JAV karių rotacijos baigimo ceremonija

Pabradėje vyko JAV karių rotacijos baigimo ceremonija

(atnaujinta 21:01 2020.06.14)
JAV kariai buvo dislokuoti Pabradėje nuo 2019 metų spalio, į Lietuvą jie buvo atsigabenę ir sunkiąją bataliono techniką

VILNIUS, birželio 12 — Sputnik. Penktadienį Silvestro Žukausko poligone, Pabradėje, vyko JAV karių rotacijos baigimo ceremonija.

Apie tai praneša Krašto apsaugos ministerija. 

Birželio 12 dieną JAV kariuomenės 1-osios divizijos 9-ojo pulko 1-asis batalionas, kurio nuolatinė dislokacijos vieta Fort Hoode, JAV Teksaso valstijoje, surengė atsisveikinimo ceremoniją — iškilmingai sulankstė bataliono vėliavą, atliko specialią bataliono ir JAV kariuomenės dainas.

Ceremonijoje dalyvavo krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir JAV ambasadorius Lietuvoje Robertas Gilchristas.

Pasak Karoblio, JAV karių buvimas Lietuvoje, bendros pratybos su Lietuvos ir NATO priešakinių pajėgų bataliono kariais yra "geriausia atgrasymo priemonė šiais neramiais laikais". JAV karių kontingento vadas plk. ltn. Stephenas Johnsonas pareiškė, kad šis devynis mėnesius trukęs dislokavimas "buvo be galo produktyvus". 

JAV kariai buvo dislokuoti Pabradėje nuo 2019 m. spalio. Į Lietuvą JAV kariai buvo atsigabenę ir sunkiąją bataliono techniką — apie 30 tankų "Abrams", daugiau nei 20 pėstininkų kovos mašinų "Bradley", kitų karinių priemonių. 

Atvykusiems JAV kariams Lietuva suteikė priimančiosios šalies paramą: skyrė apgyvendinimą, logistinę paramą, amerikiečių kariai naudojosi Lietuvos kariuomenės poligonų infrastruktūra.

Tarnybos Lietuvoje metu JAV kariai dalyvavo kovinio rengimo treniruotėse ir nedidelio masto pratybose, dalijosi profesine patirtimi su Lietuvos kariais.

Baltijos šalys, tarp jų ir Lietuva, aktyviai sudaro brangias gynybos sutartis su JAV, paaiškindamos tai "Rusijos agresija", taip pat dislokuoja NATO karinius kontingentus savo teritorijose.

Atsižvelgiant į augančią NATO karinę veiklą šalia jos sienų, Rusijos kariuomenės Generalinis štabas anksčiau pasiūlė aljansui sumažinti įtampą Europoje — atsisakyti didelių šalia vykstančių pratybų, susitarti dėl minimalaus atstumo, per kurį gali priartėti orlaiviai ir laivai, ir naudoti atsakiklius koviniams orlaiviams Baltijos šalyse. Tačiau, kaip anksčiau sakė RF ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Pagrindinių operacijų direkcijos viršininkas pulkininkas Sergejus Rudskojus, Rusijos pasiūlymai buvo "praktiškai ignoruojami".

Tegai:
JAV, Pabradė
Dar šia tema
Rusijos deputatas apie NATO pratybas Baltijos jūroje: mes negalime būti abejingi
NATO pratybos "Baltops 2020": Baltijos laivynas saugo Rusijos sienas
NATO generalinis sekretorius baiminasi, kad dėl pandemijos sumažės gynybos išlaidos
Gėrimas už vairo, arhcyvinė nuotrauka

Šiauliuose sučiuptas sėdėjęs vairo neblaivus kariškis

(atnaujinta 08:10 2020.07.07)
Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Šiaulių policija sulaikė automobilį "Audi A4", kurį vairavo neblaivus Lietuvos kariuomenės karys. Apie tai pranešė respublikos policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Cvirkos gatvėje. Anot teisėsaugos pareigūnų, kareivio kraujyje rasta 1,54 promilės alkoholio.

Vyras areštuotas, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad iš ligoninės buvo išleistas vyras, kuris teigė, kad jį sumušė policijos pareigūnai.

Pasak vyro, gimusio 1965 metais, jis buvo sumuštas Marijampolės savivaldybėje, Liudvinavo miestelyje.

Incidentas įvyko liepos 5 dieną.

Tegai:
karys, Šiauliai, neblaivumas, alkoholis
Dar šia tema
Iš Londono į Lietuvą atskraidinti kaliniai
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Austrijoje nužudytas prieglobsčio prašytojas iš Rusijos
Keleiviai, archyvinė nuotrauka

Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų

(atnaujinta 22:46 2020.07.06)
Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius

VILNIUS, liepos 7 — Sputnik. Bendrovės "Gjensidige" užsakymu "Nielsen" atlikta reprezentatyvi Baltijos šalių gyventojų apklausa parodė, kad Lietuvos žmonės atostogas dažniau nei kitų Baltijos šalių gyventojai leidžia su partneriu ar sutuoktiniu, estai vis dažniau atostogauja su vaikais, latviai renkasi giminaičių bei tėvų draugiją, rašoma draudimo bendrovės pranešime.

Pastaraisiais metais Baltijos šalyse labiausiai sumažėjo po vieną atostogaujančių žmonių skaičius.

Pasak draudimo bendrovės "Gjensidige" Žalų departamento vadovės Baltijos šalims Viktorijos Katilienės, nors kiekvieną savaitę daugėja skrydžių tradicinėmis vasaros atostogų kryptimis, tačiau žmonės aktyviau keliauja po kaimynines valstybes — Baltijos "kelionių burbule", kur šalys netaiko kelionių ribojimų viena kitos piliečiams. Žmonėms, keliaujantiems į Latviją ir Estiją, nėra privalomas koronaviruso testas, galima laisvai kirsti sieną.

Tyrimas parodė, kad Baltijos šalių gyventojų įpročiai gana panašūs — vyrauja šeimos vertybės. Daugiausia žmonių atostogauja su sutuoktiniu ar partneriu: Lietuvoje tokią atostogų draugiją renkasi 61 proc., Latvijoje — 57 proc., Estijoje — 54 proc. gyventojų. Lyginant su praėjusių metų statistika, Latvijoje ir Estijoje atostogas su sutuoktiniu ar partneriu leidžiančių žmonių skaičius kiek sumažėjo, o Lietuvoje išliko toks pat aukštas.

Tyrimo duomenimis, visose Baltijos šalyse paaugo su vaikais atostogas leidžiančių žmonių skaičius. Ryškiausias augimas — Estijoje. Su atžalomis

atostogaujančių estų skaičius išaugo nuo 32 iki 45 proc., Latvijoje — nuo 38 iki 43 proc. Lietuvoje ūgtelėjimas mažiausias — nuo 40 iki 42 procentų.

Skaičiai rodo, kad su draugais vasarą atostogauja 17 proc. Lietuvos, po 16 proc. — Latvijos ir Estijos gyventojų. 

Tiesa, tyrimas parodė, kad dalis visuomenės atostogas leidžia vieni: visose Baltijos šalyse be kitų žmonių draugijos atostogauja po 7 proc. gyventojų. Per pastaruosius dvejus metus šis skaičius gerokai pakito, nes 2018 metų vasarą atostogas vienumoje rinkosi 18 proc. žmonių.

Reprezentatyvias Baltijos šalių gyventojų apklausas, kurių metu buvo apklausta po 1 000 ir daugiau žmonių, "Gjensidige" užsakymu atliko bendrovės "Nielsen" ir "Spinter tyrimai".

Tegai:
Baltijos šalys, kelionės