Sulaikymas, archyvinė nuotrauka

Šiauliuose sulaikytos narkotikus pirkusios merginos ir juos pardavę vaikinai

(atnaujinta 12:04 2020.06.08)
Ketvertukas buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, birželio 8 — Sputnik. Pasilinksminimą bare kvaišalais paįvairinti nusprendusios dvi merginos ir trys jų pažįstami vaikinai stos prieš teismą už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis, pranešė Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, dviem iš jų — 22 ir 26 metų vaikinams, tai jau ne pirmas kartas.

Vieną praėjusių metų rugsėjo vakarą Šiauliuose bare buvusios 21 ir 22 metų šiaulietės nusprendė įsigyti ekstazio tablečių. Per pažįstamus jos susirado informaciją, kas galėtų joms kvaišalų parūpinti ir per socialinius tinklus susisiekė su 22 metų Šiaulių rajono gyventoju. Šis susitikimo vietą paskyrė Šiauliuose, Gegužių gatvėje.

Merginos iki ten atvažiavo taksi, ten jų laukė automobilis "Opel Astra". Iš jo išlipęs vaikinas, merginų pageidavimu, vienai padavė tris ekstazio tabletes, kitai — keturias. Už jas susimokėjusioms merginoms jis pasiūlė taksi į klubą grįžti kartu su juo ir jo 21 metų pažįstamu, vairavusiu automobilį. Merginos sutiko ir persėdo į naujai pažįstamų vaikinų automobilį.

Važiuojant į klubą, Vilniaus ir Ežero gatvių sankryžoje,  Šiaulių apskrities policijos pareigūnai sustabdė automobilį. Dėl to, kad automobilio ekipažas elgėsi labai įtartinai, visi buvo nuodugniai apžiūrėti ir iš vairuotojo kelnaičių ištraukta 15, iš jo bendrakeleivio striukės kišenės — 16 ekstazio tablečių. Pastarasis už kelnių slėpė dar ir 8 folijos ritinėlius su kanapėms. Merginos įsigytus kvaišalus slėpė liemenėlėje, burnoje ir rankinėje.

Lietuvos policija
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Visi jie buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis pradėtas ikiteisminis tyrimas. 22 metų Šiaulių rajono gyventojui šis kaltinimas sunkesnis — neteisėtas disponavimas narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti. Pastarojo organizme aptikta amfetamino vartojimo pėdsakų.

26 metų vaikinui, tarpininkavusiam merginoms, surandant kvaišalų prekeivį, ir taip padėjusiam juos įsigyti, pareikštas įtarimas dėl lenkimo vartoti psichotropines medžiagas. Visiems įtariamiesiems paskirtos kardomosios priemonės, nesusijusios su laisvės atėmimu.

Nepasibaigus ikiteisminiam tyrimui, šių metų vasario 7 dieną, 22 metų Šiaulių rajono gyventojas buvo sučiuptas vėl su kvaišalais. Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai, kontroliuodami, ar viename Tilžės gatvėje esančiame prekybos centre, neprekiaujama kvaišalais, atkreipė dėmesį į du vaikinus, prie kurių vis prieidavo ir nueidavo skirtingi asmenys.

Kai šie jaunuoliai išėjo iš prekybos centro, juos pasekė ir A.Mickevičiaus gatvėje esančio gyvenamojo namo laiptinėje vienas iš jų buvo sulaikytas. Tai buvo tas pats, 22 metų Šiaulių rajono gyventojas, praėjusių metų rugsėjį merginoms pardavęs ekstazio tabletes. Šįkart pareigūnai jo kelnių kišenėje rado 2 paketėlius su kanapėmis, o iš burnos ištraukė dar 3 paketėlius su tokiais pat kvaišalais. Tyrimų metu nustatyta, kad jis ir vėl apsvaigęs nuo amfetamino. Vaikinui dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis buvo pradėtas dar vienas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
narkotinės medžiagos, policija, Šiauliai, sulaikymas
Dar šia tema
Vyras, važiavęs autobusu be bilieto, sumušė kontrolierių
Jonavos rajone sučiuptas vyras, neteisėtai gabenęs cigaretes automobilio bagažinėje
Sostinės oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė teisingumo vengusį vilnietį
Koronaviruso testai

ULAC vadovas papasakojo apie besimptomę COVID-19 formą ir medikų užsikrėtimo riziką

(atnaujinta 12:41 2020.07.14)
Jo teigimu, buvo nustatyta daugiau užsikrėtimų COVID-19 liga namų ūkyje nei pačioje ligoninėje atvejų

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Atlikti du nauji tyrimai suteikė papildomos informacijos apie vieną iš didžiausią nerimą keliančių koronaviruso aspektų — sveikatos priežiūros darbuotojų užsikrėtimo riziką, savo Facebook paskyroje rašo Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro vadovas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Saulius Čaplinskas.

"Vieną savaitę Belgijos tretinio lygio ligoninėje, kurioje buvo gydomi COVID-19 pacientai, buvo pasiūlyta išsitirti visiems besimptomiams medikams. Serologiniuose tyrimuose dalyvavo 3056 ligoninės darbuotojai (74 %), iš kurių 197 (6,4 %) buvo nustatyti IgG antikūnai SARS-CoV-2", — rašė jis.

Jo teigimu, buvo nustatyta daugiau užsikrėtimų COVID-19 liga namų ūkyje nei užsikrėtimų pačioje ligoninėje atvejų.

Pažymima, kad kontaktą su užsikrėtusiais pacientais ar bendradarbiais turėjusiems medikams nebuvo dažniau nustatyta antikūnų nei tokio sąlyčio neturėjusiems. Kita vertus, dauguma antikūnus turėjusių (75 %) prisiminė, kad prieš tyrimą jautė vieną ar kelis simptomus, tokius kaip anosmija, karščiavimas ir kosulys.

Jis pabrėžė, kad didelėje JK atraminėje ligoninėje PGR ir serologiniais metodais buvo tiriami besimptomiai ir simptomų turintys sveikatos priežiūros darbuotojai ir sąlyčio buityje asmenys.

Pažymima, kad iš 1032 besimptomių medikų 3 proc. buvo nustatyti SARS-CoV-2, iš 169 simptomų jaučiančių medikų ir 52 buitinio sąlyčio asmenų 14 proc. tyrimai buvo teigiami. Dažniau užsikrėtę buvo su pacientais, kuriems buvo diagnozuota ar įtariama COVID-19 liga dirbę medikai, nei dirbę kitose palatose.

Be to, buvo nustatytos dvi besimptomių SARS-CoV-2 užsikrėtusių medikų grupės. Tai yra, virusų genominė analizė parodė, jog 6 iš 9 SARS-CoV-2 užsikrėtusių medikų, gydžiusių ne COVID-19 sirgusius pacientus, turėjo tos pačios genų sekos virusus, kaip ir užsikrėtę medikai, gydę COVID-19 sirgusius pacientus.

"Šie du tyrimai padeda suprasti sudėtingą COVID-19 epidemiologiją sveikatos priežiūros įstaigose ir infekcijų kontrolės priemonių bei aukštesnio lygio asmeninių apsaugos priemonių naudojimo būtinybę", — rašė Čaplinskas.

Gamalėjaus nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

ULAC vadovas priduria, kad užsikrėtimas virusais bendruomenėje akivaizdžiai svarbus, tačiau ne COVID-19 gydymo palatose dirbusių medikų užsikrėtimai kelia nerimą ir rodo, kad medikai gali užsikrėsti nuo medikų.

Atliktų abiejų tyrimų rezultatai leidžia suprasti, kad norint sužinoti, kur cirkuliuoja virusas, ir užtikrinti geriausią medikų ir pacientų apsaugą, nepakanka vien atsitiktinių populiacinių ar simptominių asmenų tyrimų ir būtini nuolatiniai sveikatos priežiūros darbuotojų tyrimai PGR ir serologiniais metodais.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 568 tūkst. žmonių.

Tegai:
medikai, koronavirusas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO dar negavo oficialaus laiško iš JAV dėl išėjimo iš organizacijos
Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis
Pinigai, archyvinė nuotrauka

Verslininkų grupė nuslėpė beveik 400 tūkst. eurų mokesčių

(atnaujinta 12:31 2020.07.14)
Už organizuotą sukčiavimą išvengiant didelės vertės turtinės prievolės galima griežčiausia bausmė — laisvės atėmimas iki aštuonerių metų

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Baigtas ikiteisminis tyrimas ir atskleista grupuotė, kurios nariai įtariami sukčiavimu organizuotoje grupėje, juridinio asmens naudojimu neteisėtai veiklai slėpti ir didelio kiekio dokumentų klastojimu, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

FNTT duomenimis, padaryta žala valstybei siekia beveik 400 tūkst. eurų.

Pareigūnai išaiškino Vilniuje veikusią 8 asmenų grupuotę, kuri nuo 2012 iki 2017 metų, įtariama, prisidengė keturiomis sukčiavimui nuslėpti įkurtomis įmonėmis, klastojo sąskaitas faktūras, vykdė netikrus sandorius ir tokiu būdu galimai mažino bei savinosi mokėtiną pridėtinės vertės mokestį (PVM).

Nustatyta, kad dalį išvengto daugiau kaip 265 tūkst. eurų dydžio PVM tarpusavyje dalinosi visi 8 grupuotės nariai. Vykdant netikrus sandorius buvo vengta ir pelno mokesčio mokėjimo, siekiančio per 134 tūkst. eurų. Suskaičiuota, kad sukčiaujant padaryta žala valstybės biudžetui — beveik 400 tūkst. eurų.  

Ikiteisminio tyrimo metu, šeši organizuotai grupuotei priklausantys nariai savo kaltę pripažino ir buvo nuteisti bei savo lėšomis atlygino visą padarytą žalą valstybei. Šiuo metu įtarimai pareikšti likusiems dviem aferų organizatoriams, jų laukia teismas.  

Už sukčiavimą organizuotai išvengiant didelės vertės turtinės prievolės griežčiausiai baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Vadovavimas juridiniam asmeniui, kuris naudojamas neteisėtai veiklai slėpti, baudžiamas iki dvejų metų nelaisvės. Griežčiausia bausmė už didelio kiekio dokumentų klastojimą — laisvės atėmimas iki šešerių metų.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos
Du treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo
Grūdų prekeiviai įtariami nuslėpę daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių