Ignalinos AE muziejaus ekspozicija

Ignalinos AE informacijos centre atnaujinamos ekskursijos

(atnaujinta 08:00 2020.06.22)
Lankytojai bus priimami ne daugiau kaip 20 žmonių grupėmis, o tie, kas yra rizikos grupėse, — grupėmis iki 5 žmonių

VILNIUS, birželio 21 — Sputnik. Nuo liepos 1 dienos Ignalinos atominės elektrinės (IAE) Komunikacijos skyrius atnaujins registraciją į nemokamas ekskursijas ekspozicijų salėse. Apie tai pranešė objekto spaudos tarnyba.

Lankytojai bus priimami ne didesnėmis nei 20 asmenų grupėmis.

Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių, prašomi laikinai susilaikyti nuo ekskursijų. Žmonės, esantys rizikos grupėse, bus priimami nedidelėmis grupėmis, tai yra iki penkių asmenų.

Lankytojams patariama prieš įeinant į patalpas dezinfekuoti rankas ir uždengti veidą apsaugine priemone, taip pat laikytis asmens higienos taisyklių. Panašių priemonių imsis ir AE darbuotojai.

Norint patekti į ekskursiją reikia iš anksto užsiregistruoti.

"Pažintinės ekskursijos po kontroliuojamą Ignalinos AE teritoriją (reaktoriaus salė, bloko valdymo skydas, turbinų salė) kol kas nėra atnaujinamos. Apie jų atnaujinimą informuosime atskiru pranešimu", — sakoma pranešime.

Ignalinos AE

Ignalinos atominė elektrinė buvo uždaryta 2009 metais Europos Sąjungos reikalavimu. Tada prasidėjo jos eksploatavimo nutraukimo darbai.

Daugelis ekspertų pažymėjo, kad elektrinės uždarymas paskatino staigų elektros energijos kainų šuolį respublikos gyventojams, taip pat pakenkė Lietuvos ekonomikos konkurencingumui.

Išmontavimo darbus planuojama baigti 2038 metais.

IAE eksploatavimo nutraukimą lydi korupcijos skandalai. Taigi pastaraisiais metais Ignalinoje buvo pakeisti keli direktoriai, vienas iš jų yra susijęs su neteisėtu elektrinės turto pardavimu.

Tegai:
ekskursija, Lietuva, Ignalina, Ignalinos atominė elektrinė (IAE)
Dar šia tema
Dėl koronaviruso sustabdyti Ignalinos AE eksploatavimo nutraukimo darbai
Ignalinos AE atnaujina dėl COVID-19 sustabdytas gamybines veiklas
Kompiuteris

Lietuvoje pasirodys virtualus policijos patrulis

(atnaujinta 14:56 2021.03.02)
Pabrėžiama, kad padalinys stebės ir slopins netinkamo pobūdžio komentarus ar netinkamus pranešimus internete

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvoje jie nori pristatyti virtualų policijos patrulį, kuris užsiims elektroninės erdvės stebėjimu, praneša "Express-Nedelia".

Tie, kurie rašo neapykantą kurstančius komentarus, gali gauti įspėjimą. Tokio padalinio sukūrimo tikslas — kovoti su neapykantos, rasinių ir seksualinių nusikaltimų kurstymu.

"Tai — savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie, mūsų nuomone, netinkamų komentarų arba netinkamos žinutės", — sakė policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Vyksta pareigūnų atranka. Jie visą parą stebės elektroninę erdvę.

"Užfiksavus netinkamo pobūdžio žinučių, komentarų, virtualus patrulis sureaguos — šalia pasimatys konkrečiam komentatoriui, tiek visuomenei policijos ikona ir bus pranešimas, kad tai neteisėti veiksmai ir juos reikia nutraukti", — sakė jis.

Tegai:
komentatoriai, policija, Lietuva
Albinas Kentra, archyvinė nuotrauka

Finansų ministerija atrodo būdą, kaip padėti Kentros "Miško brolių" draugijai

(atnaujinta 15:42 2021.03.02)
Finansų ministrė pabrėžė, kad jokiu būdu nekalbama apie draugijos iškeldinimo scenarijų

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Finansų ministerija atrado būdą, kaip padėti "Miško brolių" draugijos pirmininkui Albinui Kentrai, kuriam Vilniaus miesto apylinkės teismas nurodė atlaisvinti jo užimamą pastatą, rašoma ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pasiekus informacijai, jog "Miško brolių" draugija teikia apeliaciją Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimui, finansų ministrė Gintarė Skaistė pažymi, jog surastas sprendimas, kaip būtų galima nepažeisti teisėtų sprendimų ir Draugijai tęsti savo veiklą.

Ministrė pasiūlė patalpas patikėjimo teise perduoti valstybės įstaigai, vykdančiai veiklas, artimas muziejaus, atminties išsaugojimo veikloms, kuri muziejaus veiklai vykdyti,  savo ruožtu, panaudos teise maksimaliam terminui patalpas perduotų "Miško brolių" draugijai.

"Jei šis veiklos modelis bus priimtinas, ieškosime finansinių išteklių aplinkos, gerbūvio sutvarkymui ir muziejaus įkūrimui valstybės biudžeto lėšomis. Šis sprendimas leistų gerbiamam Albinui Kentrai likti patalpose, o "Miško brolių" draugija, bendradarbiaudama su patalpas perėmusia įstaiga, galėtų įprasminti laisvės kovotojų ir partizanų veiklą, sukurdama ekspozicijas ir viešąsias erdves visuomenei", — pažymėjo Skaistė

Anot ministrės, įstaiga, kuriai būtų galima perduoti "Miško brolių" patalpas, galėtų būti Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, jei pats Kentra sutiktų su tokiu pasiūlymu — jis galės pasirinkti, kokia valstybės įstaiga jam atrodo tinkamiausia.

"Intensyviai konsultavomės su ekspertais ir siūlome sprendimą, kad Draugijos veikla galėtų ir toliau būti tęsiama. Jokiu būdu nekalbame apie iškeldinimo scenarijų, suprantame "Miško brolių" misiją visuomenėje saugant istorinę Lietuvos atmintį bei gerbiamo Kentros indėlį", — pabrėžia ministrė.

Suderinus visų suinteresuotų šalių lūkesčius, sprendimų projektai dėl patalpų perdavimo ir tolesnio panaudojimo bus pateikti Vyriausybei.

Finansų ministerija, taip pat pažymi, kad negali kalbėti apie nuosavybės įteisinimą Draugijai, nes toks sprendimas nebūtų teisėtas — pagal dabartinius įstatymus ir valdymo praktikas yra įdiegta labai daug saugiklių, todėl toks nuosavybės įteisinimas Draugijai, deja, neįmanomas.

Vilniaus miesto apylinkės teismas sausio 29 dieną priėmė sprendimą iškeldinti Kentrą ir jo įkurtą "Miško brolių" draugiją iš pastato Totorių g. 9/Labdarių g. 10 Vilniuje ir atmetė "Miško brolių" ieškinį, kuriuo ši prašė draugiją pripažinti dalies šio statinio statytoju ir naujai draugijos pastatytą statinio dalį leisti įregistruoti draugijos vardu.

Vyriausybė Kentros draugijai perdavė minėto pastato griuvėsius 1992 metais.

Lietuvos "partizanai" ir "miško broliai" 1940–1950 metais buvo nacionalistiškai nusiteikusios ginkluotos grupės, veikusios šalyje. Antrojo pasaulinio karo metu daugelis nusiteikusių prieš tarybinį režimą stojo į nacistinės Vokietijos pusę. Manoma, kad kai kurie "miško broliai" dalyvavo civilių ir komunistų partijos darbuotojų žudyme.

Tegai:
miško broliai, Finansų ministerija
Temos:
"Miško broliai": praeitis ir dabartis
Dar šia tema
Lietuvoje atidengtas paminklas "miško brolių" vadui
Utenos rajone rasta paskutinio žuvusio "partizano" slėptuvė
Rusijos URM pasipiktino Lietuvos pareiškimais apie Molotovo-Ribentropo paktą