Akmenukai šalia jūros

Birželio 26 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 22:13 2020.06.25)
Ši diena, birželio 26-oji, bus kupina susitikimų ir darbų Avino ženklo atstovams, Mergelėms patariama vengti konfliktų, o būti atsargiems kelyje ir nepamiršti eismo taisyklių patariama Šauliams

Rytoj būsite kupinas energijos. Naudokite šį laiką sėkmei, bet atminkite: rytojus ne tiek geras kam nors naujam kurti, kiek 100 % jūsų turimos patirties panaudojimui. Be to, yra didelė turtinių ir finansinių ginčų tikimybė. Pasistenkite, kad emocijos nesilietų per kraštus. Priešingu atveju konfliktas gali būti skausmingas ir ilgas.

Avinas (03.21-04.20) Ši diena turi būti užpildyta susitikimais ir darbais. Santykiuose su kitais išlikite draugiški. Dabar būsite ypač jautrūs kritikai, todėl bet kokia pastaba gali virsti konfliktu.

Jautis (04.21-05.21) Nemalonių įvykių nebus. Ši diena puiki verslo deryboms. Galite pasirašyti dokumentus ir sudaryti ilgalaikes sutartis. Tačiau stenkitės nesiskolinti ir neskolinti pinigų. Yra tikimybė, kad skola jums nebus grąžinta, ir jums bus sunku patiems sumokėti skolintojui.

Dvyniai (05.22-06.21) Diena praeis ramiai. Užteks jėgų norint pasiekti numatytus tikslus. Jei turite noro ką nors nusipirkti, nedelskite apsipirkti. Tai padės nudžiuginti save ir artimuosius.

Vėžys (06.22-07.22) Stenkitės nereaguoti į kritiką iš šalies. Imkitės iniciatyvos užsiimti nauja veikla. Nesivaržykite atvirai kalbėti apie savo norus su artimaisiais.

Liūtas (07.23-08.23) Verslo sutarčių sudarymą geriau atidėti. Venkite fizinio ir emocinio streso. Laisvas grafikas ir kūrybiniai darbai šią dieną yra tinkamesni nei griežtas grafikas. Stenkitės bendrauti tik su maloniais žmonėmis.

Mergelė (08.24-09.22) Dabar reikia būti atsargiam visose srityse. Yra galimybė nutraukti bendravimą su kai kuriais žmonėmis, kurie jus tik nuvilia. Netapkite konflikto iniciatoriumi. Būtina nuolat papildyti energijos atsargas, nes jos labai prireiks netrukus.

Svarstyklės (09.23-10.22) Šią dieną neturėtų būti svarbių įvykių. Neverta pradėti naujo verslo. Galima konstruktyvi vadovybės ar kolegų kritika. Nereikėtų aiškintis santykių su žmonėmis, kuriuos mylite. Venkite neramumų.

Skorpionas (10.23-11.21) Šis laikotarpis neparuošė jokių nemalonių staigmenų. Daugelis planų bus įgyvendinti. Pabandykite save palepinti. Pagalbą ir palaikymą suteiks artimieji. Neleiskite sau mažinti streso alkoholiu.

Šaulys (11.22-12.21) Ši diena tinkama užmegzti naudingus ryšius, bendravimą, ryšius su reikiamais žmonėmis. Galite spręsti svarbius klausimus. Galite gauti reikiamus rezultatus. Tačiau būkite atsargūs kelyje ir nepamirškite saugos taisyklių. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatos būklę ir stenkitės daugiau atsipalaiduoti.

Ožiaragis (12.22-01.20) Dabar reikės skirti daug dėmesio ir pastangų darbui. Prireikus priimkite žmones, kuriais pasitikite, kaip padėjėjus. Santykiai su artimaisiais, kolegomis, vaikais ar mylimaisiais vystysis harmoningai.

Vandenis (01.21-02.19) Šią dieną jūsų profesiniai interesai gali prieštarauti asmeniniams santykiams, todėl stenkitės atsargiai išlyginti aštrius kampus. Pasiruoškite akimirksniu reaguoti, pakeliui priimti sprendimus ir pakeisti savo planus.

Žuvys (02.20-03.20) Pokalbiuose turite aiškiai išlaikyti ribą, kurios nederėtų peržengti. Stenkitės daugiau klausytis ir mažiau reikšti savo nuomonę. Venkite konfliktinių situacijų. Ko gero, dabar artėja jūsų profesinės veiklos pokyčiai, ir jei susiorientuosite, jums gali pasisekti.

Tegai:
horoskopas
BelAE, archyvinė nuotrauka

Bus tikrinamas savivaldybių pasirengimas branduolinėms avarijoms

(atnaujinta 23:36 2020.07.15)
Bus atliktas savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas

VILNIUS, liepos 16 — Sputnik. Bus atliktas savivaldybių pasirengimo branduolinėms avarijoms vertinimas, apie tai pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Jis bus atliktas liepos 15–17 dienomis siekiant objektyviai įvertinti savivaldybių, kurios yra 100 km zonoje nuo Astravo, pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas funkcijas.

"Pagal kompetenciją koordinuodami pasirengimą galimai branduolinei ar radiologinei avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje, norime dar kartą įvertinti savivaldybių pasirengimą ir įsitikinti, kad įvykus nelaimei pagalba gyventojams bus suteikta laiku, — sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. — Mūsų tikslas yra surinkti išsamią informaciją apie situaciją savivaldybėse, nustatyti problemas, konsultuoti jas ir teikti metodinę pagalbą".

Departamento Civilinės saugos valdybos ir priešgaisrinių gelbėjimo valdybų Civilinės saugos skyrių specialistai įvertins pasirinktų kolektyvinės apsaugos statinių, ekstremaliųjų situacijų operacijų centrų darbo vietų įrengimą, turimos įrangos būklę, jos saugojimo sąlygų tinkamumą, sudarytas sutartis su ūkio subjektais dėl savivaldybės administracijos ekstremaliųjų situacijų valdymo plane nurodytų užduočių vykdymo, savivaldybės administracijos personalo, dalyvaujančio ekstremaliųjų situacijų valdymo procese, kompetencijas ir savo funkcijų žinojimą, gavus pranešimą apie nelaimę.

Civilinės saugos specialistai vizitų metu taip pat domėsis, kaip savivaldybės yra pasirengusios evakuoti žmones, kaip bus organizuojamas jų švarinimas, kurios savivaldybės yra pasirengusios priimti gyventojus iš paveiktų teritorijų, iš kur bus pasitelkti autobusai jiems vežti, ir kt.

Tegai:
Lietuva, Astravo AE
Dar šia tema
Lietuvos prezidentas ragina Baltarusijos valdžią nepaleisti Astravo AE
Vaišvila Nausėdos sprendimus dėl BelAE laiko "neadekvačiais"
Artėjant galimam BelAE paleidimui Nausėda šaukia Valstybės gynimo tarybą
Geltonų rapsų laukas, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 16-osios šventės

(atnaujinta 23:29 2020.07.15)
Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia, nuo 2017 metų Lietuvoje minima Agronomų diena, katalikai šią dieną šlovina Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją

Liepos 16 yra 197-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 198-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 168 dienos.

Ši diena nuo seno laikyta rugiapjūtės pradžia. Būdavo apeinami rugiai. Šeimininkas nupjaudavo pirmą sruogą rugių ir atnešdavo šeimai pasivaišinti. Žemės deivei Žemynai buvo aukojama duonos — duona apkasama aplink rugių lauką. Nupjovus ir pastačius pirmą rugių pėdą, pjovėjai nusilenkdavo saulei, dainuodavo pjūties dainas.

Pirmoji rugių pėda vadinta "šeimininku". Tikėta, kad ji saugo nuo bėdų. Kelios pirmosios varpos iš jos buvo sudeginamos ant aukuro, aukojant likimo deivei Laimai ir deivei Žemynai.

Lietuvoje įvedus krikščionybę, šią dieną pradėta šlovinti šv. Mergelė Marija. Liaudyje paplito tikėjimas, kad būtent šią dieną Mergelė Marija išvaduoja sielas iš skaistyklos.

Šią dieną minima Agronomų diena. Lietuvoje kalendorinė Agronomų diena pirmą kartą buvo paminėta 2017 metais, kai Seimas įtraukė šią datą į atmintinų dienų sąrašą.

Idėja švęsti agronomų šventę buvo pasiūlyta XXIX Lietuvos agronomų sąjungos suvažiavime, vykusiame Akademijoje, Kėdainių rajone, 2015 metų birželio 26 dieną. Gražią Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Augalininkystės skyriaus specialistų iškeltą idėją palaikė visi suvažiavimo dalyviai, kurių buvo šiek tiek per aštuoniasdešimt.

Katalikai šią dieną mini Karmelio kalno Švč. Mergelę Mariją (Škaplierinę).

Ant Karmelio kalno pranašas Elijas kadaise buvo atvedęs Izraelio žmones, kad pagarbintų gyvąjį Dievą. Po to, ieškodami vienatvės, atkeliavo atsiskyrėliai, kurie vėliau įsteigė kontempliatyvinio gyvenimo Dievo Motinos globoje Ordiną.

Ši diena istorijoje

1940 metais JAV prezidento Franklino Ruzvelto dekretu užblokuotas Amerikos bankuose buvęs Lietuvos, Latvijos ir Estijos auksas, į kurį pretendavo TSRS valstybinis bankas.

1993 metais veiklą pradėjo Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Vilniaus rinktinė, vienintelė saugojusi visą Lietuvos sieną su Baltarusija, kurios ilgis — 679 km. Šiuo metu VSAT Vilniaus rinktinė saugo 223,3 km ilgio valstybės sienos ruožą su Baltarusija.

Savo vardadienius šią dieną mini Auksė, Danguolė, Danguolis, Fausta, Faustas, Karmela, Karmelas, Vaigauda, Vaigaudas, Vaigaudė.

Tegai:
šventės, šventė