VSAT emblema

Ieškomi Kelmės rajono gyventojai buvo sučiupti šalies pasienyje su kvaišalais

(atnaujinta 09:58 2020.06.13)
Pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos bei neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis

VILNIUS, birželio 11 — Sputnik. Kalvarijos pasieniečiai sulaikė du Kelmės rajono gyventojus, kurie įtariami nusikaltimu ir tarp kurių asmeninių daiktų aptikta, įtariama, kvaišalų, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Trečiadienį VSAT pareigūnai Kalvarijos punkte tikrino iš Lenkijos vykusį "Volvo XC 90" automobilį, pažymėtą Didžiosios Britanijos registracijos numeriais. Merginos vairuojamoje transporto priemonėje, keleivių vietose, vyko 21 ir 22 metų Kelmės rajono gyventojai bei dar vienas vyras.

Dokumentų kontrolės metu pasieniečiai išsiaiškino, kad abu Kelmės rajono gyventojai slapstosi nuo teisingumo. Vyrai kaltinami nusikaltimo padarymu. Jiems yra paskirta kardomoji priemonė suėmimas. Šių pažeidėjų paiešką Telšių policija buvo paskelbusi kovo viduryje.

Automobilio patikros metu VSAT pareigūnų dėmesį patraukė tarp Kelmės rajono gyventojų asmeninių daiktų rasti du stiklainiai ir termosas. Juose buvo žalsvos spalvos augalinės kilmės medžiaga. Įtariama, kad tai kanapės.

Pasieniečiai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl kontrabandos bei dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Po apklausos Kelmės rajono gyventojai uždaryti į areštinę, o "Volvo XC 90" laikomas Kalvarijos užkardoje. Automobilį vairavusi mergina ir dar vienas juo vykęs vyras buvo paleisti.

Tegai:
nusikalstama veikla, narkotinės medžiagos, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Sostinės oro uoste VSAT pareigūnai sulaikė teisingumo vengusį vilnietį
Pasalos metu pasieniečiai sulaikė du kontrabandininkus
Vilniaus oro uoste sulaikytas Didžiojoje Britanijoje ieškomas lietuvis
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis

(atnaujinta 11:18 2020.07.14)
Išvakarėse Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas teigė, kad antroji COVID-19 banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Antradienio ryto duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1875, iš jų 1571 pasveiko, 79 pacientai mirė.

Taip pat pranešama, kad per parą buvo atlikti 3730 koronaviruso tyrimai. Per visą laiką buvo atlikti 465 396 tyrimai.

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad antroji koronaviruso banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį. Anot jo, sveikatos apsaugos sistema jau pradėjo ruoštis antrajam protrūkiui, nors kol kas padėtis stabili.

Ministras pabrėžė, kad COVID-19 pasiskirstymo laipsnis priklausys nuo to, kaip atsakingai piliečiai elgsis jausdami infekcijos simptomus. Jis priminė, kad būtina izoliuotis ir prireikus kreiptis į gydytojus.

Praėjusią savaitę ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo apie galimą grįžimą į privalomą kaukių režimą.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 568 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
PSO dar negavo oficialaus laiško iš JAV dėl išėjimo iš organizacijos
Vilniaus universitetas, archyvinė nuotrauka

Apie 30 Lietuvos studentų nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų

(atnaujinta 10:21 2020.07.14)
Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų 11 atiteks VU studentams, po dvi keliaus į LMTA, VGTU, VDU ir KTU, po vieną pasidalino VDA, LSM ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai

VILNIUS, liepos 14 – Sputnik. Dvidešimt devyni Lietuvos studentai už puikius akademinius rezultatus nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų. Apie tai praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Penkių Prezidentų – Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko – stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt devyniems universitetų ir kolegijų studentams. 

"Lietuvos Respublikos Prezidentų stipendijos – tai aukščiausios prabos pasiekimų įvertinimas, teikiamas geriausiems Lietuvos studentams. Linkiu, kad jis taptų tramplinu šturmuojant tolimesnes aukštumas tiek studijose, tiek gyvenime", – sako ministras Algirdas Monkevičius.

Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų vienuolika atiteks Vilniaus universiteto studentams, po dvi keliaus į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vytauto Didžiojo universitetą ir Kauno technologijos universitetą, po vieną pasidalino Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Klaipėdos, Šiaulių ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai.

Iš penkių  kolegijoms skiriamų stipendijų keturių nusipelnė Vilniaus kolegijos studentai, vieną gaus Kauno kolegijos studentas.

Apie vardines Prezidentų stipendijas

Gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų, pavadintų Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio ir Antano Smetonos vardais.

Iš atskiroms studijų sritims numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų kas mėnesį), po dvi – siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi – magistrantūros studentams (266 eurai).

Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Tegai:
premija, studentai, Lietuva
Dar šia tema
Nuo kitų metų Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
Grįžti į izoliaciją. Kam gresia naujas karantinas?