Vilnius

Lietuva atsidūrė tarp antilyderių EBPO pagal duomenų atvirumą

(atnaujinta 10:12 2020.06.16)
Vidutinis Lietuvos Respublikai apskaičiuotas rodiklis buvo 0,35 balo, tuo tarpu vidutinis organizacijai priklausančių šalių rodiklis praėjusiais metais buvo 0,6 balo

VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Lietuva laikoma mažiausiai išsivysčiusia šalimi tarp šalių Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) narių pagal duomenų atvirumą. Apie tai pranešė šalies Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Lietuva užima paskutinę vietą bendros atvirųjų duomenų politikos pažangos ir atskirų jos komponentų — atvirųjų duomenų prieinamumo, pasiekiamumo ir palaikymo, kad būtų lengviau naudoti šiuos duomenis, vertinime.

"OURdata Index" tyrime buvo įvertinta atvirų duomenų politika 32 EBPO šalyse. Vidutinis dalyvaujančių šalių rodiklis praėjusiais metais buvo 0,6 balo, tuo metu Lietuvai apskaičiuotas rodiklis buvo 0,35 balo.

Kaimyninių Baltijos šalių — Latvijos ir Estijos — rodikliai yra mažesni už EBPO vidurkį, tačiau jų vertinimai yra daug didesni — atitinkamai 0,51 balo (24 vieta) ir 0,54 balo (21 vieta).

Tyrimo rezultatų analizė parodė, kad Lietuvoje yra formali duomenų atskleidimo politika, tačiau stringa jos įgyvendinimas. EBPO pabrėžia, kad svarbiausia yra ne formalus atvertų duomenų kiekis, bet jų kokybė, tad pirmiausia skatinama atverti tuos duomenis, kurie visuomenei būtų naudingiausi.

Lietuva buvo įvardyta kaip viena iš nedaugelio šalių, atverianti duomenis tokiais formatais, kurie neskatina jų panaudojimo, yra neskaitmenizuoti. Be to, tarp labiausiai probleminių sričių išskiriamas nepakankamas įvairių visuomenės grupių įtraukimas ir įsiklausymas į jų poreikius atvirų duomenų politikos formavimo ir įgyvendinimo procesuose.

"Valstybė turėtų siekti atverti valdomus duomenis, kad jie būtų kuo patogiau ir neatlygintinai teikiami visuomenei. EBPO valstybių pavyzdžiai rodo, kad duomenų atvėrimas skatina pilietinės visuomenės aktyvumą, atveria naujas galimybes verslui, inovacijoms, sukuria sąlygas atsparesnės korupcijai aplinkos kūrimui", — mano Specialiųjų tyrimų tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus.
Tegai:
reitingas, Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO), Lietuva
Nevėžio upė, Lietuva

Pranešama, kaip liepos mėnesį svyravo daugelio šalies upių vandens lygis

(atnaujinta 14:41 2020.07.13)
Pabrėžiama, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra, dar 9 upių fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pirmąją liepos mėnesio dekadą vandens lygis daugelyje šalies upių svyravo nežymiai, praneša respublikos Hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešama, kad vidutinis vandens lygis Nemuno upėje buvo 29–61 cm, Neryje 20–34 cm, Nevėžyje 30–47 cm, Šešupėje 5 cm, Minijoje 6 cm žemesnis už liepos mėnesio vidutinį daugiametį, o kitose upėse nuo 23 cm žemesnis ir iki 29 cm aukštesnis už jį. 

Taip pat pažymima, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

Dar 9 upių VMS fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio ir trūksta mažiau nei 10 cm nusekimo, kad jose taip pat atsispindėtų hidrologinė sausra.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
upė, vandens lygis, sausra
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija: stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas
Aplinkos ministerija: EK pateikta nacionalinė taršos nitratais ataskaita
Sostinės gatvėse, archyvinė nuotrauka

Paskelbtas bendras judėjimo paslaugų Vilniuje pavadinimas

(atnaujinta 14:18 2020.07.13)
Sostinėje gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilnius siūlo įvairių būdų judėjimui po miestą ir pristato visus juos sujungiantį pavadinimą JUDU, rašoma SĮ "Susisiekimo paslaugos" pranešime.

Judumo pokyčiai sostinėje įvairūs — gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas.

"Vilniuje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą keliautų patogiai ir galėtų laisvai rinktis, kaip judėti. Tačiau judumo paslaugos iki šiol neturėjo vienijančios grandies, bendro vizualinio identiteto. Tikslas turėti ne padrikai teikiamas paslaugas, o vieningą ir kokybišką jų tinklą, kuris ir sukuria didesnį darnumą, eismo pasiskirstymą, daugiau erdvės miestiečiams. Visa tai Vilniuje apjungs JUDU — jis suvienys skirtingus keliavimo būdus "po vienu skėčiu", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.  

JUDU ženklinimą miestiečiai palaipsniui matys skirtingose vietose — pavyzdžiui, ant miesto autobusų ir troleibusų, stotelių ir dviratininkų švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, maršrutų schemose, paženklinti bus dviračių stovai ir atsirasiančios saugyklos, "Statyk ir važiuok", taip pat planuojamos

multimodalinės aikštelės, JUDU planuojama vadinti naują elektroninio bilieto sistemą ir kitas su judumu susijusias paslaugas. Be to, JUDU ženklinimas bus matomas visoje "Susisiekimo paslaugos" klientų informavimo, viešinimo medžiagoje.

Pranešama, jog per keletą metų Vilniuje atnaujinta daugiau nei pusė viešojo transporto parko, atnaujinimas vyks ir toliau. Be to, plečiamas A juostų tinklas, jog kelionės autobusais ir troleibusais būtų ne tik komfortiškos, bet ir greitos. A juostos Vilniuje šiuo metu sudaro 36 km, o iki 2022 metų jų tinklas mieste turėtų viršyti 46 km.

Be to, per pastaruosius 4 metus Vilniuje nutiesta ir atnaujinta daugiau kaip 50 km dviračių takų, iš viso mieste jų daugiau kaip 93 km.

Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Vilnius
Dar šia tema
Įvardyta, kokie pokyčiai laukia vairuotojų nuo liepos mėnesio
Vilniaus Senamiestyje keičiasi eismo tvarka: ką turi žinoti vairuotojai?
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros