Lėktuvas danguje, archyvinė nuotrauka

Lietuvoje paskelbtos naujos rekomendacijos grįžtantiems užsienio

(atnaujinta 09:45 2020.06.16)
Sveikatos apsaugos ministerija pažymėjo, kad nors pati saviizoliacija yra rekomendacinio pobūdžio, kieno nors užkrėtimas užtraukia administracinę arba baudžiamąją atsakomybę

VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Pasibaigus karantinui, žmonėms, grįžusiems iš šalių, kuriose nepalankios epidemiologinės sąlygos, bus rekomenduojama izoliacija, spaudos konferencijos metu sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Anot ministro, atšaukus karantiną, bus sudarytas šalių, iš kurių grįžus per 48 valandas reikės registruotis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NCVS) tinklalapyje, sąrašas.

Tokie piliečiai bus laikomi asmenimis, kuriems gresia didelis užkrėtimo pavojus, jie bus izoliuoti. Izoliacija, pasak ministro, bus patariamojo pobūdžio, tačiau už kitų asmenų užkrėtimą gali būti taikoma teisinė atsakomybė.

"Jei paaiškės, kad asmenys nesilaikė šios rekomendacijos, jei jie bendraus ir turi simptomų, kiti žmonės bus užkrėsti arba, blogiausiu atveju, jei šie žmonės patirs rimtų komplikacijų, bus taikoma administracinė ir baudžiamoji atsakomybė", — paaiškino ministras.

Šiuo metu Lietuvos piliečiams leidžiama atvykti iš bet kurios šalies, tačiau atvykus iš valstybės, kurioje sergamumas viršija 15 atvejų 100 tūkstančių gyventojų, 14 dienų nuo atvykimo į Lietuvą būtina izoliuotis.

Karantinas Lietuvoje galioja iki birželio 16 dienos imtinai, jis tęsiasi nuo kovo 16 dienos. Per visą šį laikotarpį nustatyta daugiau nei 1770 koronaviruso atvejų, daugiau kaip 75 žmonės mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės COVID-19 infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 7,8 mln. infekcijos atvejų, daugiau nei 430 tūkst. žmonių mirė.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
administracinė atsakomybė, baudžiamoji atsakomybė, saviizoliacija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2210)
Dar šia tema
Karantinas atšauktas, tačiau atsipalaiduoti dar anksti
Nuo karantino pabaigos izoliuotis bus galima tik vienoje reabilitacinėje ligoninėje
Ekspertai papasakojo, kaip atsikratyti per karantiną atsiradusio antsvorio
Lietuvoje surengtas pirmasis pasaulyje "karantininis" oro balionų čempionatas
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė
VSAT

Kaunietis kontrabandą gabeno įmonės mikroautobusu

(atnaujinta 20:53 2020.07.15)
Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Kaune pasieniečiai sulaikė šio miesto gyventoją, vienos įmonės vairuotoją, kuris į jai priklausantį mikroautobusą krovė kontrabandinius rūkalus ir nelegalų alkoholį, apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Antradienį VSAT pareigūnai prie vieno iš Kaune esančių garažų užklupo 41-erių šio miesto gyventoją. Jis iš garažo į krovininį mikroautobusą "VW Crafter" krovė cigarečių dėžes.

Iš viso čia pasieniečiai aptiko 5900 pakelių cigarečių "Winston Blue" be akcizo ženklų bei "Minsk Capital" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais. Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais siektų apie 19 tūkst. eurų.

Be to, garaže pasieniečiai rado nelegalaus alkoholio butelių be akcizo ženklų. Ant butelių buvo etiketės "Smirnoff" ir "Beluga". Iš viso sulaikyti 136 litrai tokio skysčio.

Mikroautobusas priklauso įmonei, kurios atstovai, pirminiais duomenimis, nieko nežinojo apie tokius savo vairuotojo veiksmus. "VW Crafter" buvo legalių prekių, kuriomis prekiauja įmonė ir šalia kurių kaunietis iš garažo krovė kontrabandą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Už šį nusikaltimą gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų.

Pasieniečiai kauniečiui pareiškė įtarimus ir po apklausos paleido. Taip pat paaiškėjo, kad šis vyras maždaug prieš mėnesį už neteisėtą rūkalų gabenimą buvo baustas administracine tvarka.

Tegai:
Kaunas, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Iš Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza
Ignalinos rajone sulaikyti keturi migrantai iš Irako ir Afganistano
Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės