Maxima, archyvinė nuotrauka

"Maxima" padidino vietinių produktų nuolaidų kiekį

(atnaujinta 09:00 2020.06.15)
Dar trys dešimtys įmonių prisijungė prie kampanijos, skirtos sumažinti produktų kainą per COVID-19 pandemiją

VILNIUS, birželio 14 — Sputnik. Iniciatyva mažinti Lietuvos gamintojų produktų kainas pradėjo populiarėti, praneša prekybos centrų tinklo "Maxima" spaudos tarnyba.

Didžiausio šalies mažmeninės prekybos tinklo "Maxima" klientų palaikymas ir auganti lietuviškų produktų paklausa paskatino kitus Lietuvos gamintojus dalyvauti kampanijoje "Išvien dėl Lietuvos". Šią savaitę prisijungė dar 30 įmonių.

Nuo penktadienio lietuviškos produkcijos krepšelis yra didinamas iki 800 prekių.

Vykdant kampaniją "Išvien dėl Lietuvos", kainos sumažinot jau mėnesį. Dėl to paklausa šoktelėjo beveik 40 procentų, o kai kurių lietuviškų prekių pardavimai išaugo kelis kartus.

Pažymima, kad kampanijos "Išvien dėl Lietuvos" metu lietuviškų konditerijos gaminių paklausa išaugo 2,5 karto, lietuviško sūrio pardavimai išaugo dvigubai. Lietuvos gamintojų žuvies produktų (ypač sūdytos žuvies) paklausa padidėjo apie 70 procentų, labai išaugo lietuviškos šviežios mėsos, pieno produktų ir duonos gaminių, taip pat konservuotų produktų pardavimai.

Manoma, kad dėl kampanijos "Išvien dėl Lietuvos" pirkėjai iš viso galės sutaupyti daugiau nei 1,5 milijono eurų per mėnesį.

Tarp populiarių Lietuvos gamintojų produktų su nuolaida — mėsa ir pieno produktai, duona, sausi maisto produktai, žuvis ir jos produktai, konditerijos ir kulinarijos gaminiai, įvairūs gaivieji gėrimai, kosmetikos ir higienos produktai, taip pat pramoniniai gaminiai.

Dalį prekių su nuolaida sąrašo taip pat sudaro privatūs prekės ženklai, sukurti "Maxima" užsakymu.

Lietuviškų prekių krepšelį su sumažintomis kainomis išrinko vietiniai gamintojai. Šie produktai "Maxima" parduotuvėse pažymėti geltona etikete ir simboliu "Išvien dėl Lietuvos".

Gegužę lietuviškas mažmeninės prekybos tinklas "Maxima" kartu su penkiasdešimt didžiausių Lietuvos gamintojų sumažino įprastas kainas 500 populiarių lietuviškų prekių 15 procentų. Tuomet 50 didelių Lietuvos gamintojų prisijungė prie kainų mažinimo kampanijos.

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės respublikoje karantinas buvo paskelbtas kovo 16 dieną. Valdžia kelis kartus jį pratęsė, o vėliau ėmė taikyti nuolaidas gyventojams ir verslui. Nuo birželio 17 dienos karantinas panaikinamas.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje iš viso nustatyti 1 765 koronaviruso atvejai, 1 427 žmonių pasveiko, 75 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija.
Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 7,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 426 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, nuolaidos, Maxima LT
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2124)
Dar šia tema
Tyrimas parodė, kaip per metus pasikeitė pigiausių produktų krepšelio kaina
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 07:56 2020.07.06)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto, nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa
Karalius Mindaugas

Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės

(atnaujinta 07:54 2020.07.06)
Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo data

Šiandien mūsų šalyje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. Švenčiama nuo 1991 metų.

Be to, šią dieną 1382 metais buvo pasirašyta Bražuolės sutartis. Jogaila sutartimi garantavo Vokiečių ordino paramą prieš Kęstutį, o Vokiečių ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos. 

Be to, 1483 metų liepos 6-ąją Ričardas III karūnuotas Anglijos karaliumi.

Katalikai šią dieną mini Šv. Mariją Goreti (1890–1902), kuri buvo mergelė ir kankinė. Jos vaikystė buvo sunki, teko daug padėti motinai namuose, bet, nepaisant to, ji nepaliaudama meldėsi. Sulaukusi dvylikos metų, gindama nuo prievartautojo savo skaistybę, netoli Netūno, Lacijuje, Italijoje, mirė kankinės mirtimi.

Šiandien vardadienį švenčia Ginvilė, Nervydas, Dominyka, Domė, Mindaugas.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai

Nufilmuota Tu-160 sąlyginio gaisro gesinimo treniruotė

(atnaujinta 08:01 2020.07.06)
Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje. Pagal jų legendą, kilo kairiojo orlaivio variklio gaisras

Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip Saratovo srityje vyksta lėktuvo Tu-160 gaisro gesinimo treniruotė.

Pratybos vyko Rusijos oro pajėgų tolimojo nuotolio orlaivių bazėje.

Pagal pratybų legendą, užvedus orlaivį kilo kairiojo variklio gaisras. Po to įgula pranešė skrydžio vadybininkui apie avarinę situaciją ir gavo komandą evakuotis. "Aukos" buvo evakuotos į saugią zoną, joms buvo suteikta medicinos pagalba.

Ugniagesiai sėkmingai lokalizavo ir likvidavo sąlyginį gaisrą.

"Remiantis treniruotės rezultatais, dalyvauvę darbuotojai demonstravo gerai koordinuotus veiksmus ir aiškią dalyvaujančių padalinių sąveiką, taip pat įvykdė savo misiją per nustatytą laiką", — rašoma ministerijos pranešime.

Viršgarsinis strateginis bombonešis-raketnešis Tu-160 buvo sukurtas Tupolevo projektavimo biure aštuntajame dešimtmetyje. Tai yra didžiausias ir galingiausias viršgarsinis orlaivis karinės aviacijos istorijoje. Pilotai tokius bombonešius vadina "Baltosiomis gulbėmis".

Tegai:
gaisras, vaizdo įrašas, Rusijos gynybos ministerija
Dar šia tema
RF Gynybos ministerija papasakojo apie savanorius, testuojančius vakciną nuo COVID-19
Kaip Rusija reagavo į NATO pratybas "Ramstein Alloy" Latvijoje
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu