Piniginė su pinigais

"Sodra" papasakojo, senatvėje gaus žmonės pensijų fonde sukauptas lėšas

(atnaujinta 16:35 2020.06.18)
Suvedus reikalingus duomenis, pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių: standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo — išmokų dydžiai

VILNIUS, birželio 18 — Sputnik. "Sodra" pristatė Pensijų anuitetų skaičiuoklę, kuri daugeliui gyventojų, kurie dalyvauja antros pakopos pensijų kaupime, padės pasirinkti jų lūkesčius atitinkantį pensijų anuitetą po to, kai "Sodra" nuo liepos mėnesio taps centralizuotu pensijų anuitetų mokėtoju, praneša "Sodra".

"Iki to momento, kai "Sodra" pradės teikti pensijų anuitetų mokėjimo paslaugą, liko laukti nebedaug. Tam esame pasirengę, o viešai prieinama skaičiuoklė ir kita informacija apie siūlomus pensijų anuitetus dar kartą parodo, kad galvojame apie naudą klientams ir veikiame skaidriai", — teigė "Sodros" Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė. 

Pensijų anuitetų skaičiuoklė yra prieinama internete ir skirta tiems gyventojams, kuriems ateina laikas rinktis pensijų anuitetą.

Skaičiuoklė tiksliai veikia tiems gyventojams, kuriems iki senatvės pensijos amžiaus liko mažiau nei penkeri metai. 

Pabrėžiama, kad gyventojai turi įvesti savo gimimo datą, taip pat datą, kada planuoja sudaryti pensijų išmokų sutartį, ir savo pensijų fonde sukauptą sumą. 

Suvedus reikalingus duomenis, pateikiami trijų pensijų anuiteto rūšių: standartinio, standartinio su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtojo — išmokų dydžiai.

"Sodra" garantuoja, jog tokiomis sąlygomis žmonėms mokės tokio ir ne mažesnio dydžio išmokas kiekvieną mėnesį visą likusį gyvenimą. 

"Skaičiuoklė yra tiksli, jeigu pateikiami tikslūs duomenys — tai "Sodros" garantija, kad žmogus gaus tokias ir ne mažesnes išmokas. Bet jeigu "Sodros" Pensijų anuitetų fondui pavyktų uždirbti didesnę negu į pensijų anuiteto dydį jau įskaičiuota grąža, išmokos gali būti ir didesnės, tik mažėti jau negali", — teigė ji.

Anot jos, tai, kad "Sodra" mokės ne mažesnes išmokas visą likusį gyvenimą, kad ir kas benutiktų, garantuoja valstybė.

Tegai:
pensijos, senatvė, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra"
Dar šia tema
Lietuva reikalauja, kad Briuselis tęstų ES subsidijų teikimą
SAM: mažas pajamas gaunantys senjorai galės kompensuojamųjų vaistų įsigyti nemokamai
Lietuvos ir Latvijos siena, archyvinė nuotrauka

Lietuva neplanuoja atnaujinti ES vidinių sausumos sienų kontrolės

(atnaujinta 11:50 2020.07.14)
Apribojimai dėl koronaviruso pandemijos buvo įvesti kovo viduryje, tačiau pavojinga pandemijos fazė atslūgo

VILNIUS, liepos 14 – Sputnik. Lietuva kol kas nesiruošia atnaujinti sausumos sienų kontrolę, praneša TASS su nuoroda į antradienio Rūtos Tamošiūnienės interviu vietos žiniasklaidai. 

Pasak VRM vadovės, "šiuo metu nėra tokia sudėtinga situacija, kad žmones laikytume įtampoje ir jie negalėtų keliauti į artimesnę valstybę, kur epidemiologinė situacija yra gera".

Birželio mėnesį Lietuva panaikino vidinių Europos Sąjungos sienų su Lenkija ir Latvija patikrą, kurią Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) vykdė nuo karantino paskelbimo pradžios.  Tuo tarpu liepos pradžioje Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlymui pratęsti vidaus sienų kontrolę iki rugpjūčio 15 dienos vykdant į Lietuvą atvykstančių asmenų patikrinimus prie ES vidaus sienos tarptautiniuose oro uostuose ir Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. 

Naujausiais duomenimis, iš viso Lietuvoje nustatyti 1874 koronaviruso atvejai, 79 pacientai mirė. 

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,6 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 565 tūkst. žmonių.

Tegai:
kontrolė, ES, Lietuva
Dar šia tema
Keturiose Lietuvos savivaldybėse fiksuojamas itin didelis sergamumas COVID-19
Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija ruošiasi antrajai COVID-19 bangai
COVID-19

Lietuvoje per parą nustatytas tik vienas koronaviruso atvejis

(atnaujinta 11:50 2020.07.14)
Kita vertus, vakar Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas teigė, kad antroji COVID-19 banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį

VILNIUS, liepos 14 — Sputnik. Lietuvoje per parą buvo nustatytas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis, praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM).

Antradienio ryto duomenimis, bendras COVID-19 atvejų skaičius Lietuvoje siekia 1875, iš jų 1571 pasveiko, 79 pacientai mirė.

Taip pat pranešama, kad per parą buvo atlikti 3730 koronaviruso tyrimai. Per visą laiką buvo atlikti 465 396 tyrimai.

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pareiškė, kad antroji koronaviruso banga respublikoje gali prasidėti rugpjūtį. Anot jo, sveikatos apsaugos sistema jau pradėjo ruoštis antrajam protrūkiui, nors kol kas padėtis stabili.

Ministras pabrėžė, kad COVID-19 pasiskirstymo laipsnis priklausys nuo to, kaip atsakingai piliečiai elgsis jausdami infekcijos simptomus. Jis priminė, kad būtina izoliuotis ir prireikus kreiptis į gydytojus.

Praėjusią savaitę ministras pirmininkas Saulius Skvernelis kalbėjo apie galimą grįžimą į privalomą kaukių režimą.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar respublikoje galioja nepaprastoji padėtis su nemažai apribojimų.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,8 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 568 tūkst. žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos

 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
PSO įvertino koronaviruso vakcinų tyrimų situaciją Rusijoje
PSO dar negavo oficialaus laiško iš JAV dėl išėjimo iš organizacijos