Vilnius

Savaitgalį sostinėje vyks "Indiškos atostogos"

(atnaujinta 17:10 2020.06.19)
Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virs vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros — pradedant Italija, tuomet Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija

VILNIUS, birželio 19 — Sputnik. Šį savaitgalį vilniečiai ir miesto svečiai galės išmėginti jogą, indiškus šokius, piešimą su chna, mandalų spalvinimą ir kitas ne visiems įprastas veiklas, apie tai pranešė miesto savivaldybė.

Visa tai nuo birželio 19 iki 21 dienos — antrojo "Atostogų Vilniuje" savaitgalio, skirto Indijai, programos dalis.

Sostinės Lukiškių aikštėje nuo penktadienio iki sekmadienio vyks atviros nemokamos jogos ir indiškų šokių treniruotės. Taip pat šioje aikštėje šeštadienio vakare vyks nemokamas koncertas, kuriame pasirodys trys lietuvių atlikėjai — dainininkė Migloko, atlikėja Jolita Anna ir instrumentalistas Daumantas Lukošiūnas.

Vilniaus restoranai, užkandinės ir kavinės šiam savaitgaliui paruošė specialius meniu ir pasiūlymus, kuriuose — indiškas gatvės maistas, tandyro krosnyje kepti duonos paplotėliai ir mėsos patiekalai, kava su indiškais "Chai" prieskoniais.

"Indiškam maistui ir muzikai bus dedikuotos keturios Vilniaus erdvės — prie sostinėms gurmanams pažįstamų Savičiaus gatvės ir Stiklių kvartalo prisijungs dar dvi. Naugarduko ir Pylimo gatvės sankirtoje esanti aikštelė savaitgaliui pasivadins "Bolivudo skveru" ir siūlys paragauti indiško gatvės maisto, kita indiško maisto sala įsikurs Naujamiestyje, menų fabrike "Loftas", — rašoma pranešime.

Bernardinų sode vaikai galės daugiau sužinoti apie Indijoje sukurtą šachmatų žaidimą bei išbandyti meditacinį mandalų spalvinimo poveikį.

Konstantino Sirvydo skvere Tibeto medicinos terapeutė Urta Dorotėja pasakos apie keliones po Indiją, ypatingas vietas, kuriose gyvena jogai ir išminčiai. Su indišku kinu supažindins tyrinėtojas Deimantas Valančiūnas. Sanskritologas Vytis Vidūnas atskleis, kokie mitai ir faktai Lietuvą sieja su klasikine Indijos kalba — sanskritu.

Šeštadienį po atviru dangumi Barbakano kalno papėdėje vyks nemokama režisierės Mia Hansen-Løve filmo "Maja" peržiūra.

Šeštadienį Užupyje, šalia Vilnelės, įsikurs dirbtuvės, kuriose keramikė Elena Aleksejeva kvies išbandyti viduramžius siekiančias Indijos keramikos degimo technikas. Indų kilmės muzikantas Alak Pathak kvies smalsuolius susipažinti su tradicinės indiškos arbatos gamybos procesu, o vakarop surengs koncertą — tradicinių Pietų Azijos, Afrikos ir Vakarų instrumentų improvizaciją.

"Indiškų atostogų" dalyviams Vilniuje ir toliau galios specialios nuolaidos nakvynei, pramogoms ir maitinimui. Į Vilnių iš Kauno traukiniu atvykti bus penktadaliu pigiau, tokią pačią nuolaidą keleiviams, į sostinę atvyksiantiems autobusais iš visos Lietuvos, pritaikys "Kautra" ir "BusTuras". Norintiems į Vilnių važiuoti nuomojamu automobiliu "Citybee" suteiks 5 eurų nuolaidą.

Atvykusieji nuosavais automobiliais galės juos nebrangiai palikti Vilniaus centre įsikūrusiose "Unipark" aikštelėse: už 5 eurus vienai parai arba 10 eurų visam savaitgaliui.

Kas antrą vasaros savaitgalį nuo birželio pradžios Vilnius virs vis kita šalimi. Egzotiškų atostogų nuotaiką mieste kurs septynių keliautojų itin pamėgtų šalių kultūros — pradedant Italija, tuomet Indija, JAV, Prancūzija, Ispanija, Vokietija ir Japonija.

Tegai:
Indija, Vilnius
Dar šia tema
Lietuvoje surengtas pirmasis pasaulyje "karantininis" oro balionų čempionatas
Vasara po COVID-19: kaip gyventojai praleido savaitgalį Vilniuje
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 15:07 2020.07.05)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa
Karalius Mindaugas

Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės

(atnaujinta 10:10 2020.07.04)
Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data

 Šiandien mūsų šalyje švenčiama Valstybės diena — dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo 1253 metais karūnavimo data. Švenčiama nuo 1991 metų.

Be to, šią dieną 1382 metais buvo pasirašyta Bražuolės sutartis. Jogaila sutartimi garantavo Vokiečių ordino paramą prieš Kęstutį, o Vokiečių ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos. 

1483 metų liepos 6-ąją Ričardas III karūnuotas Anglijos karaliumi.

Katalikai šią dieną mini Šv. Mariją Goreti (1890–1902), kiri buvo mergelė ir kankinė. Jos vaikystė buvo sunki, teko daug padėti motinai namuose, bet, nepaisant to, ji nepaliaudama meldėsi. Sulaukusi dvylikos metų, gindama nuo prievartautojo savo skaistybę, netoli Netūno, Italijos Lacijuje, mirė kankinės mirtimi.

Šiandien vardadienius švenčia Ginvilė, Nervydas, Dominyka, Domė, Mindaugas.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai