kad esant dabartinei situacijai pasaulyje — koronavirusui, ekonominei krizei ir kitiems nedžiaugsmingiems dalykams — jūs pradėjote stresuoti dvigubai daugiau. Padėtį apsunkina ir staigiai prasidėjusi vasara, kurios pradžią išliks atmintyje ne vakarėliais su draugais, o saviizoliacija ir nuovargiu.

Tam atvejui, jei jūs nebegalite kontroliuoti savo nuotaikos, Sputnik paruošė maisto produktų, kurie bent truputį pavers jus laimingesniais, sąrašą.

Lašiša

100 gramų lašišos yra nepakeičiamų riebių Omega-3 rūgščių paros norma. Jos tarnauja kaip smegenų ir nervų sistemos energijos šaltinis. O mažas šių naudingų riebalų kiekis gali sukelti apatiją.

Лосось
Lašiša

Braziliški riešutai

Braziliški riešutai turi daug seleno. Tyrimai parodė, kad žmonės, kuriems trūksta šios medžiagos, yra labiau linkę į depresiją, dirglumą ir nuovargį.

Бразильский орех
© CC0 / Pixabay
Braziliški riešutai

Bananai

Šis vaisius yra naudingų mikroelementų lobynas. Tarp jų yra aminorūgštis triptofanas, taip pat vitaminai A, B6 ir C, ląsteliena, kalis, fosforas, geležis ir naudingi angliavandeniai. Pastarieji padeda įsisavinti triptofaną, o vitaminas B6 paverčia jį serotoninu, atsakingu už nuotaiką.

Банан
Bananas

Lęšiai

Lęšiai turi angliavandenių, ir, kaip ir bananas, jie padeda serotonino gamybai. Tai padeda stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje, būti geros nuotaikos. Be to, grūduose gausu folio rūgšties ir geležies.

Чечевица
Lęšiai

Kartusis šokoladas

Garsiausias būdas pakelti nuotaiką — šokolado gabalėlis. Bet tik juodojo ir saikingai. Įdomus tyrimas, kurio metu 30 žmonių porą savaičių vartojo po 40 gramų tamsaus šokolado, parodė, kad tiriamiesiems sumažėjo streso hormono lygis.

Горький шоколад
Kartusis šokoladas
Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu
© Sputnik /
Gyvenimas be streso: šeši būdai susidoroti su nerimu
Tegai:
pandemija, maistas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2220)
Dar šia tema
Gydytojas papasakojo, kaip atsikratyti toksinų be vaistų
Dietologė paneigė mitą apie kalorijų skaičiavimo naudą
"Rytmečio gaiva". Kaip pasigaminti sveiką migdolų pieno ir mangų desertą
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Tuščia salė

Nuo rugsėjo nebebus ribojamas leistinas renginių dalyvių skaičius

(atnaujinta 15:54 2020.07.16)
Kaip pranešama, Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planas peržiūrimas kas dvi savaites

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Ministrų kabinetas pakoregavo Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Jame numatyta, kad leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose erdvėse rugpjūčio 16–31 dienomis didinamas iki 600 (vietoj anksčiau numatytų 350) asmenų, paliekant tą patį didžiausią leistiną skaičių atvirose erdvėse — iki 1000 žmonių.

Tuo tarpu Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičius nuo rugsėjo 1 dienos — neribojamas. Tačiau renginiai turės būti organizuojami vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro sprendimais.

"Kadangi renginių organizavimas yra itin imlus laikui, toks sprendimas renginių organizatoriams suteiks daugiau aiškumo, leis planuoti būsimus renginius rudenį, padės visapusiškai įsilieti į rinką ir atsigauti po COVID-19 pandemijos sukeltų padarinių", — sakė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, stebima tarptautinė situacija organizuojant sporto renginius, pastebimi palankūs pokyčiai Lietuvoje.

"Renginių organizatoriai galės lanksčiau planuoti bilietų pardavimus, žiūrovų judėjimo srautus. Vis dėlto jie turės laikytis ir griežtesnių saugumo reikalavimų, kadangi šioje situacijoje svarbiausia rūpintis žmonių sveikata", — pažymėjo Monkevičius.

Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žiūrovų ir (ar) dalyvių išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Šis atstumas tarp žmonių gali būti mažesnis, jei viso renginio metu dėvimos nosį ir burną dengiančias apsaugos priemonės.

Atvirose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 metro atstumas, išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse atstumo apribojimai netaikomi sutuoktiniams, artimiesiems giminaičiams, įtėviams, įvaikiams, globėjams ir rūpintojams. Už šių reikalavimų laikymąsi bus atsakingi renginių organizatoriai.

Kaip pranešė Vyriausybėje, šis Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planas peržiūrimas kas dvi savaites. Keičiantis COVID-19 situacijai jis gali būti tikslinamas arba atšaukiamas.

Nuo liepos 16 iki 31 dienos galioja Vyriausybės nustatytas leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius kultūros ir sporto renginiuose — iki 400 žmonių uždarose erdvėse ir iki 1000 asmenų atvirose. Rugpjūčio 1–15 dienomis leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose patalpose didės iki 500.

Tegai:
renginiai, koronavirusas, vyriausybė
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2220)
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą
Skvernelis pasipiktino dėl pasisakymų "išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus"
Sveikatos apsaugos ministerija paragino pasiskiepyti nuo gripo COVID-19 fone
Skiepai nuo gripo, archyvinė nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija paragino pasiskiepyti nuo gripo COVID-19 fone

(atnaujinta 15:35 2020.07.16)
SAM vadovas Aurelijus Veryga pabrėžė, kad respublika įsigijo dvi dideles sezoninio gripo vakcinos partijas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į galimą antrąją koronaviruso bangą, ragina kuo greičiau ir masiškai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, praneša "TASS" su nuoroda į ministerijos vadovą Aurelijų Verygą.

"Šalyje gali pritrūkti vakcinos, nes gyventojai pagal Europos Komisijos rekomendacijas intensyviau skiepysis nuo gripo, kad nesutaptų COVID-19 ir gripo bangos. Tai bus rimtas ženklas visuomenei, kad vakcinai pasiekus Lietuvą ateiti skiepytis, nelaukiant žiemos mėnesių, kai įprastai būdavo skiepijamasi", — sakė jis.

Anot Verygos, Lietuva yra įsigijusi dvi dideles sezoninio gripo vakcinų partijas, kurios vežamos į šalį. Jis mano, kad vakcinos trūkumas gali atsirasti, jei visoje Europoje aktyviai skiepijama nuo gripo per antrąją COVID-19 bangą.

Ministras paragino pradėti skiepytis anksčiau.

Iš viso Lietuvoje nustatyti 1902 užkrato atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1593, o izoliacijoje esančių žmonių skaičius siekia 127. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 579 tūkst. žmonių.

Tegai:
Aurelijus Veryga, koronavirusas, gripas, skiepai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2220)
Dar šia tema
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
Nufilmuotas antrojo vakcinos nuo COVID-19 komponento testavimas Rusijoje
Rusijoje išrašyta pirmoji vakciną nuo COVID-19 išbandžiusių žmonių grupė