Urvas

Birželio 22 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:19 2020.06.22)
Birželio 22 dienos horoskopas pataria Avinams mažiau svajoti ir daugiau veikti, Jaučiams — neskubėti priimti sprendimų, ypač kai jie susiję su pinigais ir investicijomis, o Žuvims — skirti laiką studijoms ir savišvietai, kūrybai

Pirmoji šios dienos pusė netiks santykių su artimaisiais aiškinimuisi ir svarbių klausimų aptarimui darbe. Rasti bendrą kalbą su aplinkiniais bus daug sunkiau nei įprastai, konfliktai kils dažniau, o įžeidimai, net ir nedideli, bus ilgai neužmirštami.

Antroji dienos pusė praeis maloniau. Pirmiausia, atsiras galimybė ramiai pasikalbėti su visais. Antra, bus galima sutelkti dėmesį į savarankišką darbą. Galbūt kitaip įvertinsite savo poelgius, ir tai leis jums greičiau pasiekti savo tikslą ateityje. Trečia, tikėtinos pinigų įplaukos ir dovanos.

Avinas (03.21-04.20) 

Rytoj dienos pradžioje geriau mažiau svajoti ir daugiau veikti. Gali būti, kad reikės atsiminti apie kai kurias senas problemas. Jei parodysite atkaklumo, sugebėsite jas išspręsti.

Galite imtis iniciatyvos reikaluose: jūsų idėjos sulauks palaikymo.

Antroji dienos pusė — puikus laikas verslo deryboms, svarbiems klausimams aptarti. Galimos malonios pažintys. Jums nebus sunku padaryti gerą įspūdį ir užkariauti pasitikėjimą. Daugelis šio ženklo atstovų susiras naujų draugų.

Jautis (04.21-05.21) 

Rytoj vyraus teigiamų tendencijų įtaka. Nepaisant tam tikrų sunkumų, galima pasiekti nemažų pasisiekimų. Įtemptomis akimirkomis geriau pasikliauti senais draugais, patikimais sąjungininkais. Daugelis šio ženklo atstovų šią dieną gaus gerų patarimų ir laiku jų įsiklausys.

Dienos viduryje geriau neskubėti priimti sprendimų, ypač kai jie susiję su pinigais, pirkimais ir investicijomis. Būsite linkę pervertinti savo finansines galimybes ir rizikuosite prisiimti įsipareigojimus, kuriuos bus sunku įvykdyti.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Rytoj dienos pradžia bus nerami, bet sėkminga. Neatmetami netikėti pokyčiai profesinėje srityje, daugeliui šio ženklo atstovų teks koreguoti planus, prisitaikyti prie naujų aplinkybių. Galimi įdomūs verslo pasiūlymai. Jei juos priimsite, jums pavyks padidinti savo pajamas, tačiau ir krūvis padidės.

Antroji dienos pusė vargu ar bus vaisinga. Šis laikotarpis labiausiai tinka poilsiui: skirkite laiko atsigavimui, užsiimkite kuo nors maloniu ir ne per daug varginamu.

Vėžys (06.22-07.22) 

Rytoj kad ir kas nutiktų, jūs neprarasite pasitikėjimo savimi ir teisingai elgsitės. Būtent toks požiūris leis greitai įveikti kliūtis, kurių šią dieną gali kilti daug. Būkite pasiruošę keisti planus, eksperimentuoti ir improvizuoti. Įprasti išbandyti metodai ne visada leidžia pasiekti norimą rezultatą. Surasti bendrą kalbą su aplinkiniais bus sunku. Galimos malonios pažintys, daugelis šio ženklo atstovų suras naujų draugų. Neatmetama romantiškų, galbūt net rimtų santykių pradžia.

Liūtas (07.23-08.23) 

Rytoj stenkitės realiai įvertinti savo jėgas. Pernelyg didelis pasitikėjimas savimi šią dieną bus pavojingas: jis gali sukelti rimtų nemalonumų. Daugelį dalykų reikės atidėti vėlesniam laikui. Tačiau tai ir neblogai. Turėsite laiko viską apgalvoti ir sudaryti planą iki mažiausių detalių.

Nepageidautina pirkti ką nors svarbaus ir priimti svarbius sprendimus, susijusius su finansais. Taip pat neverta duoti asmeninio pobūdžio pažadų — juos įvykdyti bus daug sunkiau, nei jums dabar atrodo. Rimtus klausimus geriau aptarti tik su artimiausiais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) 

Rytoj prognozuojama pakankamai gera diena. Jums gali pasisekti darbe, galite išspręsti svarbius klausimus. Ne viskas iš karto susiklostys taip, kaip turėtų, tačiau jūs būsite atkaklūs ir todėl gausite tai, ko norite.

Ne visada jūsų atkaklumas patiks aplinkiniams žmonėms, tačiau jūs nesiklausysite kritikos ir neprašytų patarimų.

Antroji dienos pusė tiks rinkti informaciją, dirbti su dokumentais, lankytis vyriausybinėse organizacijose. Gali būti, kad teks atidėti kai kuriuos asmeninius susitikimus ar suplanuotas pramogas, tačiau tai jūsų per daug nenuliūdins.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Rytoj naujų reikalų geriau imtis dienos pradžioje. Būtent šiuo metu daug kas seksis lengvai ir bus pakankamai energijos susidoroti su bet kokiomis problemomis. Teks vienu metu spręsti tiek profesinius, tiek asmeninius klausimus, tačiau jums pavyks nieko nesupainioti, nieko nepamiršti.

Vakare galima ilsėtis, susitikti su draugais, užsiimti kuo nors nevarginančiu ir įdomiu. Be to, galite apsipirkti — jums pavyks išrinkti daiktus, kurie bus naudingi jums ir patiks jūsų artimiesiems.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Rytoj prognozuojama lengva, įdomi diena, atnešanti naujų idėjų ir drąsių planų. Jums greitai pasiseks ten, kur reikia kūrybiškumo ir fantazijos, tačiau gerai pavyks susidoroti ir su reikalais, kuriems reikia susikaupimo, tikslumo ir dėmesio detalėms. Galima pasirašyti svarbius dokumentus.

Taip pat diena tinkama sandoriams ir apsipirkimui. Nesunkiai rasite bendrą kalbą su daugeliu žmonių, net ir neseni jūsų konkurentai galės tapti jūsų sąjungininkais. Galimi įdomūs pasiūlymai. Jie gali būti susiję ne tik su darbu, bet ir su asmeniniais santykiais.

Šaulys (11.22-12.21) 

Rytoj diena tinka darbui ir studijoms. Jums labai gerai seksis spręsti sudėtingas užduotis, o intuicija dažnai padės rasti teisingus atsakymus.

Bus galimybė susipažinti su neįprastais žmonėmis, daugeliui iš karto jūs patiksite. Neatmetami nesutarimai, tačiau rimti konfliktai mažai tikėtini: jums laiku pavyks sušvelninti aštrius kampus. Pavyks naujai pažvelgti į kai kuriuos pažįstamus dalykus ir senas problemas, ir tai taps pirmu žingsniu svarbiems tikslams pasiekti. Jums pavyks susidoroti su savo silpnybėmis, palikti praeityje baimes ir abejones.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Rytoj diena bus nebloga, tačiau labiau tiks poilsiui nei svarbiems ir sudėtingiems darbams. Galima sudaryti ateities planus: sugebėsite nuspėti, kaip vystysis įvykiai, suprasti, kas jus palaikys, o kuriais geriau nepasikliauti.

Galimos įdomios kelionės. Gali būti, kad teks atsiriboti nuo darbo, kad išspręstumėte kai kurias asmenines problemas. Tačiau tai netrukdys jums laiku užbaigti to, ką pradėjote.

Antroji dienos pusė — tinkamas laikas pirkti baldus, buitinius prietaisus, statybines medžiagas.

Vandenis (01.21-02.19) 

Rytoj jūsų laukia sėkminga diena, kupina įdomybių ir malonių susitikimų. Lengvai pavyks užmegzti naudingus kontaktus, gali būti, kad rasite įtakingų sąjungininkų. Daugeliui žmonių patiks jūsų idėjos ir pasiūlymai, tačiau verslo derybose dažnai svarbų vaidmenį atliks jūsų žavesys.

Tie, kas užsiima komercine veikla, turės galimybę užsidirbti. Visuose su finansais susijusiuose reikaluose galite pasikliauti intuicija.

Dienos pabaigoje tikėtinos geros naujienos ir įdomūs pasiūlymai.

Žuvys (02.20-03.20) 

Rytoj prognozuojama puiki diena. Jūs būsite tokie energingi ir atkaklūs, kad būtinai pasieksite savo tikslą, net jei kažkas bandys jums trukdyti. Iš pradžių aplinkiniai žmonės jūsų idėjų neįvertins, bet šiek tiek vėliau būtinai pakeis savo nuomonę. Gali būti, kad rasite naujų sąjungininkų ir tikrų draugų.

Diena tinkama studijoms ir savišvietai, kūrybai. Daugelis šio ženklo atstovų atras talentus, apie kuriuos anksčiau nebuvo žinoję, ir tuoj pat suras, kaip juos panaudoti. Galimi netikėti meilės prisipažinimai.

Tegai:
horoskopas
Moterys su kaukėmis turguje, Teherane, Irane, archyvinė nuotrauka

Grįžti į izoliaciją. Kam gresia naujas karantinas?

(atnaujinta 13:48 2020.07.09)
Sušvelninus karantiną koronaviruso atvejų pagausėjo visame pasaulyje. Bendras užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje siekia beveik 12 milijonų, tačiau epidemiologai įsitikinę, kad tai dar ne pabaiga

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija skambina pavojaus varpais. Sušvelninus karantiną Amerikoje, Europoje ir Vidurio Rytuose, koronaviruso atvejų padaugėjo. Bendras užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje siekia beveik 12 milijonų, tačiau epidemiologai įsitikinę, kad tai dar nėra riba. Gydytojai reikalauja grąžinti apribojimus, antraip nepavyks išvengti antrosios bangos. RIA Novosti autorės Galia Ibragimova ir Sofija Melničuk aiškinosi, kur vėl įvedama komendanto valanda ir kaip gyventojai į tai reaguoja.

Vyriškai susidoroti su virusu

"Virusas — tai fanatizmas. Jo negalima išgąsdinti totalitariniais metodais. Jis yra gudresnis ir pribaigs nacionalinę ekonomiką. Bet kaip vyras aš susidorosiu su infekcija", — sakė Žairas Bolsonaras (Jair Bolsonaro) karantino priešininkų mitinge. Po emocingos kalbos Brazilijos prezidentas paspaudė susirinkusiems rankas, kai ką net apkabino.

"Aš, žmonės, esu su jumis", — vis kartojo jis.

Viena senyvo amžiaus moteris iš minios bandė prie jo prisiliesti. Prezidentas pats ištiesė jai ranką, bet staiga pradėjo kosėti. Jis nenešiojo apsauginės kaukės, todėl turėjo pridengti burną delnu. Po poros sekundžių valstybės vadovas ta pačia ranka pasveikino moterį.

Президент Бразилии Жаир Болсонару
© REUTERS / Adriano Machado
Brazilijos prezidentas Žairas Bolsonaras vengia dėvėti kaukę

Bolsonaras patikino, kad koronavirusas nėra pavojingesnis už SARS. Jis ignoravo apsaugos priemones ir socialinį atstumą ne tik bendraudamas su protestuotojais. Švenčiant Nepriklausomybės dieną JAV ambasadoje Brazilijos vadovas sėdėjo prie stalo šalia Amerikos ambasadoriaus. Fotosesijos metu Bolsonaras kaskart bandė apkabinti diplomatą.

Neseniai prezidento sveikata pablogėjo. Pakilo temperatūra, prasidėjo kosulys. Testas parodė, kad Bolsonaras turi koronavirusą.

Tai sukėlė brazilams nevienareikšmiškus jausmus. O žurnalistai pagrasino, kad paduos į teismą, nes spaudos konferencijose prezidentas būdavo be kaukės.

Bolsonarą kritikavo ir PSO ekspertai. Jie priminė, kad Brazilija yra antroje vietoje pagal užsikrėtimų skaičių: 1,67 milijono žmonių. Aukų — daugiau nei 66 tūkst.

Blogiausia padėtis favelose — Brazilijos lūšnynuose. Ten nedaug tokių, kurie gali atlikti testą ir gauti nemokamą gydymą. Amazonės gyventojų padėtis ne ką geresnė: trūksta gydytojų, medicininių ir apsauginių priemonių.

Nepaisant to, San Paulo ir Rio de Žaneiro valdžios institucijos palaipsniui panaikina karantiną, kad nors kaip atgaivintų ekonomiką. Atidaryti prekybos centrai ir paplūdimiai, kino teatrai, muziejai ir grožio salonai. Valstijų valdytojai tik ragina žmones imtis atsargumo priemonių.

Amerikietiškas aplaidumas

JAV užsikrėtė daugiau nei trys milijonai žmonių. Niujorko valstija vis dar pirmauja — 423 tūkst., Kalifornijoje — 287,5 tūkst., Teksase — 219,5 tūkst., Floridoje — 213,8 tūkst.

"JAV yra didžiulė šalis. Ligos pasireiškia skirtinguose regionuose, valstijose, miestuose. Infekcijos dinamika ir fazės taip pat skiriasi", — aiškino pagrindinis Amerikos užkrečiamųjų ligų specialistas Entonis Faučis (Anthony Fauci).

Taigi, sergamumo sumažėjimas pastebimas tik 11 iš 50 valstijų. Ribojamosios priemonės iki šiol buvo atšauktos tik trijose: Viskonsine, Misūrio valstijoje ir Aliaskoje. Kalifornijoje, Kanzase, Teksase, Šiaurės Karolinoje, Arizonoje, Jutoje ir Floridoje, priešingai — karantinas griežtinamas. Ten uždaromi barai, sporto salės, teatrai ir vandens parkai.

Мужчина на одной из станций метро Нью-Йорка, США
© REUTERS / CARLO ALLEGRI
Niujorko metro

Padėtį pablogino Nepriklausomybės diena. Tradiciškai per šią šventę amerikiečiai eina į paplūdimius, rengia vakarėlius, susirenka baruose ir gatvėse stebėti fejerverkų. Ne visi to atsisakė net ir dabar, įpusėjus pandemijai.

Minios vaikščiojo Konektikute, Naujajame Džersyje ir Pietų Karolinoje, dauguma žmonių — be kaukių.

Tokio aplaidumo pasekmės vis dar nežinomos, tačiau ligoninėse ruošiamos papildomos lovos. Pacientų, kurie plačiai minėjo nacionalinę šventę, čia laukiama per savaitę.

Balkanų COVID krizė

Balkanų pusiasalis atrodė kaip klestėjimo kampelis. Balandžio pabaigoje čia pradėjo atšaukti karantiną, o gegužę Juodkalnijos, Bulgarijos ir Kroatijos valdžia jau kvietė turistus į kurortus.

Padėtis Serbijoje išliko įtempta, tačiau net ir ten gegužės pabaigoje parlamentas sušvelnino apribojimus. Deputatai taip pat atšaukė komendanto valandą, galiojusią nuo kovo vidurio. Vyresnio amžiaus žmonėms buvo leista išeiti, atidarytos mokyklos ir darželiai. Prezidentas Aleksandras Vučičius mano, kad visa tai daroma per anksti, ir paragino pasiruošti antrajai viruso bangai, tačiau serbai pavargo sėdėti namuose.

Мужчина на улице в Белграде после введения комендантского часа
© Sputnik / Александар Джорович
Belgrade grąžinta komendanto valanda

Ir sergamumas vėl pakilo. Kiekvieną dieną — apie tris šimtus naujų atvejų (gegužės pabaigoje jų buvo tris kartus mažiau). Iš viso šalyje užsikrėtė beveik 17 tūkst., 330 mirė.

Šį kartą Vučičius nusprendė elgtis nežiūrėdamas į parlamentarus. Dideliuose miestuose prezidentas uždraudė susirinkinėti daugiau kaip penkiems žmonėms vienoje vietoje. Kai kurios kavinės, restoranai, sporto klubai vėl sustabdė darbą. To nepakako, ir prezidentas grąžino komendanto valandą.

Daugeliui tai nepatiko. Belgrado gyventojai išėjo protestuoti, kilo riaušės. Demonstrantai užpuolė policijos kordonus, pateko į parlamentą ir sudegino tris policijos automobilius. Tačiau prezidentas neatšaukė savo sprendimo.

Šiaurės Makedonija, Bulgarija ir Rumunija svarsto, ar verta iš naujo uždaryti sieną su Serbija.

Artimieji Rytai kryžkelėje

Izraelis vienas iš pirmųjų uždraudė atvykti užsieniečiams — dar kovo mėnesį. Didelės įmonės, administracinės įstaigos ir pramogų įstaigos nebeveikia. Žmonėms buvo patariama be reikalo nevaikščioti lauke.

Tai suvaržė viruso plitimą, o gegužę buvo sušvelninti apribojimai. Atidarytos kavinės, restoranai ir sporto salės. Mokiniai ir studentai grįžo mokytis.

Valdžia ketino paskelbti pergalę prie užkratą, tačiau birželio viduryje įvyko naujas protrūkis. Jei iki gegužės mėnesio užsikrėtė 16 tūkstančių izraeliečių, tai dabar jau yra 33 tūkstančiai. Dienos atvejų padidėjimas yra daugiau nei tūkstantis.

Benjamino Netanjahu (Benjamin Netanyahu) vyriausybė buvo apkaltinta neefektyvumu.

"Pirmosios bangos metu mes pasirodėme ne kaip profesionalai, o kaip žmonės su atsakomybės našta. Lėtai reagavome į koronaviruso plitimą. Dabar visi laimėjimai yra niekiniai", — Facebook parašė visuomenės sveikatos tarnybos prie Sveikatos apsaugos ministerijos vadovė Sigal Sadecki. Ir atsistatydino.

Padėtis Palestinoje ne ką geresnė. Remiantis autonomijos Sveikatos apsaugos ministerija, užsikrėtė beveik keturi tūkstančiai. Daugiau nei pusė užsikrėtė gegužės pabaigoje panaikinus griežtus apribojimus. Ligoninėse neužtenka lovų. Siekdama užkirsti kelią antrajai bangai, valdžia uždarė visas Vakarų Kranto gyvenvietes ir užblokavo transporto susisiekimą.

Мальчики смотрят на полицейского, который работает на въезде в еврейское поселение Бейтар-Иллит, закрытое после новых случаев заболевания коронавирусом (COVID-19)
© REUTERS / RONEN ZVULUN
Berniukai žvelgia į policininką, kuris dirba prie įėjimo į uždarytą po naujų COVID-19 atvejų žydų gyvenvietę Beitar Illit

Irane susirgo beveik trys šimtai tūkstančių žmonių. Kiekvieną dieną prieaugis siekia apie 2,5 tūkst. Mirė 12 tūkst. žmonių.

Teheranas sušvelnino karantiną gegužės viduryje dėl sunkios ekonominės padėties. Atsižvelgiant į sankcijas, kurių Vakarai nepanaikino net pandemijos laikotarpiu, neįmanoma ilgą laiką laikyti žmonių uždarytų. Dabar pagrindinis reikalavimas yra dėvėti kaukes ir išlaikyti atstumą. Tačiau iraniečiai nerimauja ne tiek dėl koronaviruso, kiek dėl to, kur ir kaip užsidirbti pragyvenimui.

Saudo Arabija, Kataras, Egiptas ir Irakas grįžo prie apribojimų. Dėl blogėjančios situacijos šiose šalyse Vakarų ambasadų darbuotojai nusprendė laikinai grįžti į tėvynę. Kada ir kokiomis aplinkybėmis jie dabar pradės veikti, niekas nežino.

Tegai:
karantinas, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Vilniaus oro uostas, archyvinė nuotrauka

Kretos atskridęs indas turėjo suklastotą pasą su padirbta viza

(atnaujinta 13:21 2020.07.09)
Dėl disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas, užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Vilniaus oro uoste pasieniečiai sulaikė iš Kretos atskridusį Indijos pilietį, kuris turėjo, įtariama, suklastotą pasą su padirbta viza. Apie tai praneša VSAT spaudos tarnyba. 

Trečiadienį VSAT pareigūnai tikrino iš Graikijos Kretos salos Chanijos miesto atskridusių keleivių dokumentus. Tarp jų buvo ir 34-erių Indijos pilietis. Jis pateikė savo vardu išduotą indišką pasą.

Pasieniečiai nustatė, kad vyro dokumentas, įtariama, yra dalinė klastotė, be to, jame aptikti ir, įtariama, suklastoti Šengeno viza bei sienos kirtimo spaudas.

Indą VSAT pareigūnai sulaikė ir uždarė į areštinę. 

VSAT Vilniaus pasienio rinktinėje dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu pradėtas ikiteisminis tyrimas. 

Užsieniečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Tegai:
dokumetai, viza
Dar šia tema
KAM gautas suklastotas laiškas dėl NATO karių išvedimo iš Lietuvos
Vilniaus oro uostas pranešė, kaip priims keleivius karantino metu
Prancūzijoje gyvenanti lietuvė Vilniaus oro uoste pateikė dalinai suklastotą pasą
Vilkikas, archyvinė nuotrauka

Europos Parlamentas pritarė Europos Sąjungos Mobilumo paketui

(atnaujinta 14:47 2020.07.09)
Lietuvos premjeras pažymėjo, kad šis teisės aktų paketas diskriminuos prie ES išorės sienų esančių valstybių vežėjus kitų ES vežėjų atžvilgiu

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Europos Parlamentas balsų dauguma pritarė Europos Sąjungos Mobilumo paketui, ketvirtadienį pranešė Vyriausybės spaudos tarnyba.

Lietuva kartu su kitomis aštuoniomis ES valstybėmis narėmis svarstant paketo nuostatas ES Taryboje nepritarė šiam dokumentui.

Šalies ministras pirmininkas Saulius Skvernelis savo ruožtu pareiškė, kad Lietuva gins savo poziciją teisinėmis priemonėmis.

"Lietuva laikosi nuoseklios pozicijos dėl ES vidaus rinkos principų taikymo ir vidaus rinkos stiprinimo. Tačiau akivaizdu, kad šis teisės aktų paketas diskriminuos prie ES išorės sienų esančių valstybių vežėjus kitų ES vežėjų atžvilgiu. Esame pasirengę ginti savo poziciją teisinėmis priemonėmis ir lauksime konkrečių Europos Komisijos veiksmų dėl neigiamų nuostatų švelninimo", — sako Skvernelis.

Lietuvos ir kitų nepritariančių šalių premjerai, Vyriausybės nariai savo kalbose, laiškuose Europos Komisijos vadovams ir Europos Parlamento nariams ne kartą išsakė nepritarimą Mobilumo paketo nuostatoms. Lietuvos nuomone, jos yra neproporcingos, diskriminuojančios Lietuvos vežėjus ir prieštaraujančios Europos žaliojo kurso tikslams.

Lietuva nepritaria Mobilumo paketo nuostatoms dėl privalomo vilkikų grąžinimo į įsisteigimo valstybę kas 8 savaitės ir dėl ilgojo poilsio kabinoje draudimo, taip pat dėl to, kad nenumatytas pereinamasis laikotarpis rinkai tinkamai sureaguoti ir reikiamai infrastruktūrai visose ES valstybėse narėse užtikrinti.

Tegai:
Europos Sąjunga, Europos Parlamentas
Dar šia tema
Europos Parlamentas įvertino antirusiškų sankcijų panaikinimo tikimybę
Mobilumo paketas prieštarauja ES žaliajam kursui