Urvas prie jūros, Portugalija

Birželio 11 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:56 2020.06.10)
Dienos pradžia reikalauja atsargumo. Šiuo metu labai lengva pasiduoti kitų įtakai, padaryti tai, ko netrukus gali tekti gailėtis. Geriau nedaryti nieko svarbaus bent iki vidurdienio

Vėliau sustiprės teigiamų tendencijų įtaka, paaiškės, ką reikia daryti norint pasiekti tikslus. Net žmonės, paprastai linkę abejoti ir ilgai apgalvoti kiekvieną žingsnį, greitai priims teisingus sprendimus. Popietė labai vaisinga. Šis laikas gerai tinka darbo ir šeimos klausimus spręsti.

Avinas (03.21-04.20) 

Diena bus sėkminga ir vaisinga. Šis laikotarpis ypač palankus darbui bei mokslams. Jus galėsite greitai išspręsti sudėtingas problemas, susirasti naujų partnerių ir sąjungininkų. Gali būti, kad atsiras visiškai naujų idėjų. Įgyvendindami jas galėsite kilti karjeros laiptais arba žymiai padidinti pajamas. 

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Gali atsirasti naujų problemų ir rūpesčių. Gali būti, kad dėl jų reikės perdėlioti įprastą grafiką arba atsisakyti planų. 

Jautis (04.21-05.21) 

Ši diena puikiai tinka spręsti sudėtingas problemas. Jus sugebėsite rasti išeitį iš bet kurios situacijos, surinkti daug informacijos ir padaryti teisingas išvadas. Bus galimybė susitikti su žmonėmis, kurių patirtis jums bus naudinga. Nesivaržykite užduoti klausimus. 

Tikėtinos kelionės. Jos bus sėkmingos, tačiau gali užtrukti daugiau laiko, nei tikėjotės. Šiuo metu geriau susilaikyti nuo bet kokių pirkinių.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Pasiekti sėkmę nebus lengva. Tačiau, jei būsite ryžtingi ir negailėsite jokių pastangų, galite pasiekti puikių rezultatų. Pasikliaukite intuicija: būtent jos vedami galite rasti išeitį iš sunkios situacijos.

Versle galite imtis iniciatyvos, tačiau tik tuo atveju, jei esate visiškai įsitikinę jėgomis. Galimi nesusipratimai su giminaičiais. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Paskirkite savo dieną naudingiems dalykams. Kuo daugiau būsite užimtas, tuo mažiau laiko liks išgyvenimams ir rūpesčiams, kurie reikalauja daug psichinės energijos. 

Ne visada bus lengva rasti bendrą kalbą su aplinkiniais, todėl geriau vengti nereikalingų kontaktų, tuščių pokalbių ir ginčų.

Liūtas (07.23-08.23) 

Diena gali būti gana įtempta. Bet vargu ar ji atneš rimtų problemų. Labiau tikėtina, kad kils daugybė nedidelių sunkumų, nesusipratimų, nesėkmingų sutapimų, dėl kurių jūs galite labai nusiminti. Šiandien jūs sulauksite daugiau kritikos nei pagyrų. 

Neskubėkite priimti svarbių sprendimų. Galimi maži finansiniai nuostoliai, nesėkmingi pirkiniai.

Mergelė (08.24-09.22) 

Gali būti, kad iškils problemų šeimoje, dėl kurių teks keisti planus. Kai kurios Mergelės gaus svarbių naujienų, kurios privers ženklo atstovus persvarstyti prioritetus. 

Londonas
© Sputnik / Алексей Филиппов

Vėliau situacija pamažu stabilizuosis, pavyks atkurti tvarką. Diena tinkama spręsti problemas, susijusias su remontu ar persikraustymu. Galite nusipirkti statybinių medžiagų, baldų, buitinės technikos.

Svarstyklės (09.23-10.22) 
Palanki diena kūrybai, novatoriškų sprendimų paieškai. Labai naudinga galvoti apie ateitį: gali būti, kad tai padės dar kartą apsvarstyti problemas. 

Meilės reikaluose nematyti jokių pokyčių į blogąją pusę, tačiau jei norėsite kaip nors paįvairinti santykius su mylimuoju, tuomet jums pasiseks.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Nelengva diena. Tačiau nepaisant sunkumų ir problemų, kurie kartais iškyla, nepraraskite širdies ir išlikite optimistiški. Bus galimybė įgyvendinti keletą senų projektų. 

Kai kurie Skorpionai turės galimybę atkurti santykius. Stenkitės vengti konfliktų, nepasiduokite provokacijoms. 

Šaulys (11.22-12.21) 

Rami diena. Ji gerai tinka įgyvendinti anksčiau sudarytus planus. Tikėtinos vaisingos verslo derybos, galimi darbo pasiūlymai ir ilgalaikis bendradarbiavimas.

Stengiatės būti kuo draugiškesnis. Taip bus galima išvengti ginčų tiek darbe, tiek namuose. 

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Ne viskas vyksta pagal planą. Bus galimybė aptarti daugelį klausimų, kurie anksčiau sukėlė nesutarimų, ir rasti sprendimus, kurie tiks visiems. Humoro jausmas padės išvengti konfliktų.

Galimi pokyčiai į gerą pusę asmeniniuose santykiuose.

Vandenis (01.21-02.19) 

Dienos pradžia bus labai sėkminga. Šis laikas tinkamas baigti anksčiau pradėtus darbus ir imtis kažko naujo. Jūs darysite daug gerų darbų.

Antroji dienos pusė mažiau sėkminga. Šiuo metu gali pablogėti sveikata ir nuotaika. Stenkitės išvengti nereikalingų neramumų, elkitės atsargiai.

Žuvys (02.20-03.20)

Dienos pradžia bus labai sunki. Jūs per daug pasitikėsite kitais, jus nesunku supainioti ir apgauti. Prieš imdamiesi ko nors svarbaus, pasitarkite su žmonėmis, kuriais tikrai pasitikite. Taip galėsite išvengti veiksmų, kurių vėliau gali teikti gailėtis.

Popietė bus ramesnė. Dabar tinkamas laikas grįžti prie senų dalykų: dabar juos baigti nebus sunku. Galimos pinigų įplaukos ir pirkiniai.

Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė
VSAT

Kaunietis kontrabandą gabeno įmonės mikroautobusu

(atnaujinta 20:53 2020.07.15)
Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė šio miesto gyventoją, vienos įmonės vairuotoją, kuris į jai priklausantį mikroautobusą krovė kontrabandinius rūkalus ir nelegalų alkoholį, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai prie vieno iš Kaune esančių garažų užklupo 41-erių šio miesto gyventoją. Jis iš garažo į krovininį mikroautobusą "VW Crafter" krovė cigarečių dėžes.

Iš viso čia pasieniečiai aptiko 5900 pakelių cigarečių "Winston Blue" be akcizo ženklų bei "Minsk Capital" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais siektų apie 19 tūkst. eurų.

Be to, garaže pasieniečiai rado nelegalaus alkoholio butelių be akcizo ženklų. Ant butelių buvo etiketės "Smirnoff" ir "Beluga". Iš viso sulaikyti 136 litrai tokio skysčio.

Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus. "VW Crafter" buvo legalių prekių, kuriomis prekiauja įmonė ir šalia kurių kaunietis iš garažo krovė kontrabandą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pasieniečiai kauniečiui pareiškė įtarimus ir po apklausos paleido. Taip pat paaiškėjo, kad šis vyras maždaug prieš mėnesį už neteisėtą rūkalų gabenimą buvo baustas administracine tvarka.

Tegai:
Kaunas, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Iš Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza
Ignalinos rajone sulaikyti keturi migrantai iš Irako ir Afganistano
Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės