Mergina, archyvinė nuotrauka

Birželio 28 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 09:26 2020.06.27)
Rytoj, birželio 28 dieną, atsiras galimybė aptarti svarbius klausimus ir priimti teisingus sprendimus. Tikėtini nedideli sėkmingi pirkiniai, bus galimybė įsigyti buitinės technikos ar kitų naudingų daiktų. Tikėtini malonūs ir naudingi kontaktai

Avinas (03.21-04.20)

Jūsų laukia aktyvi ir įdomi diena. Bus galimybė atrasti naują pomėgį, kuris padės susitikti su labai neįprastais ir įdomiais žmonėmis. Esate atviri viskam, kas nauja. Galima draugystės ar romantiškos istorijos pradžia.

Jautis (04.21-05.21)

Šiandien verta būti atsargiems. Kai kurie žmonės norės panaudoti jūsų žinias ir įgūdžius savo interesams. Laikykitės atokiau nuo nemalonių žmonių — bus mažiau rūpesčių ir nemalonumų.

Dvyniai (05.22-06.21)

Ši diena visai netinka rizikoms, neverta daug statyti ant kortos ir naudoti abejotinus metodus. Vargu, ar tai pasiteisins. Geriau praleisti ramią dieną su šeima ir draugais.

Vėžys (06.22-07.22)

Bet kokį pradėtą ​​verslą užbaigti nebus lengva. Dažniau nei įprastai kils kokių nors netikėtų problemų, pakeliui atsiras kliūčių. Bendraminčiai gali nuvilti: nepalaikys jūsų, nes bus per daug užsiėmę savo reikalais. 

Nepageidautina finansinius ir profesinius reikalus aptarti su nepažįstamais žmonėmis — per didelis nuoširdumas gali virsti bėdomis.

Liūtas (07.23-08.23)

Jūs skraidote debesyse, daug fantazuojate ir ne visada sugebate sutelkti dėmesį į svarbius dalykus. Labai lengva ką nors pamiršti. Bus gerai, jei šalia bus žmogus, kuris galės jums padėti. 

Nepageidautina prisižadėti. Pažadus įvykdyti bus sunkiau, nei jūs manote.

Mergelė (08.24-09.22) 

Dienos pradžia bus labai rami ir harmoninga. Šis laikas puikiai tinka bendravimui su artimaisiais, svarbių klausimų aptarimui, sugebėsite išspręsti kai kuriuos ilgalaikius nesutarimus. 

Antrąją dienos pusę galimi netikėti vizitai. Jums jie bus malonūs.

Svarstyklės (09.23-10.22)

Astrologai prognozuoja Svarstyklėms vaisingą dieną. Susitvarkyti su daugeliu reikalų bus lengviau, nei tikėjotės. Sėkmingas aplinkybių susiklostymas leis greitai užbaigti darbą ar projektą, kuriam pastaruoju metu skyrėte daug laiko ir jėgų.

Skorpionas (10.23-11.21)

Gera diena bendravimui ir kelionėms. Bus galimybė daug išmokti, gauti informacijos, kuri leis priimti teisingus sprendimus ir išvengti skaudžių klaidų. 

Taps aišku, ką reikia padaryti, kad praeityje paliktumėte problemas, kurios pastaruoju metu jums kėlė nerimą.

Šaulys (11.22-12.21)

Ryte galimi nedideli sunkumai ir nesusipratimai. Kartais jūs neturėsite pakankamai energijos tai padaryti ir tiesiog leisite įvykiams vystytis savo eiga.

Tačiau laikui bėgant sustiprės teigiamų tendencijų įtaka, atsiras įdomių dalykų, atsivers naujos galimybės.

Ožiaragis (12.22-01.20)

Šiandien jūs galite padaryti daug. Pirma, jūs būsite pasirengęs ryžtingiems veiksmams ir nebijote sunkumų, antra, žvaigždės jūsų pusėje. Taigi, pasinaudokite šia proga ir imkitės kažko perspektyvaus arba užbaikite sunkų darbą.

Vandenis (01.21-02.19)

Puiki diena imtis iniciatyvos. Daugelis planų, kurie, jūsų manymu, buvo kone iš fantastikos srities, bus sėkmingi, ir jūs pradėsite juos įgyvendinti. Bus galimybė išmokti ką nors naudingo.

Galimos neplanuotos kelionės, perspektyvios pažintys.

Žuvys (02.20-03.20)

Didžioji šios dienos dalis bus rami. Nesivaržydami ir neskubėdami galite atlikti viską, ką suplanavote, išspręsti kai kuriuos klausimus, kurie pastaruoju metu nebuvo neramūs. Susitikimas su draugais bus malonus, bus daug įdomių pokalbių. 

Tegai:
horoskopas
Dar šia tema
Numetusi 21 kilogramą mergina įvardijo keturias lieknėjimo paslaptis
Mergina papasakojo, kaip per šešis mėnesius sulieknėjo keturiais dydžiais
Lietuvos piliečiai norėdami susitikti su mergina pažeidė Baltarusijos sieną
Nevėžio upė, Lietuva

Pranešama, kaip liepos mėnesį svyravo daugelio šalies upių vandens lygis

(atnaujinta 14:41 2020.07.13)
Pabrėžiama, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra, dar 9 upių fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pirmąją liepos mėnesio dekadą vandens lygis daugelyje šalies upių svyravo nežymiai, praneša respublikos Hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešama, kad vidutinis vandens lygis Nemuno upėje buvo 29–61 cm, Neryje 20–34 cm, Nevėžyje 30–47 cm, Šešupėje 5 cm, Minijoje 6 cm žemesnis už liepos mėnesio vidutinį daugiametį, o kitose upėse nuo 23 cm žemesnis ir iki 29 cm aukštesnis už jį. 

Taip pat pažymima, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

Dar 9 upių VMS fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio ir trūksta mažiau nei 10 cm nusekimo, kad jose taip pat atsispindėtų hidrologinė sausra.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
upė, vandens lygis, sausra
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija: stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas
Aplinkos ministerija: EK pateikta nacionalinė taršos nitratais ataskaita
Sostinės gatvėse, archyvinė nuotrauka

Paskelbtas bendras judėjimo paslaugų Vilniuje pavadinimas

(atnaujinta 14:18 2020.07.13)
Sostinėje gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilnius siūlo įvairių būdų judėjimui po miestą ir pristato visus juos sujungiantį pavadinimą JUDU, rašoma SĮ "Susisiekimo paslaugos" pranešime.

Judumo pokyčiai sostinėje įvairūs — gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas.

"Vilniuje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą keliautų patogiai ir galėtų laisvai rinktis, kaip judėti. Tačiau judumo paslaugos iki šiol neturėjo vienijančios grandies, bendro vizualinio identiteto. Tikslas turėti ne padrikai teikiamas paslaugas, o vieningą ir kokybišką jų tinklą, kuris ir sukuria didesnį darnumą, eismo pasiskirstymą, daugiau erdvės miestiečiams. Visa tai Vilniuje apjungs JUDU — jis suvienys skirtingus keliavimo būdus "po vienu skėčiu", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.  

JUDU ženklinimą miestiečiai palaipsniui matys skirtingose vietose — pavyzdžiui, ant miesto autobusų ir troleibusų, stotelių ir dviratininkų švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, maršrutų schemose, paženklinti bus dviračių stovai ir atsirasiančios saugyklos, "Statyk ir važiuok", taip pat planuojamos

multimodalinės aikštelės, JUDU planuojama vadinti naują elektroninio bilieto sistemą ir kitas su judumu susijusias paslaugas. Be to, JUDU ženklinimas bus matomas visoje "Susisiekimo paslaugos" klientų informavimo, viešinimo medžiagoje.

Pranešama, jog per keletą metų Vilniuje atnaujinta daugiau nei pusė viešojo transporto parko, atnaujinimas vyks ir toliau. Be to, plečiamas A juostų tinklas, jog kelionės autobusais ir troleibusais būtų ne tik komfortiškos, bet ir greitos. A juostos Vilniuje šiuo metu sudaro 36 km, o iki 2022 metų jų tinklas mieste turėtų viršyti 46 km.

Be to, per pastaruosius 4 metus Vilniuje nutiesta ir atnaujinta daugiau kaip 50 km dviračių takų, iš viso mieste jų daugiau kaip 93 km.

Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Vilnius
Dar šia tema
Įvardyta, kokie pokyčiai laukia vairuotojų nuo liepos mėnesio
Vilniaus Senamiestyje keičiasi eismo tvarka: ką turi žinoti vairuotojai?
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros
Kruonio HAE

Nausėda pareiškė, kad Kruonio HAE nebus naudojama Astravo AE rezervui

(atnaujinta 15:35 2020.07.13)
Kaip pažymėjo Lietuvos prezidentas, šalis nepirks elektros iš Baltarusijos, nesuteiks Kruonio HAE rezervų bei paspartins sinchronizaciją su žemynine Europa

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje pirmadienį apsilankęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė, kad šis objektas negalės būti naudojamas Baltarusijos Astravo atominės elektrinės rezervo reikmėms.

Apie tai jis parašė savo paskyroje Facebook

Pasak prezidento, nesaugios Astravo atominės elektrinės paleidimas pažeis branduolinės saugos ir aplinkosaugos reikalavimus bei kels pavojų ir Baltarusijos, ir Lietuvos bei aplinkinių šalių gyventojams. "Černobylio katastrofos padarinius skaudžiai patyrusi Baltarusija neišmoko pamokos", — teigia prezidentas.

"Po vizito Kruonio HAE galiu dar kartą pabrėžti — Lietuva principingai vykdys priimtus įstatymus: nepirks elektros iš šalies, kurioje veiks nesaugi atominė elektrinė, nesuteiks Kruonio HAE rezervų ir paspartins sinchronizaciją su žemynine Europa", — parašė šalies vadovas.

Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė (HAE) — vienintelis toks objektas Baltijos šalyse. Ji balansuoja elektros gamybą ir suvartojimą bei užtikrina avarinį šalies energetikos sistemos rezervą.

Ginčas dėl Baltarusijos AE

Baltarusija, dalyvaujant "Rosatom", stato atominę elektrinę Gardino srityje, maždaug už 50 kilometrų nuo Vilniaus. Lietuvos valdžia nepatenkinta vietos pasirinkimu, taip pat tuo, kad elektrinė statoma dalyvaujant Rusijos valstybinei korporacijai "Rosatom".

Nuo pat projekto gyvavimo pradžios Lietuva pasisako kategoriškai prieš jį, kaltindama Minską "nesaugia statyba" ir pareikšdama, kad Baltarusijos AE kelia "grėsmę" Lietuvai. Savo ruožtu Baltarusija atmeta visus kaltinimus, teigdama, kad objektas statomas laikantis tarptautinių saugos reikalavimų. Lietuvos valdžia visose tarptautinėse platformose ragina atsisakyti Baltarusijos energijos.

Interviu Sputnik Lietuva Energetikos ir finansų instituto vyresnysis ekspertas Sergejus Kondratjevas pažymėjo, kad Lietuvos valdžios institucijos rodo užsispyrimą Baltarusijos AE klausimu net koronaviruso pandemijos metu. Be to, elektrinės patikimumą ir saugumą jau įrodė tarptautinės branduolinės saugos institucijos.

Tegai:
Gitanas Nausėda, Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė, Kruonio HAE
Temos:
Astravo atominės elektrinės statybos