Dovydo žvaigždė, archyvinė nuotrauka

Kukliansky atsakė į Šimo laišką su atsiprašymais "nacistinį pasisveikinimą"

(atnaujinta 13:10 2020.06.11)
Litvakų bendruomenės pirmininkė pabrėžė, kad nori tikėti nuoširdžiu atsiprašymu, ir ragino parodyti tikrą lyderystę bei realius veiksmus

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky atsakė į valdančiosios partijos, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovo Audrio Šimo atsiprašymą, rašoma Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) tinklalapyje.

Gegužės pabaigoje Šimui teko atsiprašyti dėl iškeltos rankos per balsavimą savo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) posėdyje. Anot Šimui pareiškusių kritiką veikėjų, tas rankos pakėlimas priminė "nacių saliutavimą". Minėto NSGK posėdžio vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

LŽB gavus skundus Kukliansky kreipėsi į Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį ir NSGK vadovą Dainių Gaižauską dėl incidento posėdyje.

Šimas atsiprašė ir patikino, kad pakėlęs ranką tiesiog balsavo ir "ten nebuvo niekaip susiję nei su jokiais veiksmais, nei prieš ką jie nukreipti".

Kukliansky parašė, kad nori tikėti, jog atsiprašymas yra nuoširdus. Tuo tarpu ją nustebino teiginiai, kad "situacija yra dirbtinai eskaluojama, o Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenę bandoma įtraukti į "nekorektiškus, politikų garbę ir etiką pažeidžiančius politinius žaidimus".

"Galiu tvirtai pasakyti, kad LŽB yra nepriklausoma organizacija ir niekas ja nemanipuliuoja. Mes jau daug metų nuolat sekame informaciją apie galimas antisemitizmo apraiškas bei teikiame atitinkamą informaciją prieš antisemitizmą kovojančioms tarptautinėms institucijoms apie antisemitizmo apraiškas bei valstybės institucijų reakciją į jas. <...> Bendruomenės pareiga saugoti jų atminimą ir siekti, kad nacių ir Šoa laikai niekada nepasikartotų", — tvirtina Kukliansky.

Kukliansky paragino "neapsiriboti atsiprašymais raštu bei žodžiu, o parodyti tikrą lyderystę bei realią veiklą".

Lietuvoje imtasi istorijos perrašymo kurso — šalyje nacių bendrininkai, galimai prisidėję prie žydų bendruomenės Lietuvoje naikinimo Antrojo pasaulinio karo laikais, yra laikomi "nacionaliniais didvyriais". Per Antrąjį pasaulinį karą šalyje žuvo daugiau nei 200 tūkst. žydų.

Lietuva dažnai kritikuojama už nacių bendrininkų šlovinimą ir istorijos iškraipymą — ne tik užsienyje, bet ir šalies viduje. Be to, dabartinė vadovybė nelinkusi reaguoti į antisemitizmo apraiškas: kelis kartus šalia Lietuvos žydų bendruomenės pastato, sinagogų ir kitų reikšmingų objektų pasirodė svastikos ar antisemitinių simbolių atvaizdai.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
Tegai:
nacizmas, Faina Kukliansky, Lietuvos žydai, žydai, Lietuvos žydų bendruomenė
Dar šia tema
Antrojo pasaulinio karo istoriją rašys nugalėtojai. Ir tai nebus Baltijos šalys
Lietuvos prezidentas išreiškė pagarbą Vilniaus Gaonui
Holivudo kunigaikštis. Kaip avantiūristas iš Vilniaus sukūrė verslą JAV
Eilė Beniakonyse (Šalčininkuose), lapkričio 25 d.

Baltarusijos į Lietuvą negali įvažiuoti beveik tūkstantis sunkvežimių

Tokia situacija pastebima jau antrą savaitę. Taip pat eilės susidarė Latvijos ir Lenkijos kryptimis, tačiau automobilių srautas ten mažesnis

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susikaupė didelės sunkvežimių eilės, tai patvirtina Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

Tokia situacija pastebima jau antrą savaitę.  Tuo pačiu metu automobilių skaičius svyruoja apie tūkstantį.

8:00 valandos duomenimis, į Lietuvą negali patekti daugiau kaip 990 sunkiasvorių sunkvežimių.

Didžiausios eilės susidarė "Kamenny Log" (Medininkų) patikros punkte, kuriame stovi daugiau nei 230 sunkvežimių. Beniakonyse (Šalčininkuose) eilėje laukia daugiau nei 210 sunkvežimių, o Privalkoje (Raigarde) — daugiau nei 170 sunkvežimių. Patikros punkte "Kotlovka" ("Lavoriškės") - išvykimo laukia daugiau nei 380 sunkvežimių.

Iš Latvijos į Baltarusiją negali įvažiuoti daugiau nei 460 sunkvežimių, o į Lenkiją - daugiau nei 110. Ukrainos kryptimi eilių nėra.

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje periodiškai kaupiasi sunkvežimių eilės, dažniausiai savaitgaliais ir švenčių dienomis. Paprastai į respubliką negali patekti šimtai sunkvežimių, jiems tenka laukti labai ilgai. Panaši situacija pastebima ir link Latvijos bei Lenkijos iš Baltarusijos, tačiau eilių yra mažiau.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Pasieniečiai po tiltu aptiko beveik 2 tūkst. kontrabandinių cigarečių
Pasieniečiai Nemune aptiko vaistus ir tuščias jų pakuotes
Pasieniečiai sulaikė automobilį ir du krovinius nelegalių cigarečių
Pasieniečiai sulaikė kontrabandines cigaretes nešusius kontrabandininkus
Karantinas Vilniuje

Lietuvoje griežčiausi apribojimai dėl koronaviruso tarp Baltijos šalių

(atnaujinta 08:48 2020.11.25)
Lietuvoje vyriausybės taikomų priemonių griežtumo matas yra didesnis nei 54. Tuo tarpu Estijoje jis yra daugiau nei du kartus mažesnis

VILNIUS, lapkričio 25 — Sputnik. Lietuvoje yra griežčiausi kovos su koronavirusu apribojimai tarp Baltijos šalių. Tai rodo interaktyvaus žemėlapio, kurį sukūrė Oksfordo universiteto mokslininkai, duomenys.

Lietuvoje apribojimų griežtumo lygis yra 54,17.

Apskaičiuodami mokslininkai atsižvelgė į socialinei, medicinos ir ekonominei sritims taikomų apribojimų griežtumą.

Pavyzdžiui, šalyje įvestas karantinas, kai kurios mokyklos nedirba, vieši renginiai atšaukiami ir rekomenduojama likti namuose. Taip pat yra keletas kitų apribojimų.

Tuo tarpu Latvijoje apribojimų griežtumo lygis yra 38,89, o Estijoje — 25,93. Lenkijoje šis skaičius siekia 71,3.

Rusijos apskaičiuotas indeksas yra 44,91, Kinijos - 81,94, JAV - 66,2.

Karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio 7 dienos, valdžia ketina pratęsti režimą bent iki gruodžio vidurio. Naujausiais duomenimis, šalyje nustatyta daugiau nei 49,3 tūkstančio infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 400 pacientų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 59,2 milijono infekcijos atvejų, daugiau nei 1,4 milijono žmonių mirė.

Karantino apribojimai Lietuvoje
© Sputnik
Karantino apribojimai Lietuvoje
Tegai:
apribojimas, karantinas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Specialistai pataria, kaip ugdyti darželinukus namuose karantino metu
Karantinas gali būti pratęstas dar trims savaitėms
Vilniuje karantino metu senjorams bus pristatytas maistas į namus