Lietuvos policija įvykio vietų apžiūrai pradeda naudoti dronus

Fotofaktas: Lietuvos policija įvykio vietų apžiūrai pradeda naudoti dronus

(atnaujinta 10:51 2020.06.11)
Vieni socialinių tinklų vartotojai džiaugiasi, kad naujovė padės pagreitinti eismo įvykio tyrimą vietoje, kiti abejoja, kad pareigūnai sugebės išmokti valdyti dronus kaip tikri profesionalai

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Lietuvos policijos pareigūnai savo Facebook paskyroje pasidalijo žinute, kaip modernizuojama tarnyba. Jų teigimu, dronai Lietuvos policijoje leis užtikrinti atidesnį žvilgsnį į įvykių vietas.

"Įvykio vietų apžiūrai pradedame naudoti dronus. Kol kas turime 8 tokius dronus, kurie naudojami tiek praktikoje, tiek mokant pareigūnus. Jei pasiteisins, planuojame jų įsigyti ir daugiau", — sakoma policijos pranešime.

Komentaruose pareigūnai patikslino, kad vieno komplekto kaina siekia 2500 eurų. Ano jų, jie perkami, kad sutaupytų institucijos resursus — drono panaudojimas gali atstoti net kelis pareigūnus, kurie tuo metu gali vykdyti kitas funkcijas.

Pasak policijos pareigūnų, dronai bus naudojami tam tikrose konkrečiose situacijose, pavyzdžiui, tokios vietose, kur privažiuoti sudėtinga, eismo įvykių, kuriuose sužalojami žmonės, apžiūrai. Tačiau pagrindinis jų naudojimas, pareigūnų teigimu, bus greičio kontrolė.

Lietuvos policija pažymėjo, jog prie inovacijų policijoje diegimo prisideda Lietuvos policijos mokykla. Kartu su Lietuvos teismo ekspertizių centro atstovais Kęstučiu Graželiu ir Henriku Vaitiekūnu, kurie yra ir mokymų instruktoriai, mokykloje vykstančiuose mokymuose pareigūnai mokomi pilotuoti bepiločius orlaivius, naudoti specialias programas, apžiūrėti ir tirti įvykių vietas. Prieš gaudami pilotavimo leidimus, pareigūnai privalės išlaikyti egzaminus.

Po šių mokymų, Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio apskričių komisariatai aprūpinami dronų "DJI Mavic 2Pro" kompektais ir priemonėmis, reikalingomis apžiūrint įvykio vietas. Mokymams pasibaigus, bus įgytos ne tik žinios, kaip naudojantis šiais prietaisais fiksuoti įvykio vietoje esamus duomenis, bet ir bus išduoti leidimai pilotuoti bepiločius orlaivius.

Komentaruose vieni socialinių tinklų vartotojai palaikė Lietuvos policijos pirkinį, atkreipę dėmesį į tai, kad šiuo metu įvykus avarijai, įvykio schemos braižomos nuo pusvalandžio iki valandos, o kamščiai tik didėja, nes nesugebama (negalima) patraukti automobilių. Tuo tarpu dronai leis padaryti nuotraukų iš viršaus ir tada patraukti tuos automobilius iš įvykio vietos.

Tačiau buvo ir tokių, kurie skeptiškai įvertino policijos naujovę.

"Na perkant vienus brangiausiu iš mažų dronų rinkoje turėtų būti stipresnis pagrindimas prieš viešinant tokia informacija... Kadangi pats filmuoju su dronu, tai žinau kiek trunka jį nuo paėmimo iki paleidimo į orą, tai jau staigaus reagavimo nėra, plius apmokyti skraidyti su dronu jie vistiek nebus maksimaliai išnaudojami, kadangi per apmokymus maksimaliai ką galite išmokinti tai supažindinti su drono kontrole ir funkcijomims, o valdyti taip, kad jis būtų maksimaliai išnaudojamas galėtų tik profesionalas, nebent jūs darot naujas darbo vietas policininkam, kurie skraidys tik su dronais, nes kitaip iš jų naudos per mažai", — parašė vartotojas Erikas Svirskas.

Jo teigimu, lėšas reikia skirti tam, kad "tam tikrose situacijose atvažiuotų profesionalai daryti savo darbą, o ne degint laiką duodant žaislą pareigūnams, kurie nesugebės atlikti užduoties greitai ir tikslingai".

Tegai:
policija, Lietuva, eismo įvykis, dronas
Dar šia tema
Dronai padeda: kaip Italijos policija kontroliuoja karantino laikymąsi — video
Vilniuje tvarkos karantino metu priežiūrai į dangų pakelti dronai
Latvijoje rastas dingęs dronas, dėl kurio buvo ribojami skrydžiai
Vaistai, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra išaiškino farmacijos bendrovės ir gydytojų neskaidrius sandorius

(atnaujinta 10:17 2020.11.25)
Teisėsaugos duomenimis, farmacijos įmonė gydytojams mokėjo kyšius už tai, kad jie pacientams išrašinėtų būtent jų firmos vaistus

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Šiaulių apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą byloje, kurioje įtarimai dėl stambaus masto korupcinių nusikalstamų veikų pareikšti farmacijos bendrovei, bendrovės atstovams ir gydytojams, praneša spaudos tarnyba.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro nuomone, pareigūnai surinko pakankamai duomenų, pagrindžiančių įtariamųjų kaltę dėl jiems inkriminuojamų nusikalstamų veikų padarymo.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta nusikalstama korupcinė schema, kurioje, įtariama, dalyvavo farmacijos kompanijos atstovai ir įvairių šalies gydymo įstaigų gydytojai. Įtariama, kad 12 šios farmacijos įmonės darbuotojų veikė organizuotoje grupėje. Dalis šios grupės narių – bendrovės vadybininkės – galimai susitardavo su savo aptarnaujamų Lietuvos miestų ir rajonų gydymo įstaigų gydytojais, kad jie už neteisėtą atlygį rekomenduotų pacientams įsigyti, o vėliau suleistų būtent jų įmonės platinamus produktus.

Baigtoje byloje farmacijos bendrovei yra pareikšti įtarimai dėl papirkimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. 7 farmacijos bendrovės atstovams pareikšti įtarimai dėl papirkimo bei daliai jų – dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, 4 gydytojams – pareikšti įtarimai dėl kyšininkavimo.

Atliekant tyrimą apklausta daugiau nei 1100 asmenų ir surinkta duomenų, kad gydytojams papirkti nuo 2014 metų iki 2015 metų pradžios kyšiams įmonė galėjo skirti daugiau kaip 74 tūkstančių eurų.

Ikiteisminis tyrimas jau anksčiau baigtas 80 gydytojų ir 5 farmacijos bendrovės darbuotojams, kuriems pripažinus kaltę, jų atžvilgiu priimti procesiniai sprendimai. Kyšių sumos konfiskuotos, skirtos įmokos į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, taip pat skirtos baudos. Šioje byloje proceso dalyviai jau yra sumokėję daugiau kaip 100 tūkst. eurų, kuriais papildytas valstybės biudžetas. Taip pat, Valstybinė mokesčių inspekcija farmacijos bendrovei yra pateikusi ieškinį didesnei nei 39 tūkst. eurų sumai.

Tegai:
prokuratūra
Dar šia tema
Lietuvoje buvęs aukšto rango teisėjas įtariamas prekyba poveikiu
Generalinė prokuratūra nori panaikinti Seimo nario Gapšio teisinę neliečiamybę
Keturi marijampoliečiai medinėmis lazdomis mirtinai sumušė savo sugėrovą
Statistikos departamentas

Statistikos departamentas taps pagrindiniu koronaviruso duomenų šaltiniu Lietuvoje

(atnaujinta 10:24 2020.11.25)
Anksčiau Sveikatos ekspertų tarybos nariai susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda pasiskundė dėl profesionalumo trūkumo tvarkant duomenis apie COVID-19

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Nuo trečiadienio, lapkričio 25 dienos, koronaviruso statistika Lietuvoje bus skelbiama kasdien Respublikos statistikos departamento portale 9:30. Tuo tarpu informacija bus atnaujinama ir vyriausybės svetainėje, skirtoje kovai su COVID-19.

Karantinas Vilniuje
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Įdiegti technologiniai sprendimai leidžia automatizuotai pateikti pagrįstą informaciją anksčiau ir detaliau. Iš viso bus skelbiamos 4 švieslentės su išsamiais duomenimis, įskaitant atvirus duomenis, ir viena ataskaita su pagrindiniais naujausiais duomenimis", — sakoma Statistikos departamento pranešime.

Ataskaitoje bus nurodytas naujų koronaviruso atvejų skaičius, mirčių nuo COVID-19 skaičius, sergančių ir pasveikusių žmonių skaičius. Taip pat bus skelbiama informacija apie ligoninių lovas koronavirusu sergantiems pacientams ir kai kurie kiti rodikliai.

Statistikos departamentas informaciją apie koronavirusą pradėjo skelbti prieš kelias savaites.

Anksčiau Sveikatos ekspertų tarybos nariai susitikime su Lietuvos prezidentu Gitanu Nausėda pasiskundė dėl profesionalumo trūkumo tvarkant duomenis apie COVID-19. Kaip teigė specialistai, "šiuo metu nėra vieno patikimo duomenų šaltinio: Sveikatos apsaugos ministerija skelbia tik vienos dienos situaciją, o Statistikos departamento ir Registrų centro duomenys, nors apima ir COVID-19 plitimo istoriją, dažnai nesutampa". Be to, duomenys, pasak ekspertų, skelbiami nereguliariai. Taip pat nėra išsamios informacijos — pavyzdžiui, kiek COVID-19 pacientų yra atskirose ligoninėse.

Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 dienos, valdžia ketina pratęsti režimą bent iki gruodžio vidurio. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 51,6 tūkstančio infekcijos atvejų, mirė 432 pacientai.

Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
© Sputnik
Naujas visuotinis karantinas Lietuvoje
Tegai:
koronavirusas, Lietuva, Statistikos departamentas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje