Mėsainis, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: karantinas gali būti "tiksinti nutukimo bomba" Britanijos vaikams

(atnaujinta 17:51 2020.06.17)
Daugelis ekspertų įsitikinę, kad uždarius mokyklas vaikai negauna "įprastos" fizinės veiklos, dėl kurios jie paprastai sudegina kalorijų — tai reiškia, kad daugelis iš jų iki rugsėjo mėnesio priaugs antsvorio

VILNIUS, birželio 17 — Sputnik. JK įvestos karantino priemonės kovai su koronavirusu gali turėti labai neigiamą poveikį vaikų nutukimo situacijai šalyje, rašo "The Daily Mail".

Daugelis ekspertų įsitikinę, kad uždarius mokyklas vaikai negauna "įprastos" fizinės veiklos, dėl kurios jie paprastai sudegina kalorijų — tai reiškia, kad daugelis iš jų iki rugsėjo mėnesio priaugs antsvorio.

Kaip rašo "The Daily Mail", Karališkojo pediatrijos koledžo ir Specialiosios nepaprastosios padėties mokslinės patariamosios grupės, kurios misija yra sudaryti teikti rekomendacijas vyriausybei kovoje su koronavirusu, vadovas profesorius Russellas Weineris teigia, kad vaikus jų pačių labui reikėtų kuo greičiau grąžinti į mokyklas. 

"Mes nuolat kalbame apie riziką užsikrėsti koronavirusine infekcija, ir tai yra labai svarbu, tačiau tai nėra vienintelė problema, — cituoja Weinerį leidinys. — Tarp vaikams kylančios rizikos elementų yra tokios grėsmės kaip psichikos problemos, miego trūkumas, tikėtinas fizinio aktyvumo trūkumas ir nutukimas."

Kaip pažymėjo ekspertas, jo nuogąstavimai pirmiausia susiję su tuo, kad jei mokyklos bus uždarytos ilgai, vaikai apskritai nieko neveiks. "Vaikai ir jaunimas visoje šalyje greičiausiai liks be fizinio aktyvumo. Mes žinome, kad daugelis vaikų ir paauglių beveik nesportuoja savarankiškai, tačiau palaiko pakankamą fizinio aktyvumo lygį, gyvendami įprastą gyvenimą, — aiškino Weineris. — Tai ir kelias į mokyklą, judėjimas mokyklos viduje tarp klasių, futbolas su klasės draugais — štai kiek kalorijų sudegina vaikai. Tačiau dauguma vaikų to nebedaro. Karantino sąlygomis daugeliui iš jų tai neįmanoma."

Выходные в Вильнюсе
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Pasak Weinerio, nors kai kurios šeimos pačioje karantino pradžioje mėgino formuoti naudingus įpročius reguliariai sportuodamos, tikriausiai daugelis to paskui nebepalaikė.

Kaip rašo "The Daily Mail", JK vyriausybė atsisakė planų atnaujinti įprastą mokyklų darbą prieš vasaros atostogas ir, nors kai kurios klasės turės grįžti į mokyklą šią savaitę, procesą labai apsunkino valdžios institucijų nustatyti mokinių skaičiaus klasėje apribojimai. Dėl šios priežasties dauguma jaunesnių nei 16 metų mokinių nuo rugsėjo bus namuose šešis mėnesius, pabrėžia "The Daily Mail".

Remiantis JK nacionalinės sveikatos apsaugos sistemos statistika, daugiau nei 20 % vaikų nuo 5 iki 11 metų jau yra nutukę šalyje. Tuo pačiu metu, kaip karantinas paveikė situaciją, dar žinoma, nes sustabdyta ir nacionalinė vaikų svėrimo programa, pagal kurią gydytojai renka duomenis apie pirmosios ir šeštos klasės mokinių svorį visoje šalyje, pranešė "The Daily Mail".

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
moksleiviai, nutukimas, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2161)
Dar šia tema
Per karantiną Lietuvoje pagausėjo nepasiturinčiųjų, kuriems trūksta pinigų maistui
Švedija apgailestauja dėl sprendimo neskelbti karantino dėl koronaviruso
Pasibaigus karantinui galima nedėvėti kaukių
Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza

(atnaujinta 13:21 2020.07.09)
Dėl disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas, užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Kretos atskridusį Indijos pilietį, kuris turėjo, įtariama, suklastotą pasą su padirbta viza. Apie tai praneša VSAT spaudos tarnyba. 

Trečiadienį VSAT pareigūnai tikrino iš Graikijos Kretos salos Chanijos miesto atskridusių keleivių dokumentus. Tarp jų buvo ir 34-erių Indijos pilietis. Jis pateikė savo vardu išduotą indišką pasą.

Pasieniečiai nustatė, kad vyro dokumentas, įtariama, yra dalinė klastotė, be to, jame aptikti ir, įtariama, suklastoti Šengeno viza bei sienos kirtimo spaudas.

Indą VSAT pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę. 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Tegai:
dokumetai, viza
Dar šia tema
KAM gautas suklastotas laiškas dėl NATO karių išvedimo iš Lietuvos
Vilniaus oro uostas pranešė, kaip priims keleivius karantino metu
Prancūzijoje gyvenanti lietuvė Vilniaus oro uoste pateikė dalinai suklastotą pasą
Lietuvos ir Rusijos pasienis, archyvinė nuotrauka

VSAT moderniomis priemonėmis kontroliuos dar 25 km sienos su Rusija

(atnaujinta 12:56 2020.07.09)
Naujos stebėjimo sistemos sienoje su Rusija įrengimas kainuos Lietuvai daugiau kaip 1,9 mln. eurų

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir UAB "Fima" pasirašė sutartį, pagal kurią sieną su Rusija Šakių rajone saugančios Šilgalių užkardos ruože bus įdiegta moderni stebėjimo sistema, apie tai praneša VSAT spaudos tarnyba.

Iki šių metų pabaigos VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių pasienio užkardos ruože atsižvelgiant į vietovės ypatumus bus įdiegta sienos stebėjimo sistema.

Ją naudodami pasieniečiai galės aptikti ir fiksuoti valstybės sieną su Rusija kertančius ir prie jos priartėjusius objektus, judančius žemės paviršiumi. Naudojant tokią modernią kompleksinę sistemą bus galima vizualiai stebėti objektus ir visą informaciją gauti į stacionarų valdymo centrą, kuris bus įrengtas Šakių rajono Rukšnių kaime įsikūrusioje Šilgalių užkardoje.

Ši sistema bus įdiegta beveik 25 km ruože Šakių rajone, už kurio apsaugą atsako Šilgalių pasieniečiai. Sutarties suma su PVM — 1 955 551,66 euro. Tai — valstybės lėšos.

Taip pat pagal ją valdyti sistemą bus apmokyta 10 Šilgalių pasienio užkardos operatorių, o administruoti sistemą — 6 VSAT specialistai.

Lietuvos pasieniečiai kontroliuoja beveik 6 proc. Šengeno sutarties valstybių išorės sausumos sienos — 1070 km. Šiuo metu apie 56 proc. jos stebima tokiomis moderniomis sienos stebėjimo technologijomis.

Jomis dabar kontroliuojama 100 proc. jūros sienos (119,65 km), 82,21 proc. išorės sienos su Rusija (225,99 km) ir 37,56 proc.  išorės sienos su Baltarusija (254,98 km).

Nuo 2004 m. vaizdo stebėjimo sistemos buvo diegiamos ar atnaujinamos ES fondų ir bendrojo finansavimo bei valstybės biudžeto lėšomis.

Sienų stebėjimo sistemoms įdiegti 2004–2020 m. buvo panaudota apie 54 mln. eurų, atnaujinti ir modernizuoti — 8,8 mln. eurų.

Tegai:
Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Rusija, Lietuva
Dar šia tema
VRM: vidaus sienų kontrolę siūloma pratęsti iki rugpjūčio 16 dienos