Mokinys laukia egzamino

Kitą savaitę šalyje prasidės brandos egzaminai

(atnaujinta 16:10 2020.06.16)
Pasak egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorės, šiais metais egzaminus laikys daugiau nei 26 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių

VILNIUS, birželio 16 — Sputnik. Birželio 22 dieną prasidės valstybinių brandos egzaminų sesija, kuri tęsis iki liepos 21 dienos, pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Pirmas egzaminas pagrindinėje sesijoje bus anglų kalbos valstybinis egzaminas, o paskutinis — fizikos valstybinis egzaminas. Liepos 22 dieną prasidės pakartotinė sesija, kuri tęsis iki rugpjūčio 4 dienos.

Pasak egzaminų sesiją organizuojančios Nacionalinės švietimo agentūros direktorės Rūtos Krasauskienės, šiemet egzaminus laikys daugiau nei 26 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių.

Ministerijos duomenimis, daugiausiai laikys anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą — 18 653, matematikos valstybinį egzaminą — 15 965 kandidatai, istorijos valstybinį egzaminą — 8 462 kandidatai.

Biologijos valstybinį egzaminą laikys 5 935, geografijos — 3 227, informacinių technologijų — 2 579, fizikos — 2 384. Mažiausiai rinkosi prancūzų kalbos valstybinį egzaminą — tik 27 kandidatai.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas — privalomas, todėl jį laikys visi, siekiantieji brandos atestato. Valstybinį brandos egzaminą pasirinko 17 268 kandidatai, o mokyklinį — 8 511 kandidatų.

Iki 2020 metų gegužės 18 dienos mokiniai atsisakė 5 701 egzamino, kuriuos buvo pasirinkę 2019 metų rudenį. Gegužę mokiniai iš 100 837 praėjusį rudenį pasirinktų egzaminų atsisakė laikyti 5 701 arba 5,6 proc. egzaminų.

Savo sprendimą laikyti matematikos egzaminą pakeitė 922 kandidatai. Istorijos valstybinio egzamino atsisakė 682 kandidatai. Anglų kalbos valstybinio egzamino — 539.

Kaip ir ankstesniais metais, brandos atestatui gauti reikia išlaikyti 2 brandos egzaminus: privalomą lietuvių kalbos ir literatūros ir dar vieną pasirinkto dalyko brandos egzaminą ar parengti brandos darbą. Iš viso kandidatai galėjo rinktis ir laikyti ne daugiau kaip 7 brandos egzaminus.

Egzaminų išlaikymo ribos išlieka tokios pačios. Laikant biologijos, chemijos, fizikos, geografijos, istorijos, matematikos, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) valstybinius brandos egzaminus reikia surinkti 16 proc. užduoties taškų, informacinių technologijų — 20 proc. užduoties taškų, o lietuvių kalbos ir literatūros — 30 proc. užduoties taškų.

Tegai:
abiturientai, brandos egzaminai
Dar šia tema
Universitetai susitarė: minimalus stojamasis balas 2020 metais — 5,4
Švelnėja reikalavimai darželiams, mokykloms ir universitetams
Nuotolinio mokymosi metu šalies mokiniai "keturis kartus apėjo aplink Žemę"
Тест на коронавирус

COVID-19 statistika: susirgusiųjų skaičius Lietuvoje vėl padidėjo

Per praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko net 2462 žmonės, mirė dar 14 piliečių

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Per praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 686 nauji COVID-19 ligos atvejai, rodo Statistikos departamento duomenys.

Deja pranešama apie dar 14 mirusių žmonių. Be to per praėjusią parą registruota dar 10 Covid-19 mirčių, kurių faktinė data yra ankstesnė. Tokiu būdu bendras mirusiųjų skaičius padidėjo 24 ir sudaro 2688 žmonės.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 177 934 žmonės, 121 907 asmenys pasveiko, 51 291 — tebeserga.

Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Raketos SpaceX paleidimas

Lietuvoje sukurtas nanopalydovas paleistas kartu su "SpaceX"

(atnaujinta 09:11 2021.01.26)
Lietuvos nanosatelite visame pasaulyje ieškos trukdžių ir perduos informaciją apie juos Žemei, kad juos būtų galima pašalinti

VILNIUS, sausio 26 — Sputnik. Lietuvoje sukurtas nanopalydovas "Charlie" buvo paleistas į kosmosą kartu su "SpaceX", praneša Lietuvos aeronautikos įmonė "NanoAvionics".

Pranešama, kad palydovo paleidimas ir diegimas buvo sėkmingas. Praėjus porai valandų po palydovo išsiskyrimo, pavyko pagauti "Charlie" signalą.

Po to, kai "Charlie" apskriejo kelis kartus virš antžeminių stočių, operacijos komanda patvirtino, kad palydovas išdidžiai išskleidė sparnus — dislokuojamus saulės kolektorius.

"Charlie" netrukus pradės savo misiją — trukdžių aptikimą visame pasaulyje.

"NanoAvionics Corp" yra pirmaujanti nanopalydovų gamintojas, įkurtas 2014 metais kaip dukterinė Vilniaus universiteto įmonė.

Bendrovės steigėjai yra pirmojo sėkmingo lietuviško projekto "CubeSat LituanicaSAT-1" — vieno iš pirmųjų dviejų iš Tarptautinės kosminės stoties paleistų Europos palydovų "CubeSat" — dalyviai.

UAB "NanoAvionics" kuria ir tiekia naujos kartos elektroninius ir mechaninius mažųjų palydovų sistemų sprendimus bei komponentus

"SpaceX" yra visame pasaulyje garsi Amerikos kosminės technikos gamybos kompanija. Bendrovė sukūrė raketas "Falcon 1", "Falcon 9" ir "Falcon Heavy", siekdama tikslo, kad jos būtų iš karto pakartotinai naudojamos, ir erdvėlaivį "Dragon", skirtą papildyti atsargas Tarptautinėje kosminėje stotyje.

Tegai:
Space X, Tarptautinė kosmine stotis (TKS), Lietuva, palydovas
Dar šia tema
Lietuva pratęsė bendradarbiavimą su Europos kosmoso agentūra
Sveikinamai iš kosmoso: naktinį dangų perskrodė Kvadrantidai
Nežemiškas grožis: Rusijos kosmonautas nufotografavo šiaurės pašvaistę