Gėlių pieva, archyvinė nuotrauka

Birželio 25 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 20:52 2020.06.25)
Ši diena gali reikšti dramatiškų gyvenimo pokyčių pradžią Avinui, plačias meilės perspektyvas Mergelei ir sėkmę versle Vėžio ženklo atstovams

Avinas (03.21-04.20)

Tai geras laikas kalbėtis su draugais, net jei jūs su jais kalbėsitės kiekvieną dieną ir, atrodytų, jau seniai viską papasakojote vienas kitam, šiandien jūs galėsite apie juos sužinoti ką nors naujo ir įdomaus.

Jautis (04.21-05.21)

Net neturėtumėte bandyti įvykdyti šios dienos plano: didžiulės pastangos jus tikrai išsekins.

Dvyniai (05.22-06.21)

Nepasitikėjimas savo sugebėjimais, kurį šią dieną patirsite netikėtai, gali užkirsti kelią siekiant rimtų profesinių laimėjimų.

Vėžys (22.22-07.22)

Laikas išsiskirti su pykčiu, kuris ilgą laiką trukdė gyventi visavertį gyvenimą: paleidę blogus prisiminimus pajausite, koks lengvumas apims sielą.

Liūtas (07.23-08.21)

Neieškokite tų, kurie, jūsų manymu, gali būti kalti dėl jūsų problemų ir bėdų, geriau pradėti nuo savęs: darydami išvadas iš savo klaidų, ateityje jų lengviau išvengsite.

Mergelė (08.24–09.23)

Žvaigždės griežtai rekomenduoja bet kokia forma susilaikyti nuo rizikos — šią dieną tai gali būti ypač pavojinga veikla, dėl kurios prarasite viską, ką turite.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Priimdami svarbų sprendimą, pasistenkite atidžiai pasverti pliusus ir minusus: skubėjimas tokiu atveju gali brangiai kainuoti — neišvengiamai padarysite lemtingą klaidą.

Skorpionas (24.10 iki 22.11)

Nenukrypkite nuo tikslo, kurį patys iškėlėte: arba eikite į priekį, arba visiškai atsisakykite šios idėjos: nusukdami į šoną, savo tikslo nepasieksite.

Šaulys (23.11–21.12)

Šią dieną nepageidautina įsiklausyti į kitų patarimus, nesvarbu, iš kur jie kilę, tačiau ypač reikia saugotis nepažįstamų žmonių — gyventi savo protu yra lengviau ir patogiau.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Nepageidautina eikvoti energiją, kurią šią dieną jums davė gamta, antraeiliams dalykams, kurių galima atsisakyti — sutelkite dėmesį į svarbiausias užduotis.

Vandenis (01.21-02.19)

Nepulkite į neviltį dėl nedidelių problemų, kurios gali kilti šią dieną — greičiausiai rytoj jų net neprisiminsite, o nervų ląstelės bus sunaikintos veltui.

Žuvys (19.02-20.03)
Diena palanki romantiškoms pažintims, meilės prisipažinimui, vestuvių dienos paskyrimui, o šiuo metu prasidėję santykiai žada būti ilgi ir laimingi.

Tegai:
horoskopas
Šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

Prezidentas ir premjeras sveikina Valstybės dienos proga

(atnaujinta 08:24 2020.07.06)
Savo sveikinime Gitanas Nausėda kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, ir drąsiai keisti tai, kas Lietuvoje nepatinka

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Valstybės dienos proga šalies vadovas Gitanas Nausėda ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos žmones ir kviečia džiaugtis tuo, kas pasiekta, bei vieningai kurti stiprią ir klestinčią Lietuvą.

"Liepos 6-oji mums leidžia mintimis grįžti į Lietuvos ištakas — lemtingą akimirką, kai įsibėgėjo mūsų bendros istorijos tėkmė. Kartu su karaliumi Mindaugu pirmąkart įžengę į Vakarus, iki šiol judame pasirinktu keliu. Išaugę ir subrendę Europos valstybių šeimoje, mes liekame atviri tiems, kurie myli laisvę ir laikosi įstatymų.

Istorija mus moko teisingų pasirinkimų: puoselėti vienybę ir savitarpio supratimą, tiesti vienas kitam ranką, o ne atstumti, kartu siekti to, kas atrodo drąsu ir sunkiai pasiekiama. Kartais tereikia išdrįsti. Todėl šiandien kviečiu: dažniau didžiuokimės tuo, kas jau pasiekta, ir drąsiai keiskime tai, kas mums Lietuvoje nepatinka. Visi esame istorijos kūrėjai. Tai reiškia: mums nieko nėra neįmanomo!" — rašoma prezidento sveikinime. 

Premjeras Skvernelis taip pat sveikina visus Lietuvos žmones Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga.

"Liepos 6-oji, karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, liudija didingą mūsų istoriją ir primena Lietuvos ištakas. Išmintis, tikėjimas stipria valstybe sujungė mūsų protėvių jėgas ir baltų žemes, aiškiai nubrėžė ateities horizontus. Tai buvo esminis pasirinkimas, kuris nukreipė mus į civilizacijos kelią, į pamatinių europinių vertybių išpažinimą. Brangūs Lietuvos žmonės, nuoširdžiai sveikinu Jus Valstybės dienos proga — būkime ištikimi mūsų pirmųjų valstybės kūrėjų darbams bei siekiams, likime amžiams įsipareigoję visomis išgalėmis, vieningai kurti stiprią, modernią ir klestinčią Lietuvą", — sakoma premjero sveikinime.

Šiandien Lietuvoje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. 

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Saulius Skvernelis, ministras pirmininkas, Gitanas Nausėda, prezidentas, Valstybės diena
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 07:56 2020.07.06)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto, nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa