Gedimino pilis

Paaiškėjo, kiek užsieniečiai išleido pinigų Lietuvoje praėjusiais metais

(atnaujinta 14:44 2020.06.21)
Dažniausiai į respubliką vienai dienai atvyko žmonės iš kaimyninių šalių: Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos ir Estijos

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Praėjusiais metais į Lietuvą su viena nakvyne atvykęs užsienio turistas išleido vidutiniškai 340 eurų, praneša Statistikos departamentas.

Keliautojai iš Airijos, Portugalijos, Anglijos ir JAV, daugiau nei keturias dienas praleidę respublikoje išleido per 400 eurų. Ekonomiškiausi buvo Latvijos gyventojai, kurie kelionės metu išleido iki 222 eurų.

2019 metais su viena nakvyne atvykę užsieniečiai išleido 977,8 mln. eurų, tai yra 2,3 proc. daugiau nei 2018 metais.

Statistikos departamento duomenimis, kelionių su nakvyne skaičius pernai padidėjo 1,8 procento iki 2,9 milijono, o vienos dienos kelionių skaičius, atvirkščiai, sumažėjo 0,5 procento iki 3,3 milijono. Vidutiniškai užsieniečio kelionė truko 4,1 nakties.

Beveik 55 proc. turistų nurodė, kad jie nakvojo viešbučiuose ir moteliuose, o 28,9 proc. — pas draugus ir artimuosius.

Asmeninės kelionės sudarė 74,7 proc., o darbo — 25,3 proc. Į Lietuvą dažniau atvyko vyrai — jų kelionės sudarė 55,8 proc. Nuo bendro skaičiaus. Užsienio turistai į respubliką dažniau atvyko automobiliais (40,7 proc.) ir lėktuvais (46,1 proc.).

Kalbant apie vienos dienos keliones dažniausiai užsieniečiai atvyko apsipirkti (32,1 proc.) arba verslo tikslais (26,4 proc.). Jie Lietuvoje išleido 325 milijonus eurų, tai yra 0,03 procento daugiau nei 2018 metais. Vidutiniškai užsienio piliečiai išleido 99 eurus.

Statistikos departamento duomenimis, dažniausiai vienai dienai į Lietuvą žmonės atvyko iš Latvijos (1,1 mln. arba 35,1 proc.), Baltarusijos (583,2 tūkst. arba 17,8 proc.), Lenkijos (605,1 tūkst. arba 18,5 proc.), Rusijos (492,6 tūkst. arba 15 proc.) ir Estijos (209,6 tūkst. arba 6,4 procento).

Tegai:
išlaidos, užsieniečiai, turizmas, Lietuva
Dar šia tema
Ekspertas: Lenkijai svarbesni darbo migrantai nei turistai iš Baltijos šalių
Siūloma kompensuoti turistams kas trečią nakvynę
Užsienio turistai galės susigrąžinti PVM nuo mažesnės pirkinių sumos
COVID-19

COVID-19 nustatytas Trakų rajono ir Ukmergės rajono gyventojams, kitas įvežtinis

(atnaujinta 12:43 2020.07.11)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, praėjusią parą nustatyti keturi koronaviruso atvejai

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Per vakar dieną patvirtinti 4 atvejai, visi jie nustatyti Vilniaus apskrityje, informuoja Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Vienas iš patvirtintų atvejų — įvežtinis iš Baltarusijos. 2 asmenys — Trakų rajono gyventojai, abu susiję su COVID-19 ligos protrūkiu "Maximos" sandėlyje, kitas atvejis Ukmergės rajone.

Vienas įvežtinis atvejis iš Baltarusijos buvo nustatytas šios šalies piliečiui, kuris su savo artimuoju dirba Lietuvoje. Liepos 9 dieną jie atvyko į Lietuvą. Darbovietėje jiems buvo liepta išsitirti. Asmenys pasidarė mokamus COVID-19 tyrimus ir vienam iš jų nustatytas koronavirusas. Vykdoma išsamesnė epidemiologinė diagnostika.

Atvejis patvirtintas susirgusio "Maximos" sandėlyje dirbančio asmens artimajam. Apie susirgusį "Maximos" sandėlio darbuotoją skelbta anksčiau, tačiau tuo metu manyta, kad asmuo dirba "Maximos" bazėje. Tęsiant epidemiologinę diagnostiką, išaiškinti 24 kartu dirbantys sąlytį turėję asmenys, iš jų didelė rizika nustatyta 7 asmenims. Atliekant atvejo epidemiologinę diagnostiką, nustatyti 3 sąlytį turėję asmenys namų aplinkoje, tačiau šis artimasis nebuvo įtrauktas į sąlytį turėjusių asmenų sąrašus, nes asmuo jo nepaminėjo. Asmuo lanko Rūdiškių vaikų lopšelį-darželį "Pasaka". Simptomų vaikas neturi, tirtas profilaktiškai gydytojo siuntimu. Vakar duotas nurodymas stabdyti darželio veiklą, vykdyti valymą ir dezinfekciją, bus organizuojamas visų darbuotojų ištyrimas.

Kitas — su protrūkiu "Maximos" sandėlyje susijęs atvejis — tai kitas šio sandėlio darbuotojas. Jis buvo izoliuotas savaitgalį, kai buvo nustatytas atvejis jo kolegai. Asmenys kartu vykdavo į darbą.

Atvejis taip pat nustatytas Ukmergės rajono gyventojui po mirties. Asmuo mirė liepos 7 dieną. Užsikrėtimo aplinkybės tiriamos. Šeimoje nustatyti 4 sąlytį turėję asmenys. Didelės rizikos sąlytį nustatyta, jog turėjo 1 policijos tyrėjas, mažos rizikos iš 3 GMP darbuotojai. 

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Rūdiškėse dėl COVID-19 protrūkio laikinai stabdoma vaikų darželio veikla
SAM: šalies gyventojai kviečiami tikrintis greitaisiais COVID-19 testais
COVID-19

Antrą parą eilės Lietuvoje patvirtinti keturi COVID-19 atvejai

(atnaujinta 11:31 2020.07.11)
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergančių žmonių skaičius šiuo metu siekia 202

VILNIUS, liepos 11 — Sputnik. Per pastarąją parą Lietuvoje patvirtinti keturi nauji koronaviruso atvejai, skelbiama Vyriausybės tinklalapyje, skirtame kovai su COVID-19.

Iš viso Lietuvoje patvirtintų ligos atvejų skaičius siekia 1865, nuo COVID-19 mirė 79 asmenys, per visą epidemijos laiką pasveiko 1579 žmonės.

Per dieną buvo atliktas 3571 koronaviruso tyrimas, per visą laiką šalyje atlikti 459404 tyrimai.

Šią savaitę, trečiadienį, staiga padaugėjus naujų atvejų, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis užsiminė apie būtinybę būti atsargiems antrosios bangos kontekste, ypač keliaujantiems į užsienį. Premjero prašymu kitos savaitės Vyriausybės posėdžiui bus parengtas projektas dėl būtinųjų apsaugos priemonių taikymo viešajame transporte, prekybos vietose ir uždaruose renginiuose.

Lietuvoje birželio 17 dieną buvo panaikintas karantinas, kuris įsigaliojo kovo 16 dieną. Dabar valstybėje galioja nepaprastoji padėtis.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 12,2 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 554 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo, iš kurių šalių įregistruota daugiausia įvežtinių koronaviruso atvejų Lietuvoje
Atnaujintas sąrašas šalių, iš kurių galima ir draudžiama atvykti
Rūdiškėse dėl COVID-19 protrūkio laikinai stabdoma vaikų darželio veikla