Vyras su peiliu

Prienų rajone neblaivus vyras su peiliu puolė neblaivią moterį

(atnaujinta 10:58 2020.06.23)
Nukentėjusi moteris dėl durtinių žaizdų buvo paguldyta į ligoninę, pažymima, kad abiem konflikto dalyviams buvo nustatytas didelis girtumo laipsnis

VILNIUS, birželio 23 — Sputnik. Prienų rajone neblaivus vyras peiliu sužalojo neblaivią moterį, praneša Lietuvos policija.

Incidentas įvyko pirmadienį, birželio 22 dieną, apie 20:45, Jiezno miestelyje.

Anot pranešimo, namuose 1952 metais gimęs vyras, kurio kraujyje aptikta 1,89 promilės alkoholio, peiliu sužalojo 1970 metais gimusią moterį, kurios kraujyje aptikta 2,09 promilės alkoholio.

Pažymima, kad nukentėjusi moteris dėl durtinių žaizdų buvo paguldyta į ligoninę. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Įvykio aplinkybės tiriamos.

Tegai:
girtavimas, Lietuva
Registrų centras

Registrų centrui skirta bauda dėl darbo po lietaus sutrikimo

(atnaujinta 14:56 2021.03.02)
Dėl šio incidento elektroninė sveikatos sistema neveikė ilgiau nei savaitę, o visą tą laiką medicinos įstaigoms teko išrašyti popierinius receptus

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Lietuvos valstybinė duomenų apsaugos inspekcija (VDAI) Registrų centrui skyrė baudą dėl netinkamai įgyvendintų techninių ir organizacinių duomenų saugumo priemonių, pranešė VDAI spaudos tarnyba.

Baudos dydis siekia 15 tūkstančių eurų.

VDAI pareiškė, kad Registrų centras nesugebėjo užtikrinti nuolatinio duomenų tvarkymo sistemų ir paslaugų vientisumo, prieinamumo ir atsparumo, taip pat per teisės aktų nustatytą terminą neatkūrė sąlygų ir galimybių naudotis asmens duomenimis fizinio ar techninio incidento atveju.

VDAI duomenimis, incidentas, įvykęs 2020 metų liepos 20 dieną, paveikė 22 registrų ir informacinių sistemų veikimą.

Praėjusių metų liepą dėl gausių kritulių vanduo pateko į Registrų centro patalpas Kudirkos gatvėje, dėl to buvo sugadinti serveriai, o įmonės registrai ir informacinės sistemos buvo laikinai išjungtos. Elektroninės sveikatos sistema neveikė ilgiau nei savaitę — visą tą laiką medicinos įstaigos buvo priverstos išrašyti popierinius receptus.

Tegai:
bauda, Registrų centras, Lietuva
Generalinės prokuratūros pastatas, archyvinė nuotrauka

Prokuratūra atmetė versiją, kad parke miręs Remeikis tapo nusikaltimo auka

(atnaujinta 14:25 2021.03.02)
Be žinios dingusio Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus kūnas buvo rastas parke praėjusį antradienį

VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Atliekant tyrimą dėl Utenos savivaldybės administracijos direktoriaus Audriaus Remeikio mirties paneigta nusikaltimo versija, praneša Prokuratūros spaudos tarnyba.

Atliekant ikiteisminį tyrimą, teisėsaugos pareigūnų surinkti duomenys leido atmesti kelias šio įvykio versijas. Tarp jų — kad minėto asmens atžvilgiu buvo padaryta nusikalstama veika, rašoma pranešime.

Ikiteisminį tyrimą mirties priežasčiai nustatyti atlieka Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o tyrimui vadovauja Utenos apylinkės prokuratūros prokurorė Aušra Gylytė.

Pasak prokurorės Gylytės, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas ir atliekamas ne dėl nusikalstamos veikos, o asmens mirties priežasčiai nustatyti. 

"Remiantis tyrimo metu surinktais duomenimis, nėra pagrindo manyti, kad mirusysis tapo nelaimingo atsitikimo auka, taip pat nėra duomenų, kad jo atžvilgiu buvo padaryta nusikalstama veika", — teigiama Prokuratūros pranešime.

Šiuo metu dar nėra gauta teismo medicinos specialisto išvada, todėl nėra priimtas galutinis procesinis sprendimas.

Vasario pabaigoje Remeikis išėjo iš namų pasivaikščioti į Aukštakalnio parką ir dingo. Policija, kartu su visuomenės pagalba, pradėjo paieškas ir netrukus miškelyje, netoli Remeikio įprastos pasivaikščiojimo vietos, buvo rastas jo kūnas.

Tegai:
prokuratūra

Italijos miestai padengti pelenais nuo Etnos ugnikalnio video

(atnaujinta 14:23 2021.03.02)
Vietiniai gyventojai Etną vadina "draugišku ugnikalniu" — anksčiau jis buvo laikomas aktyviu, bet nepavojingu, tačiau ugnikalnis tampa vis sprogesnis

Aktyviausias Europos ugnikalnis vėl atgijo — sekmadienio rytą Etnos pietryčiuose kraterio aktyvumas padidėjo. Lavos fontanai pasiekė 300 metrų aukštį. Ugnikalnis pasiekė aktyvumo piką per valandą, o tada aktyvumas ėmė mažėti.

Po kurio laiko Etna išmetė milžinišką dūmų ir pelenų stulpą, kurį vėjas nunešė į rytus. Juodą debesį uždengė dangus, tada pradėjo lyti su suodžių ir mažų akmenų priemaiša.

Dėl smėlio, pelenų ir mažų akmenų buvo paralyžiuotos magistralės, greitis magistralėse sumažintas iki minimumo.

Pasak specialistų, "draugiškas ugnikalnis" (kaip vietiniai gyventojai vadina Etną) keičiasi. Ugnikalnis, kuris buvo laikomas aktyviu, bet nepavojingu, tampa vis sprogesnis — vien vasarį jis pabudo kelis kartus.

Dėl savo nuolatinės veiklos Etna buvo vadinamas JT dešimtmečio ugnikalniu. 1996 m. Tarptautinė vulkanologijos ir Žemės gelmių chemijos asociacija nustatė 16 ugnikalnių, kurie nusipelno ypatingų tyrimų dėl to, kad jie kelia potencialų pavojų žmonėms. Šie ugnikalniai yra netoli gyvenviečių, o jų istorijoje buvo užfiksuoti dideli žalingi išsiveržimai.

Tegai:
vaizdo įrašas, Italija, ugnikalnis
Dar šia tema
Kaip atrodo Mičigano ežere esantys "ledo ugnikalniai" — video
Meksikoje, Popokatepetlio ugnikalnyje, įvyko sprogimas ir pelenų išmetimas — video
Karšti lavos fontanai: Italijoje pabudo Etnos ugnikalnis