Joninės, archyvinė nuotrauka

Kur praleisti Jonines: sudarytas įdomių šventinių kelionių sąrašas

(atnaujinta 22:40 2020.06.21)
Lietuviams Joninės yra labai svarbi šventė, šiemet pačią svarbiausią vasaros šventę siūloma pasitikti "žaliai"

VILNIUS, birželio 20 — Sputnik. Jau netrukus Lietuvoje bus švenčiamos Joninės, žinomos ir Rasų vardu. Mūsų šalyje ši šventė turi gilias tradicijas, mat yra atėjusi dar iš pagonybės laikų. Jonines (Rasas) galime matyti ir kaip progą atsigręžti į gamtą, per šventės tradicijas — vainikų pynimus, žoliavimus ar šildančius laužus — ieškoti santykio su ja.

"Lietuvos geležinkeliai" kartu su "Keliauk Lietuvoje" paruošė kelis kelionių pasiūlymus, kurie leis smagiai praleisti šventę bei atrasti naujas vietoves ir patirtis jose. "LG Keleiviams" generalinis direktorius Linas Baužys atkreipia dėmesį, kad kelionė traukiniu yra gamtai draugiškiausias būdas.

Siekiant, kad Joninės suteiktų išskirtinių patirčių, o kelionė iki šventės vietos kuo mažiau kenktų gamtai, "LG Keleiviams" kartu su "Keliauk Lietuvoje" siūlo šias tris Joninių kryptis.

Joninių "Garsovaizdžiai" Rumšiškėse

Birželio 23 dieną Rumšiškėse Joninių rūką sklaidys net trijų atlikėjų muzika — "MiglojE", "Girių dvasių" ir "Vėjopačio". Ypatingoje Lietuvos liaudies buities muziejaus vietoje, prie Klojimo teatro, galėsite žvelgti į medžių aukštybę, mėgautis vidine ramuma ir stebėti, kaip muzikoje susijungia senoji ir šiuolaikinė lietuvių kultūros.

Nuvykti į jį galima traukiniais, važiuojančiais maršrutu "Vilnius–Pravieniškės", likusį nedidelį atstumą nuo Pravieniškių iki Rumšiškių numinant dviračiu ar tiesiog "pravėdinant" galvą ir pasivaikštant pėstute. Vežtis dviratį patogiai galėsite traukinyje.

Rasos basos Baltų mitologijos parke

Sausdravuose, Darbėnų seniūnijoje, esantis Baltų mitologijos parkas jau nuo vidurdienio kvies svečius ruoštis pačių kuriamai šventei: kartu pjausite žolę, statysite stulpą vainikų mėtymui, ręsite laužą ir pinsite vainikus. Vakarop drauge užkursite aukurą bei pradėsite magiškas Rasų apeigas, burtus ir orientacinius žaidimus. Drąsiausieji galės pabėgioti žarijomis, o sulaukę ankstaus ryto — išsimaudyti Lazdininkų tvenkinyje.

Nuvykti į jį galima traukiniais, važiuojančiais per Kretingą maršrutais "Vilnius–Klaipėda" ir "Radviliškis–Klaipėda". Atstumui nuo Kretingos iki Sausdravų įveikti "LG Keleiviams" rekomenduoja rinktis dviratį, nes atstumas — kiek ilgesnis. Dviratį taipogi galėsite vežtis traukinyje.

Folkloro festivalis Neringoje

Festivalis "Tek saulužė ant maračių" Neringoje vyks nuo birželio 20 iki 23 dienos. Visos keturios jo dienos suksis apie mūsų kultūros papročius, amatus, ryšį su gamta ir įspūdingą mitologiją. Galėsite leistis į žygį kopomis, užsiimti rankdarbiais, stebėti spektaklių pasirodymus, mėgautis muzika ir kulinarinio paveldo atradimais. Birželio 23-ąją, Joninių išvakares, pasitiksite sveikindami saulę, vėliau — žoliuosite, pinsite vainikus ir mesite burtus.

Joninės, arba vasaros saulėgrįžos šventė, šven­čiamos birželio 23-ąją. Šiaurės pusrutulyje ši šventė žymi ilgiausią vasaros dieną ir trumpiausią naktį. Po Joninių naktys pradeda ilgėti, o dienos — trumpėti.

Joninės garsios savo papročiais — paparčio žiedo ieškojimu, vainikų pynimu, kupoliavimu, meilės ir vestuvių burtais, laužų kūrenimu, šo­kinėjimu per ugnį.

Tegai:
Lietuva, Joninės
COVID-19

Antrą parą eilės Lietuvoje patvirtinti keturi COVID-19 atvejai

(atnaujinta 11:31 2020.07.11)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergančių žmonių skaičius šiuo metu siekia 202

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai, skelbiama Vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 1865, nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, per visą epidemijos laiką pasveiko 1579 žmonės.

Per dieną buvo atliktas 3571 koronaviruso tyrimas, per visą laiką šalyje atlikti 459404 tyrimai.

Šią savaitę, trečiadienį, staiga padaugėjus naujų atvejų, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis užsiminė apie būtinybę būti atsargiems antrosios bangos kontekste, ypač keliaujantiems į užsienį. Premjero prašymu kitos savaitės Vyriausybės posėdžiui bus parengtas projektas dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar valstybėje galioja nepaprastoji padėtis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Atnaujintas sąrašas šalių, iš kurių galima ir draudžiama atvykti
Rūdiškėse dėl COVID-19 protrūkio laikinai stabdoma vaikų darželio veikla
Gaisro gesinimas, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, kiek žmonių per šiuos metus nuskendo ir mirė gaisruose

(atnaujinta 10:29 2020.07.11)
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, tai mažiausias šešių mėnesių gaisrų skaičius per 17metų Lietuvoje

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Per pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje kilo 5190 gaisrų, tai liudija Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenys.

Palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų buvo 32,9 proc. mažiau. Pernai kilo 7739 gaisrai. Tai mažiausias 6 mėnesių gaisrų skaičius per 17 metų.

Per šešis šių metų mėnesius gaisruose žuvo 52 žmonės, iš jų 2 vaikai (pernai per tą patį laikotarpį — 46 gyventojai),  o 68 gyventojai (100) patyrė traumų. 5-erių metų pirmojo pusmečio žuvusiųjų gaisruose vidurkis –— 57 žmonės, tai yra šiemet jų žuvo 9 proc. mažiau.

Šiemet kilo 6 gaisrai, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, o 40 gaisrų nusinešė po vieną žmogaus gyvybę. Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 58 gyventojus, 404 pastatus, 34 transporto priemones, 814 gyvūnų.

Miestuose žuvo 12 žmonių (23 proc. žuvusiųjų), o miesteliuose bei kaimo vietovėse — 40 (77 proc.). Penkiolika gyventojų žuvo Kauno apskrityje (iš jų po 4 — Kauno mieste ir Kauno rajono savivaldybėje bei 3 — Jonavos rajono savivaldybėje), 9 — Vilniaus apskrityje, 7 — Alytaus (po 3 — Varėnos ir Lazdijų rajonų savivaldybėse), 6 — Klaipėdos, 5 — Šiaulių, 4 — Panevėžio, po 2 — Telšių ir Utenos, po 1 — Marijampolės ir Tauragės apskrityse. 

Tegai:
gaisras, statistika, Lietuva
Dar šia tema
Kas penktas Lietuvos gyventojas gyvena perpildytame namų ūkyje
Lietuvoje vartotojų pasitikėjimas auga antrą mėnesį iš eilės
Pasikeitė atostogų įpročiai: mažėja vienišų keliautojų
Premjeras Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Seimo rinkimuose "valstiečių" sąrašą ves Skvernelis

(atnaujinta 12:43 2020.07.11)
LVŽS partija taip pat įvardijo dar dvi pozicijas sąraše, o likę rezultatai bus paskelbti pirmadienį

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų taryba (LVŽS) penktadienį patvirtino tris pirmąsias pozicijas rinkimų į Seimą sąraše, jį ves premjeras Saulius Skvernelis.

Seimo pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Antru ir trečiu kandidatu tapo "valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Tarybos sprendimo motyvai yra žinomumas ir visuomenės palaikymas.

"Reitingavimo rezultatai bus pirmadienį. Faktas yra tas, kad trys sąrašo atstovai, pirmas, antras trečias yra jau nustatyti, patvirtinti taryboje", — po LVŽS tarybos posėdžio sakė Karbauskis.

Be to, tarybos posėdyje "valstiečiai" nusprendė, kad nutraukia susitarimą su Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP) dėl bendrų kandidatų kėlimo. Toks sprendimas priimtas išsiskyrus "nuomonėms balsuojant dėl esminių vertybinių, LVŽS programines nuostatas įgyvendinančių, įstatymų priėmimo". 

Seimo rinkimai vyks spalio 11 dieną. Atsižvelgiant į galimą antrąją koronaviruso pandemijos bangą, imamasi priemonių gyventojų saugumui užtikrinti. Visų pirma svarstoma galimybė balsuoti internetu.

Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Politologas: valdantieji ir konservatoriai "kovoja ne dėl gyvybės, o dėl mirties"
"Negaliu likti nuošalyje pasyviu stebėtoju". Graužinienė išsikėlė kandidate į LR Seimą