Kinoteatras po Liubarto tiltu

Vilniuje grįžta kinas po Liubarto tiltu

(atnaujinta 14:49 2020.06.10)
Pasak projekto vadovės ir programos kuratorės, ši idėja gimė karantino metu, atsiradus poreikiui sukurti erdvę atvirame ore, kurioje būtų galima saugiai susitikti su žiūrovais

VILNIUS, birželio 10 — Sputnik. Birželio 25-ąją "Patiltėje" Vilniuje prasideda nemokamos kino peržiūros "Gilios upės tyliai plaukia", apie tai pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

"Iki rugsėjo vidurio po Liubarto tiltu kino ir medijų centras "Meno avilys" su partneriais planuoja surengti daugiau nei 20 seansų: moterų režisierių sukurtas nebylusis kinas su gyvai atliekama muzika, Brazilijos kino retrospektyva, "Skalvijos" kino centro klasikos vakarai bei "Skalvijos kino akademijoje" sukurti filmai ir videomenas", — rašoma pranešime.

Pasak projekto vadovės ir programos kuratorės Onos Kotrynos Dikavičiūtės, ši idėja gimė karantino metu, atsiradus poreikiui sukurti erdvę atvirame ore, kurioje galėtume saugiai susitikti su žiūrovais.

Atidarymo renginys vyks birželio 25 dieną, 21:30 valandą, jo metu bus rodomi Alice Guy Blaché ir kitų režisierių filmai, kuriems muziką sukūrė ir ją gyvai atliks kompozitorių duetas Jūra Elena Šedytė ir Kristupas Gikas.

Vakaro programą sudarė ir pristatys Kolumbijos universiteto profesorė, tarptautinio projekto "Women Film Pioneers" iniciatorė, kino tyrėja Jane Gaines.

Кинотеатр под мостом Любартас возвращается в Вильнюс
"Patiltėje" Vilniuje prasideda nemokamos kino peržiūros "Gilios upės tyliai plaukia".

Kiekvieną ketvirtadienį žiūrovai bus kviečiami į "Lėtąsias peržiūras". Pirmoji peržiūrų dalis birželį ir liepą skirta moterų režisierių nebyliajam kinui. Garso takelius specialiai šiems filmams sukūrė ir gyvai juos įgarsins klasikinės bei eksperimentinės muzikos kūrėjai. Rugpjūtį ir rugsėjį "Lėtąsias peržiūras" pratęs Brazilijos kino programa.

Penktadieniais prie "Gilios upės tyliai teka" programos prisijungs "Skalvijos" kino centras. Kartą per mėnesį "Skalvija" rodys kino klasiką: kino maištininkės Veros Chytilovos filmas "Saulutės" (Sedmikrasky, 1966), Vincento Gallo režisūrinis debiutas "Buffalo'66" (1998), Nicolaso Roego juosta "Žmogus, kuris nukrito į žemę" (The Man Who Fell to Earth, 1976), o rugpjūčio pabaigoje į atvirų durų dieną ir peržiūras pakvies "Skalvijos" kino akademijos studentai.

Rugsėjo pradžioje Kauno menininkų namai "Patiltėje" surengs savo projekto "Mokumentai" pristatymą. Programoje taip pat bus parodyta "Meno avilio" restauruota lietuviška dokumentika ir ankstyvasis videomenas iš projekto sinemateka.lt.

Siekiant užtikrinti žiūrovų saugumą ir laikantis nustatytų reikalavimų, sėdimų vietų skaičius "Patiltėje" gali būti ribojamas.

Tegai:
tiltas, kinas, Vilnius
Dar šia tema
Itališkos atostogos: Vilniuje įsikūrė "Karalienės Bonos miestelis"
Vilniuje lankytojus kviečia naujas pažintinis maršrutas
Vilniuje atsirado dar daugiau vietų, kur įrengtos geriamojo vandens gertuvės
Gėrimas už vairo, arhcyvinė nuotrauka

Šiauliuose sučiuptas sėdėjęs vairo neblaivus kariškis

(atnaujinta 08:10 2020.07.07)
Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šiaulių policija sulaikė automobilį "Audi A4", kurį vairavo neblaivus Lietuvos kariuomenės karys. Apie tai pranešė respublikos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio.

Vyras areštuotas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad iš ligoninės buvo išleistas vyras, kuris teigė, kad jį sumušė policijos pareigūnai.

Pasak vyro, gimusio 1965 metais, jis buvo sumuštas Marijampolės savivaldybėje, Liudvinavo miestelyje.

Incidentas įvyko liepos 5 dieną.

Tegai:
karys, Šiauliai, neblaivumas, alkoholis
Dar šia tema
Iš Londono į Lietuvą atskraidinti kaliniai
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Keleiviai, archyvinė nuotrauka

Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų

(atnaujinta 22:46 2020.07.06)
Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Bendrovės "Gjensidige" užsakymu "Nielsen" atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai renkasi giminaičių bei tėvų draugiją, rašoma draudimo bendrovės pranešime.

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Pasak draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, nors kiekvieną savaitę daugėja skrydžių tradicinėmis vasaros atostogų kryptimis, tačiau žmonės aktyviau keliauja po kaimynines valstybes — Baltijos "kelionių burbule", kur šalys netaiko kelionių ribojimų viena kitos piliečiams. Žmonėms, keliaujantiems į Latviją ir Estiją, nėra privalomas koronaviruso testas, galima laisvai kirsti sieną.

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalių gyventojų įpročiai gana panašūs — vyrauja šeimos vertybės. Daugiausia žmonių atostogauja su sutuoktiniu ar partneriu: Lietuvoje tokią atostogų draugiją renkasi 61 proc., Latvijoje — 57 proc., Estijoje — 54 proc. gyventojų. Lyginant su praėjusių metų statistika, Latvijoje ir Estijoje atostogas su sutuoktiniu ar partneriu leidžiančių žmonių skaičius kiek sumažėjo, o Lietuvoje išliko toks pat aukštas.

Tyrimo duomenimis, visose Baltijos šalyse paaugo su vaikais atostogas leidžiančių žmonių skaičius. Ryškiausias augimas — Estijoje. Su atžalomis

atostogaujančių estų skaičius išaugo nuo 32 iki 45 proc., Latvijoje — nuo 38 iki 43 proc. Lietuvoje ūgtelėjimas mažiausias — nuo 40 iki 42 procentų.

Skaičiai rodo, kad su draugais vasarą atostogauja 17 proc. Lietuvos, po 16 proc. — Latvijos ir Estijos gyventojų. 

Tiesa, tyrimas parodė, kad dalis visuomenės atostogas leidžia vieni: visose Baltijos šalyse be kitų žmonių draugijos atostogauja po 7 proc. gyventojų. Per pastaruosius dvejus metus šis skaičius gerokai pakito, nes 2018 metų vasarą atostogas vienumoje rinkosi 18 proc. žmonių.

Reprezentatyvias Baltijos šalių gyventojų apklausas, kurių metu buvo apklausta po 1 000 ir daugiau žmonių, "Gjensidige" užsakymu atliko bendrovės "Nielsen" ir "Spinter tyrimai".

Tegai:
Baltijos šalys, kelionės