Mokinys laukia egzamino

Kitą savaitę šalyje prasidės brandos egzaminai

(atnaujinta 16:10 2020.06.16)
Pasak egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorės, šiais metais egzaminus laikys daugiau nei 26 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių

VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Birželio 22 dieną prasidės valstybinių brandos egzaminų sesija, kuri tęsis iki liepos 21 dienos, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pirmas egzaminas pagrindinėje sesijoje bus anglų kalbos valstybinis egzaminas, o paskutinis — fizikos valstybinis egzaminas. Liepos 22 dieną prasidės pakartotinė sesija, kuri tęsis iki rugpjūčio 4 dienos.

Pasak egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorės Rūtos Krasauskienės, šiemet egzaminus laikys daugiau nei 26 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių.

Ministerijos duomenimis, daugiausiai laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą — 18 653, matematikos valstybinį egzaminą — 15 965 kandidatai, istorijos valstybinį egzaminą — 8 462 kandidatai.

Biologijos valstybinį egzaminą laikys 5 935, geografijos — 3 227, informacinių technologijų — 2 579, fizikos — 2 384. Mažiausiai rinkosi prancūzų kalbos valstybinį egzaminą — tik 27 kandidatai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas — privalomas, todėl jį laikys visi, siekiantieji brandos atestato. Valstybinį brandos egzaminą pasirinko 17 268 kandidatai, o mokyklinį — 8 511 kandidatų.

Iki 2020 metų gegužės 18 dienos mokiniai atsisakė 5 701 egzamino, kuriuos buvo pasirinkę 2019 metų rudenį. Gegužę mokiniai iš 100 837 praėjusį rudenį pasirinktų egzaminų atsisakė laikyti 5 701 arba 5,6 proc. egzaminų.

Savo sprendimą laikyti matematikos egzaminą pakeitė 922 kandidatai. Istorijos valstybinio egzamino atsisakė 682 kandidatai. Anglų kalbos valstybinio egzamino — 539.

Kaip ir ankstesniais metais, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą. Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Egzaminų išlaikymo ribos išlieka tokios pačios. Laikant biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, istorijos, matematikos, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinius brandos egzaminus reikia surinkti 16 proc. užduoties taškų, informacinių technologijų — 20 proc. užduoties taškų, o lietuvių kalbos ir literatūros — 30 proc. užduoties taškų.

Tegai:
abiturientai, brandos egzaminai
Dar šia tema
Universitetai susitarė: minimalus stojamasis balas 2020 metais — 5,4
Švelnėja reikalavimai darželiams, mokykloms ir universitetams
Nuotolinio mokymosi metu šalies mokiniai "keturis kartus apėjo aplink Žemę"
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis

(atnaujinta 11:18 2020.07.14)
Išvakarėse Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas teigė, kad antroji COVID-19 banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Antradienio ryto duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1875, iš jų 1571 pasveiko, 79 pacientai mirė.

Taip pat pranešama, kad per parą buvo atlikti 3730 koronaviruso tyrimai. Per visą laiką buvo atlikti 465 396 tyrimai.

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad antroji koronaviruso banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį. Anot jo, sveikatos apsaugos sistema jau pradėjo ruoštis antrajam protrūkiui, nors kol kas padėtis stabili.

Ministras pabrėžė, kad COVID-19 pasiskirstymo laipsnis priklausys nuo to, kaip atsakingai piliečiai elgsis jausdami infekcijos simptomus. Jis priminė, kad būtina izoliuotis ir prireikus kreiptis į gydytojus.

Praėjusią savaitę ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo apie galimą grįžimą į privalomą kaukių režimą.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 568 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
PSO dar negavo oficialaus laiško iš JAV dėl išėjimo iš organizacijos
Vilniaus universitetas, archyvinė nuotrauka

Apie 30 Lietuvos studentų nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų

(atnaujinta 11:36 2020.07.14)
Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų 11 atiteks VU studentams, po dvi keliaus į LMTA, VGTU, VDU ir KTU, po vieną pasidalino VDA, LSM ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Dvidešimt devyni Lietuvos studentai už puikius akademinius rezultatus nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų. Apie tai praneša Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Penkių Prezidentų: Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko — stipendijos ateinančiais mokslo metais už puikius akademinius pasiekimus atiteks dvidešimt devyniems universitetų ir kolegijų studentams. 

"Lietuvos Respublikos Prezidentų stipendijos — tai aukščiausios prabos pasiekimų įvertinimas, teikiamas geriausiems Lietuvos studentams. Linkiu, kad jis taptų tramplinu šturmuojant tolimesnes aukštumas tiek studijose, tiek gyvenime", — sako ministras Algirdas Monkevičius.

Iš universitetų studentams šiemet paskirtų 24-ių stipendijų vienuolika atiteks Vilniaus universiteto studentams, po dvi keliaus į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, Vilniaus Gedimino technikos universitetą, Vytauto Didžiojo universitetą ir Kauno technologijos universitetą, po vieną pasidalino Vilniaus dailės akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Klaipėdos, Šiaulių ir ISM Vadybos ir ekonomikos universitetų studentai.

Iš penkių kolegijoms skiriamų stipendijų keturių nusipelnė Vilniaus kolegijos studentai, vieną gaus Kauno kolegijos studentas.

Apie vardines Prezidentų stipendijas

Gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų, pavadintų Jono Žemaičio, Algirdo Brazausko, Kazio Griniaus, Aleksandro Stulginskio ir Antano Smetonos vardais.

Iš atskiroms studijų sritims numatytų penkių vardinių stipendijų po vieną skiriama kolegijų studentui (190 eurų kas mėnesį), po dvi — siekiantiems bakalauro laipsnio universitetuose (190 eurų) ir po dvi — magistrantūros studentams (266 eurai).

Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.

Tegai:
premija, studentai, Lietuva
Dar šia tema
Nuo kitų metų Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija
Grįžti į izoliaciją. Kam gresia naujas karantinas?