Urvas prie jūros, Portugalija

Birželio 14 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 23:24 2020.06.14)
Rytdienos tendencija yra punktualumas ir kruopštumas, todėl diena nėra itin tinkama lengviems meilės reikalams

Rytojus bus kupinas konfliktų ir ginčų. Neskubėkite teisti kitų, nors būtent tokio noro rytoj turėsite užtektinai. Meistriškumo siekimas, į kurį taip pat linksta ir žvaigždės, gali būti labai naudingas darbe. Rytojaus pažintis, o tuo labiau santykių pradžia, rimta ir ilgam. Apskritai, jei esate įsitikinęs savo jausmais, tai yra jūsų diena. Praleiskite kiek įmanoma daugiau laiko su jums svarbiu žmogumi.

Avinas (03.21-04.20) Pirmą šios dienos pusę neverta planuoti svarbių dalykų. Geriau šį laiką skirti kūrybiniam darbui, mėgstamam dalykui. Žaiskite įvairius žaidimus su savo vaikais, tai suteiks malonumo ir jiems, ir jums. Vakaro laiką sunku vadinti palankiu: pastebimai sumažės galimybė objektyviai įvertinti situacijas. Šiuo laikotarpiu neatmetama sukčiavimo, nesusipratimų galimybė. Dabar neturėtumėte priimti sprendimų apimti emocijų. Mažiau pasikliaukite intuicija. Taip pat rekomenduojama vengti vartoti alkoholį.

Jautis (04.21-05.21) Jautis turi dažniau sakyti "taip", nei paneigti viską, kas nutinka. Pasiūlymų bus daugybė, tačiau visi jie nebus jums tinkami. Geriausia pačiam kurti projektus. Gera diena kvėpavimo pratimams, kovos menams, jogai ir žygiams.

Dvyniai (05.22-06.21) Rytojaus diena bus kupina naujų idėjų, kurios duos gražius rezultatus. Jei jums kažkas pasiūloma, tada pirmiausia pasverkite pliusus ir minusus.

Vėžys (06.22-07.22) Vėžys gali imtis visų galimybių, jei parodys pasauliui geriausias savo savybes. Esate kruopšti ir užsispyrusi asmenybė, kuri yra laukiama bet kuriame darbe. Vėžio ambicingas meilės troškimas išsipildys, tačiau prioritetas turėtų būti atsargumas kalbantis su partneriu. Priešingu atveju kiltų konfliktas.

Liūtas (07.23-08.23) Horoskopas prognozuoja Liūtams nuolatines išlaidas, susijusias su kelione, tyrimais ar vaistų pirkimu. Patartina planuoti savo biudžetą, kad nepatektumėte į krizinę situaciją. Liūtams metas tvarkytis: sudėkite daiktus į lentynas ir visam laikui atsikratykite ko nors, kas sena. Nesigilinkite į praeitį.

Mergelė (08.24-09.22) Šiandien Mergelė neatsakingai imsis savo tiesioginių pareigų darbe. Jūs nenorėsite nieko daryti. Galbūt savaitės pradžia taip paveikia nuotaiką, ar yra kitų priežasčių? Patariama nusiteikti darbingai, o ne gyventi praėjusio savaitgalio prisiminimais.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jums norėsis daug ką išsakyti, bet vis tiek stenkitės šią dieną patylėti. Dėmesys turėtų būti skiriamas verslo, profesinėms, finansinėms, nuosavybės problemoms. Susilaikykite nuo skubotų išvadų ir susitarimų, nepasirašykite su mokėjimais dokumentų. Šią dieną padidėja problemų, susijusių su skolų grąžinimu, nuostolių išieškojimu, mokesčių sumokėjimu ir kompensacijomis, tikimybė. Nepageidaujami pirkiniai. Svarstymams dėl verslo partnerių gali prireikti teisininko pagalbos.

Skorpionas (10.23-11.21) Šiandien tokios savybės kaip pasyvumas, nepagrįstas užsispyrimas, kompleksai, dirglumas, pavydas, agresyvumas lems pozicijų susilpnėjimą. Jums taip pat gali trukdyti trumpalaikiai norai, įskaitant materialinius ir seksualinius, taip pat baimė, netikėjimas savo jėgomis. Nenukrypkite nuo savo planų įgyvendinimo. Pradėti ką nors naujo šiandien nerekomenduojama.

Šaulys (11.22-12.21) Neigiamos emocijos gali tapti paslėpta kliūtimi, paveiksiančia jūsų iniciatyvas. Galbūt jus užvaldys nemalonūs prisiminimai. Kontroliuokite savo emocijas. Papildomos pagalbos gali suteikti draugai. Daugelis Šaulių galės pasikliauti bendraminčių palaikymu.

Ožiaragis (12.22-01.20) Šią dieną būsite užsispyrę. Padidėja kritinės klaidos tikimybė. Nepalankus aplinkybių derinys gali Ožiaragius paveikti slegiamai, atimti tikėjimą pergale. Pabandykite atsipūsti. Jei visa kita nepavyksta, pagalvokite, ką darote neteisingai. Gali būti, kad ir toliau iš inercijos beldžiatės į uždarytas duris. Galbūt jums reikia pakeisti tikslus ir prioritetus ar užmegzti naują pažintį.

Vandenis (01.21-02.19) Diena nesėkminga naujiems dalykams. Spręskite esamas problemas, ypač jei jos yra kritiniame etape. Išsiaiškinkite, kas trukdo judėti į priekį. Galbūt tai jūsų pačių užsispyrimas, įsitvirtinimas viename užduočių sąraše. Gali iškilti nenumatyta situacija ar aštrus konfliktas.

Žuvys (02.20-03.20) Niekas negresia Žuvų strateginiams planams, tačiau sparti dabartinių reikalų pažanga vis dar kelia problemų. Galimos bėdos bendraujant su pavaldiniais, kolegomis, padėjėjais, taip pat atokių teritorijų ir jėgos struktūrų atstovais. Paanalizuokite, ko iš jūsų reikalaujama, ir, jei reikia, prisiverskite dirbti. Jums gali tekti perdaryti nekokybišką darbą arba išspręsti technines problemas. Pradėkite kalbėtis su partneriais ir oponentais nauju būdu.

Tegai:
horoskopas
Vilnius

VRM: auga visuomenės pasitikėjimas valstybės ir savivaldybių įstaigomis

(atnaujinta 15:56 2020.07.16)
Labiau pasitiki bei palankiau valstybės ir savivaldybių įstaigų darbą vertina tie žmonės, kurie per pastaruosius 12 mėnesių tiesiogiai kreipėsi į jas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Per pastaruosius 5 metus gyventojų pasitikėjimas valstybės ir savivaldybių įstaigomis išaugo nuo 51 iki 65 procento, apie tai praneša Vidaus reikalų ministerija.

Pažymima, kad per šį laikotarpį viešasis sektorius tapo efektyvesnis ir sumažėjo beveik ketvirtadaliu.

Tuo pačiu, 2019 metų bendras administracinių paslaugų teikimo ir besikreipiančių asmenų aptarnavimo efektyvumo koeficientas siekė 0,89 balo. Tai yra aukščiausia reikšmė per pastaruosius 11 metų.

Labiau pasitiki bei palankiau valstybės ir savivaldybių įstaigų darbą vertina tie žmonės, kurie per pastaruosius 12 mėnesių tiesiogiai kreipėsi į jas.

"Pokytis akivaizdus — keičiasi visuomenės nuomonė apie valstybės institucijas. Svarbu pažymėti, kad pagal viešojo sektoriaus veiksmingumo vertinimą Lietuva užima 14 vietą iš 28 ir lenkia tokias šalis kaip Latvija, Ispanija, Čekija, Lenkija, Italija, Graikija. Tai rodo, kad sisteminės pertvarkos ir reformos ir veiklos valdymo ir vidaus procesų tobulinimas viešajame sektoriuje yra veiksmingas ir duoda rezultatų. Pagal viešųjų paslaugų teikimą lenkiame ES vidurkį", — teigė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Pabrėžiama, kad didžioji dauguma gyventojų, kurie per pastaruosius 12 mėnesių kreipėsi į įstaigas, geriausiai įvertino darbo laiko patogumą, specialistų bendravimo įgūdžius ir jų operatyvumą ir net 9 iš 10 gyventojų liko patenkinti suteiktomis paslaugomis.

Taip pat dažniausiai į įstaigas gyventojai kreipėsi mokesčių administravimo (25 proc.), taip pat "Sodros" (17 proc.) klausimais.

Siekiant didesnio viešojo sektoriaus įstaigų sistemos efektyvumo, ypatingas dėmesys per pastarąjį trejų metų laikotarpį skirtas viešojo sektoriaus įstaigų kompetencijos gryninimui, buvo vykdomi organizaciniai pokyčiai.

Taip pat buvo įvertinta apie 270 viešojo sektoriaus įstaigų kompetencija, o 2019 metais atliktas visų ministerijų, ministrams pavestose valdymo srityse veikiančių Vyriausybės įstaigų, kitų Vyriausybei atskaitingų biudžetinių įstaigų ir šioms įstaigoms pavaldžių biudžetinių įstaigų įvertinimas.

"Pasiteisino ir iš dalies centralizuotų ir centralizuotų konkursų organizavimas. 74 proc. konkursuose dalyvavusių pretendentų sakė pasitikintys centralizuota atranka ir 76 proc. jų nurodė, kad konkursai vyko skaidriai", — teigiama pranešime.

2016–2019 metais valstybės tarnautojų sumažėjo beveik 10 proc. (nuo 50 847 iki 46 097 valstybės tarnautojų).

2019 metais Lietuvos viešajame sektoriuje veikė 4 024 viešojo sektoriaus organizacijos. Tais pačiais metais jų mažėjo 3,2 proc. (131 organizacija).

Tegai:
pasitikėjimas, Vidaus reikalų ministerija (VRM)
Dar šia tema
Energetikos ministras pakvietė Lenkiją dalyvauti Baltijos šalių energetikos rinkoje
Kremlius pakomentavo JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę
Tuščia salė

Nuo rugsėjo nebebus ribojamas leistinas renginių dalyvių skaičius

(atnaujinta 15:54 2020.07.16)
Kaip pranešama, Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planas peržiūrimas kas dvi savaites

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Ministrų kabinetas pakoregavo Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planą, pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Jame numatyta, kad leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose erdvėse rugpjūčio 16–31 dienomis didinamas iki 600 (vietoj anksčiau numatytų 350) asmenų, paliekant tą patį didžiausią leistiną skaičių atvirose erdvėse — iki 1000 žmonių.

Tuo tarpu Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičius nuo rugsėjo 1 dienos — neribojamas. Tačiau renginiai turės būti organizuojami vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro sprendimais.

"Kadangi renginių organizavimas yra itin imlus laikui, toks sprendimas renginių organizatoriams suteiks daugiau aiškumo, leis planuoti būsimus renginius rudenį, padės visapusiškai įsilieti į rinką ir atsigauti po COVID-19 pandemijos sukeltų padarinių", — sakė kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Pasak švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus, stebima tarptautinė situacija organizuojant sporto renginius, pastebimi palankūs pokyčiai Lietuvoje.

"Renginių organizatoriai galės lanksčiau planuoti bilietų pardavimus, žiūrovų judėjimo srautus. Vis dėlto jie turės laikytis ir griežtesnių saugumo reikalavimų, kadangi šioje situacijoje svarbiausia rūpintis žmonių sveikata", — pažymėjo Monkevičius.

Uždarose erdvėse vykstančiuose renginiuose turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 2 metrų atstumas tarp žiūrovų ir (ar) dalyvių išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Šis atstumas tarp žmonių gali būti mažesnis, jei viso renginio metu dėvimos nosį ir burną dengiančias apsaugos priemonės.

Atvirose erdvėse turi būti išlaikomas ne mažesnis nei 1 metro atstumas, išskyrus sportininkus, jų trenerius ir aptarnaujantį personalą. Tiek atvirose, tiek uždarose erdvėse atstumo apribojimai netaikomi sutuoktiniams, artimiesiems giminaičiams, įtėviams, įvaikiams, globėjams ir rūpintojams. Už šių reikalavimų laikymąsi bus atsakingi renginių organizatoriai.

Kaip pranešė Vyriausybėje, šis Kultūros ir sporto renginių dalyvių (žiūrovų) skaičiaus didinimo planas peržiūrimas kas dvi savaites. Keičiantis COVID-19 situacijai jis gali būti tikslinamas arba atšaukiamas.

Nuo liepos 16 iki 31 dienos galioja Vyriausybės nustatytas leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius kultūros ir sporto renginiuose — iki 400 žmonių uždarose erdvėse ir iki 1000 asmenų atvirose. Rugpjūčio 1–15 dienomis leistinas dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičius uždarose patalpose didės iki 500.

Tegai:
renginiai, koronavirusas, vyriausybė
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusijos mokslininkai išgavo antikūnus, neutralizuojančius koronavirusą
Skvernelis pasipiktino dėl pasisakymų "išeisiu į miestą ir užkrėsiu kitus"
Sveikatos apsaugos ministerija paragino pasiskiepyti nuo gripo COVID-19 fone
Maskvos Kremlius

Britanija pradėjo tyrimą dėl "Rusijos kišimosi" į rinkimus

(atnaujinta 16:43 2020.07.16)
Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, dar būdamas Didžiosios Britanijos URM vadovu, teigė, kad JK neturi duomenų apie Rusijos kišimąsi į "Brexit" referendumą ir kitus politinius procesus

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Dominikas Raabas rašytiniame pranešime Parlamentui teigia, kad Rusija "beveik neabejotinai" bandė įsikišti į 2019 metų Britanijos rinkimus, dėl to buvo pradėtas baudžiamasis tyrimas.

"Remdamasi išsamia analize, Vyriausybė padarė išvadą, kad rusų veikėjai beveik neabejotinai siekė įsikišti į 2019 metų visuotinius rinkimus, internetu išplatindami neteisėtai gautus ir nutekintus Vyriausybės dokumentus", — cituoja tekstą RIA Novosti.

"Nors nėra įrodymų apie plataus masto Rusijos kampaniją prieš rinkimus, tačiau bet koks bandymas kištis į mūsų demokratinius procesus yra visiškai nepriimtinas. Mūsų prioritetas visada buvo ir yra apsaugoti mūsų demokratiją ir rinkimus. Vyksta baudžiamasis tyrimas, todėl šiame etape mums būtų netikslinga sakyti dar ką nors", — pažymi ministras.

Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas, dar eidamas Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministerijos vadovo pareigas, interviu RIA Novosti teigė, kad JK neturi duomenų apie Rusijos kišimąsi į "Brexit" referendumą ir kitus politinius procesus.

Rusija ne kartą neigė kaltinimus dėl mėginimo paveikti demokratinius procesus įvairiose šalyse, o Rusijos prezidento atstovas Dmitrijus Peskovas juos pavadino "absoliučiai nepagrįstais". Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas, kalbėdamas apie tariamą Rusijos kišimąsi į rinkimus skirtingose ​​šalyse, teigė, kad tai patvirtinančių faktų nėra.

Tegai:
rinkimai, Didžioji Britanija, Rusija
Dar šia tema
Kremlius pakomentavo JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" grėsmę
Krymo atsakas "Mistraliams": Rusijos gynybos pramonė rengia staigmeną
Ekspertas: JAV bijo, kad Rusija ir ES turės naujus projektus po dujotiekio