Antrankiai, archyvinė nuotrauka

Nužudymo Verkių parke byla pasiekė teismą

(atnaujinta 16:08 2020.06.09)
Iki teismo kaltinamoji yra suimta, už tokius nusikaltimus numatyta laisvės atėmimo bausmė iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos

VILNIUS, birželio 9 — Sputnik. Į Vilniaus apygardos teismą buvo perduota baudžiamoji byla dėl itin didelį atgarsį visuomenėje sukėlusio nusikaltimo, pranešė sostinės policijos departamentas.

Praėjusių metų liepos 17 dieną miško masyve, Verkių gatvėje, Vilniuje, aptiktas apdegęs moters, gimusios 1933 metais, kūnas su daugybiniais viso kūno durtiniais-pjautiniais sužalojimais. Įvykio vietoje aptikta dalis mirusios asmeninių daiktų, tačiau nebuvo jokių jos asmenybę patvirtinančių dokumentų, kūnas buvo uždengtas medžio šakomis ir neatpažįstamai apdegęs.

Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Pasitelkus gausias Vilniaus policijos pareigūnų pajėgas, atlikus daugybę ikiteisminio tyrimo veiksmų bei išanalizavus gautą informaciją, karštais pėdsakais nustatyta ir sulaikyta šiuo itin žiauriu nusikaltimu įtariama moteris, gimusi 1981 metais, kuri dešimt mėnesių neigė padariusi šį žiaurų nusikaltimą.

Po apžiūros nustatyta, kad kūnas labai apdegęs, durtinių-pjautinių žaizdų rasta visame nužudytosios kūne, o sulaikius įtariamąją ir atlikus kratą jos gyvenamojoje vietoje, nustatyta, kad ji padarė ir daugiau nusikalstamų veikų, todėl tyrimas tęsiamas dėl nužudymo, dokumentų klastojimo ir mirusiosios palaikų išniekinimo.

Policijos duomenimis, kūnas aptiktas atokioje miškingoje vietoje, artimiausia sodyba nutolusi apie 600 metrų ir yra už miško, o tai apsunkino įrodymų rinkimą, tačiau padedami visuomenės bei panaudoję daugelį žvalgybos priemonių, ištyrę daugybę įvairių objektų bei atlikę kelias ekspertizes, Vilniaus kriminalistai išsiaiškino šio kraupaus nusikaltimo detales bei perdavė ikiteisminio tyrimo medžiagą prokurorui, kad šis surašytų kaltinamąjį aktą.

Iki teismo kaltinamoji yra suimta, už tokius nusikaltimus numatyta laisvės atėmimo bausmė iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Tegai:
Vilnius, policija, nužudymas
Dar šia tema
Vilniuje neblaivus kriminalistas smurtavo prieš moterį
Šiauliuose sulaikytos narkotikus pirkusios merginos ir juos pardavę vaikinai
Uostamiesčio pareigūnai sučiupo namą apvogusi vyrą — video
Žmonės važinėja dviračiais Vilniuje

Pateikta jau per 1000 paraiškų kompensacijoms sunaikintą taršų automobilį

(atnaujinta 08:27 2020.07.07)
Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Į Aplinkos projektų valdymo agentūrą jau kreipėsi daugiau kaip 1000 gyventojų, kurie nori gauti kompensacijas už sunaikintą taršią transporto priemonę ir įsigyti elektrinę transporto priemonę, praneša Aplinkos ministerija.

Tokiam tikslui iš Klimato kaitos programos skirta 5 mln. eurų. Paraiškos bus priimamos, kol pakaks šių lėšų, bet ne ilgiau kaip iki 2021 metų vasario 1 dienos.

Pranešama, kad kompensacinių išmokų daugiausia prašoma elektriniams paspirtukams bei paprastiems dviračiams. Dėl to, kad galima įsigyti ne vieną priemonę, dažnai kreipiamasi dėl kelių dviračių ar paspirtukų.

"Paraiškas Aplinkos projektų valdymo agentūrai galima teikti tik elektroniniu būdu per informacinę sistemą APVIS. Kompensacijos dydis apskaičiuojamas pagal faktiškai patirtas išlaidas, neviršijant priemonei nustatytų maksimalių sumų ir bendros 1 tūkst. eurų kompensacijos sumos", — teigiama pranešime.

Pabrėžiama, kad nustatytus kriterijus atitikusio sunaikinto taršaus automobilio savininkas gali gauti iki 310 eurų kompensaciją už metinį viešojo transporto bilietą, iki 400 eurų — už paprastą dviratį ar elektrinį paspirtuką, iki 700 eurų — už elektrinį dviratį, iki 1 tūkst. eurų – už elektrinį mopedą ar elektrinį motociklą.

Tegai:
aplinkos tarša, oro tarša, kompensacija
Dar šia tema
Sinkevičius ir Mažeika aptarė inicijuojamą projektą "Klaipėdos uostas — žalias uostas"
Lietuvos URM Rusijai įteikė notą dėl naftos gavybos platformoje Baltijos jūroje
Gėrimas už vairo, arhcyvinė nuotrauka

Šiauliuose sučiuptas sėdėjęs vairo neblaivus kariškis

(atnaujinta 08:10 2020.07.07)
Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šiaulių policija sulaikė automobilį "Audi A4", kurį vairavo neblaivus Lietuvos kariuomenės karys. Apie tai pranešė respublikos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio.

Vyras areštuotas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad iš ligoninės buvo išleistas vyras, kuris teigė, kad jį sumušė policijos pareigūnai.

Pasak vyro, gimusio 1965 metais, jis buvo sumuštas Marijampolės savivaldybėje, Liudvinavo miestelyje.

Incidentas įvyko liepos 5 dieną.

Tegai:
karys, Šiauliai, neblaivumas, alkoholis
Dar šia tema
Iš Londono į Lietuvą atskraidinti kaliniai
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos