Laukų gėlė, archyvinė nuotrauka

Birželio 16 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:53 2020.06.15)
Rytoj, birželio 16 dieną, energijos nestigs, tad daug ką pavyks nuveikti, tinkamas laikas pokalbiui su vadovybe, gera proga priminti buvusius susitarimus

Avinas (03.21-04.20) Rytoj turėsite pakoreguoti savo planus. Ši diena pirmiausia asocijuojasi su kontaktais, buvimu visuomenėje. Elkitės ramiai ir viskas susitvarkys geriausiu būdu. Iš sunkiausių situacijų galite išeiti kaip nugalėtojas, įgyti naujos patirties.

Jautis (04.21-05.21) Turite būti pasirengę rimtam pokalbiui. Prieš priimdami sprendimą, pabandykite suprasti pašnekovą. Atraskite savyje drąsos mokytis iš tokių žmonių, ir pasieksite daugiau!

Dvyniai (05.22-06.21) Galite gauti pasiūlymą, kuris padėtų jums pasiekti tikslą. Kontroliuokite įvykių eigą, nesitikėkite, kad viskas susiklostys savaime.

Vėžys (06.22-07.22) Kai kurie Vėžiai turės galimybę džiaugtis kelione. Vakare gali užgriūti kasdienės problemos, tačiau kartu padidės ir asmeninės laisvės vertė.

Liūtas (07.23-08.23) Liūtai šiandien turėtų atrodyti nepriekaištingai — galimi labai svarbūs susitikimai. Tačiau vis dėlto svarbiau yra tai, kaip jūs jausitės. Laikotarpis palankus aktoriams, menininkams ir muzikantams.

Mergelė (08.24-09.22) Geriausias dalykas, kurį dabar galite padaryti, yra užsiimti verslu, kuriam jau seniai reikėjo jūsų dėmesio. Emocinis atsigavimas leis lengvai susitvarkyti su pareigomis. Daugelis šiuo metu gali padaryti didelį karjeros šuolį.

Svarstyklės (09.23-10.22) Jums teks prijungti naujus išteklius prie senų užduočių vykdymo. Šiandien būsite nenuspėjami ir pasiryžę imtis ryžtingų veiksmų, vis dėlto žvaigždės pataria susilaikyti nuo bet kokio pertekliaus ir fizinio pervargimo.

Skorpionas (10.23-11.21) Aplinkinius suglumins neįprastas elgesys. Kyla grėsmė likti vienam: kolegos gali būti pavargę nuo per didelio spaudimo iš jūsų pusės. Tikėtina, kad pavyks įsigyti sėkmingų pirkinių, susijusių su sporto įranga.

Šaulys (11.22-12.21) Šio ženklo atstovai turėtų pritraukti bendraminčių į savo projektus. Paprastai būsite linkęs nuvertinti save, sėdėti šešėlyje. Jei būsite aktyvesni, galėsite padaryti daug ne tik naudingo, bet ir malonaus.

Ožiaragis (12.22-01.20) Ožiaragiui gera diena ieškoti naujų pajamų šaltinių. Galbūt tam nebūtina palikti senos darbo vietos. Būnant vienam mintys galvoje taps aiškesnės, atsiras naujų originalių idėjų.

Vandenis (01.21-02.19) Galimas šuolis į priekį, rezultatai tikrai nustebins. Kai kuriems šis laikotarpis sukels sukrėtimų, vis dėlto jis bus teigiamas. Jūsų žinios ir patirtis gali būti naudinga įvairiose srityse, todėl neribokite savo veiklos srities.

Žuvys (02.20-03.20) Laukia puiki galimybė pasitelkti ryšius su įtakingais žmonėmis, kad išspręstumėte asmeninius reikalus. Palankus laikas didesnei nepriklausomybei. Dabar jūs galite daug pasiekti "savarankiškai plaukdami".

Skiepai nuo gripo, archyvinė nuotrauka

Sveikatos apsaugos ministerija paragino pasiskiepyti nuo gripo COVID-19 fone

(atnaujinta 15:35 2020.07.16)
SAM vadovas Aurelijus Veryga pabrėžė, kad respublika įsigijo dvi dideles sezoninio gripo vakcinos partijas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į galimą antrąją koronaviruso bangą, ragina kuo greičiau ir masiškai pasiskiepyti nuo sezoninio gripo, praneša "TASS" su nuoroda į ministerijos vadovą Aurelijų Verygą.

"Šalyje gali pritrūkti vakcinos, nes gyventojai pagal Europos Komisijos rekomendacijas intensyviau skiepysis nuo gripo, kad nesutaptų COVID-19 ir gripo bangos. Tai bus rimtas ženklas visuomenei, kad vakcinai pasiekus Lietuvą ateiti skiepytis, nelaukiant žiemos mėnesių, kai įprastai būdavo skiepijamasi", — sakė jis.

Anot Verygos, Lietuva yra įsigijusi dvi dideles sezoninio gripo vakcinų partijas, kurios vežamos į šalį. Jis mano, kad vakcinos trūkumas gali atsirasti, jei visoje Europoje aktyviai skiepijama nuo gripo per antrąją COVID-19 bangą.

Ministras paragino pradėti skiepytis anksčiau.

Iš viso Lietuvoje nustatyti 1902 užkrato atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1593, o izoliacijoje esančių žmonių skaičius siekia 127. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 13,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 579 tūkst. žmonių.

Tegai:
Aurelijus Veryga, koronavirusas, gripas, skiepai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
Nufilmuotas antrojo vakcinos nuo COVID-19 komponento testavimas Rusijoje
Rusijoje išrašyta pirmoji vakciną nuo COVID-19 išbandžiusių žmonių grupė
COVID-19, archyvinė nuotrauka

trečiųjų šalių atvykusiems užsieniečiams bus privalomas COVID-19 tyrimas 

(atnaujinta 15:37 2020.07.16)
Be to, SAM vadovui buvo pavesta nustatyti kriterijų, kurį pasiekus vėl būtų galima grąžinti nurodymą privalomai dėvėti apsaugines kaukes

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Ne Europos ekonominės erdvės ir ne EBPO valstybių piliečiai, atvykusieji į Lietuvą, privalės atlikti COVID-19 tyrimą ir, operacijų vadovo sprendimu, laikytis dviejų savaičių izoliacijos. Tokiam sprendimui ketvirtadienį pritarė Vyriausybė.

Šiuo metu stebimas įvežtinių COVID-19 ligos atvejų skaičiaus didėjimas, kadangi buvo sudarytos galimybės laisviau keliauti po užsienio valstybes. Be to, trečiadienį COVID-19 buvo nustatytas 18 iš Uzbekijos į Kauną atvykusių vairuotojų.

"Reaguojant į paskutinių dienų situaciją, kai COVID-19 nustatytas vairuotojams ir atsižvelgiant į aptarimą COVID-19 komitete, siūlome įrašyti, kad užsieniečiams, atvykstantiems ne iš EBPO valstybių, privaloma laikytis izoliacijos sąlygų", — ketvirtadienio posėdyje sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot ministro, šis pakeitimas leistų, esant būtinybei, nustatyti privalomą 14 dienų izoliaciją iš užsienio atvykstantiems piliečiams. Šiam siūlymui Vyriausybė taip pat pritarė.

Vyriausybė taip pat pritarė Vidaus reikalų ministerijos nutarimui, kuriame siūloma įtvirtinti lankstų mechanizmą, leisiantį nustatyti apsaugos priemonių dėvėjimą, esant objektyvioms aplinkybėms. Siūloma apibrėžti sritis, kuriose apsaugos priemonių dėvėjimas aktualus, ir sveikatos apsaugos ministrui, kaip valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovui, suteikti reikiamus įgaliojimus priimti sprendimus dėl konkrečių reikalavimų apsaugos priemonių dėvėjimui. Šios sritys — tai prekybos vietos, masiniai renginiai ir viešasis transportas — t. y. tos vietos, kur yra palankiausios sąlygos virusui plisti.

"Artimiausiu metu sveikatos apsaugos ministras nustatys kriterijus, kuriuos pasiekus, bus reikalinga grįžti prie kaukių dėvėjimo atskirose vietose. Tai svarbu, siekiant kiek įmanoma labiau užkardyti viruso plitimą ir palaikyti gerą epidemiologinę situaciją šalyje", — teigė Vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

Ministrų kabinetas spendė ir kaip nuo rugsėjo atrodys masiniai renginiai. Pritarta, kad nuo liepos 17 dienos renginiuose uždarose patalpose galės dalyvauti ne daugiau nei 400 žiūrovų, nuo rugpjūčio 1 dienos — iki 500, nuo rugpjūčio 16 dienos — iki 600 žmonių, o nuo rugsėjo 1 dalyvių skaičius nebebus ribojamas. Renginiuose lauke iki rugsėjo galės dalyvauti ne daugiau kaip 1 tūkst. žiūrovų.

Trečiadienio duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1902 užkrato atvejai. Šiuo metu sergančių žmonių skaičius siekia 209. Pasveiko 1593, o izoliacijoje esančių žmonių skaičius siekia 127. Nuo birželio 1 dienos šalyje fiksuojami įvežtiniai atvejai, tokių šiuo metu yra 52.

Tegai:
užsieniečiai, COVID-19, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Ne tik COVID-19: kas turėjo įtakos nedarbo augimui Lietuvoje
Čmilytė-Nielsen reikalauja, kad valdantieji pasiaiškintų dėl pagausėjusių COVID-19 atvejų
Sulaikę COVID-19 užsikrėtusį afganistanietį aštuoni pasieniečiai turi saviizoliuotis
Tarp užsikrėtusiųjų COVID-19 — oro uosto darbuotojas ir iš JK grįžęs asmuo