Певица Адель, архивное фото

Žiniasklaida sužinojo 45 kg numetusios Adelės sėkmės paslaptį

(atnaujinta 19:21 2020.06.09)
Anot leidinio "The Sun", pagrindinė paskata numesti svorio Adelei buvo noras pagerinti sveikatą po nėštumo

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Numetusi 45 kilogramus dainininkė Adelė laikosi tinkamo mitybos režimo, rašo "The Sun".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kanclerė Angela Merkel
© Sputnik / Михаил Климентьев

Leidinio autoriai nustatė, kad dainininkė sveikai maitinasi, jos dienos racionas neviršija 1700 kalorijų. Ji teikia pirmenybę mažai angliavandenių turinčiam maistui.

Paprastai, kaip išsiaiškino laikraštis, Adelė valgo tris kartus per dieną. Ryte ji valgo blynus iš pilno grūdo miltų ir kiaušinių, o po pietų ir vakare — salotas ir su kalakutiena, lašiša ar vištiena. Tarp jų dainininkė geria daug vandens ir valgo vaisius.

Anksčiau dainininkės asmeninis treneris Pitas Gerasimas (Pete Geracimo) teigė, kad ji neturėjo tikslo tapti sektinu pavyzdžiu.

Pagrindinė paskata numesti svorio Adelei buvo noras pagerinti sveikatą po nėštumo. Ji pakeitė savo mitybos įpročius ir pradėjo sportuoti.

Tegai:
antsvoris, Adele
Dar šia tema
Mitybos specialistė papasakojo, ar greipfrutai padeda deginti riebalus
Ar kenksminga vėlyva vakarienė? Mokslininkai atskleidė tobulą mitybos schemą
Neurologė papasakojo, kaip mityba susijusi su nemiga
Vaikai, archyvinė nuotrauka

Vyriausybė pritarė siūlymams įteisinti ikimokyklinį ugdymą 2–4 metų vaikams

(atnaujinta 12:58 2020.10.29)
Planuojama, kad nauja ikimokyklinio ugdymo tvarka Lietuvoje įsigalios nuo 2023 metų rugsėjo 1 dienos

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymams įteisinti visuotinį ikimokyklinį ugdymą, ketvirtadienį praneša ministerijos spaudos tarnyba.

Ministrų kabinetas pritarė siūlymams įteisinti priešmokyklinio ugdymo programą nuo 5 metų. Siūlymas keisti Švietimo įstatymą ir sukurti prielaidas, užtikrinančias ankstyvąjį ugdymą, buvo pateiktas Lietuvos prezidento dekretu.

"Kai bus įteisintas visuotinis ikimokyklinis ugdymas ir šeima kreipsis į savivaldybę norėdama, kad vaikas dalyvautų ikimokyklinio ugdymo programoje, jai tokia galimybė bus sudaryta", — teigia švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

Visuotinis ikimokyklinis ugdymas įsigaliotų palaipsniui: nuo 2023 metų — 4 metų vaikams, nuo 2024 metų — 3 metų vaikams ir nuo 2025 metų — 2 metų vaikams.

Vyriausybė taip pat pritarė siūlymams nuo 2023 metų rugsėjo 1 dienos įteisinti dvejų metų priešmokyklinio ugdymo programą. Priešmokyklinio ugdymo programą vaikas pradėtų lankyti, kai tais kalendoriais metais jam sueitų 5 metai, o į pirmą klasę ateitų, kai tais kalendoriniais metais sueitų septyneri, kaip kad dabar.

Taip pat pritarta, kad valstybė prisiima didesnius įsipareigojimams, padėdama savivaldybėms organizuoti privalomą ikimokyklinį ugdymą vaikams, augantiems socialinės rizikos sąlygomis. Tuo rūpintųsi savivaldybės, o ugdymas būtų finansuojamas valstybės biudžeto lėšomis.

Vaikams, kuriems bus paskirtas privalomas ikimokyklinis ugdymas, ugdymo reikmėms kitąmet iš valstybės biudžeto, išankstiniais skaičiavimais, reikėtų skirti apie 800 tūkst. eurų. Privalomas ikimokyklinis ugdymas įsigaliotų nuo 2021 metų rugsėjo 1 dienos. Pagal išankstines prognozes, jis galėtų būti skirtas maždaug 1000 vaikų.

Tegai:
Lietuva, vyriausybė
Temos:
Švietimas Lietuvoje
Dar šia tema
Pandemijos kontekste primenama, kada tėvai gali gauti ligos išmoką vaiko priežiūrai
Kaune pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atgavimo "nuo nulio" statomas vaikų darželis
COVID-19, archyvinė nuotrauka

Naujas rekordas: 950 naujų COVID-19 atvejų ir 6 mirtys

(atnaujinta 13:05 2020.10.29)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šiuo metu tebeserga 8 301 asmuo, pasveikusiais laikomi 4 582, daugiau kaip 28,7 tūkst. yra izoliacijoje

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje nustatyta 950 naujų koronaviruso atvejų, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

Naujausiais duomenimis, nuo pandemijos pradžios šalyje patvirtinti 13 088 koronaviruso atvejai. Šiuo metu serga 8 301 žmogus, 4 582 žmonės pasveiko.

Vakar Lietuvoje mirė dar šeši žmonės. Šiuo metu infekcija yra pasiglemžusi 150 gyvybių.

Izoliacijoje esančių asmenų skaičius (sergančių, sąlytį turėjusių, iš paveiktų teritorijų atvykusių, kuriems išduoti sprendimai aktualiu 14 dienų laikotarpiu) yra 28 756.

Lietuvoje sparčiai didėja naujų koronaviruso atvejų skaičius. Neseniai vyriausybė sugriežtino ribojamąsias priemones, kai kuriose savivaldybėse įvedamas karantinas.

Atsižvelgiant į blogėjančią epidemiologinę situaciją šalyje, vietinis karantinas paskelbtas Kauno, Klaipėdos, Vilniaus miestų, Šilalės, Širvintų, Telšių, Trakų, Vilniaus rajonų, Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono ir Švenčionių rajono, Raseinių savivaldybių teritorijose.

Dar šia tema
Kariuomenė grįžta prie COVID-19 plitimo prevencijos priemonių
Vilniaus miesto klinikinė ligoninė paskirs du korpusus COVID-19 pacientams
Stankūnas pakomentavo galimą lovų trūkumą COVID-19 pacientams