Klaipėda, archyvinė nuotrauka

Po metų Dangės upė Klaipėdoje pasipuoš atnaujinta krantine

(atnaujinta 16:31 2020.06.27)
Tikimasi, kad darbai Danės upės krantinėje bus baigti iki kitų metų Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos

VILNIUS, birželio 27 — Sputnik. Po metų Dangės upė Klaipėdoje pasipuoš dar viena iš esmės atnaujinta krantine ties Danės skveru. Apie tai praneša Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekte numatyta rekonstruoti buvusią nepatrauklią Danės upės krantinę, sutvarkyti skverą atnaujinant dangas, skvero želdinius, inžinerinius tinklus, įrengiant apšvietimą, mažąją architektūrą, performuojant krantinės prieigų teritoriją.

"Rekonstruojamos Danės upės krantinės nuo Biržos tilto iki buvusio TEO pastato, atnaujinamas pėsčiųjų takas palei krantinę, taip pat pėsčiųjų takai skvere, rengiami lietaus nuotekų, vandentiekio, elektros, apšvietimo, ryšių tinklai, įrengiama aptverta vaikų žaidimų aikštelė su danga, įrengiamas riedlenčių parkas (skate zona), velodromas, atnaujinama veja, įrengiami mažosios architektūros elementai — suoliukai, gultai, šiukšliadėžės, lauko gėlinės ir gėlynai ir ne tik", — teigia Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos vyriausiasis patarėjas Gintaras Dovidaitis.

Tikimasi, kad darbus bus spėta užbaigti iki numatyto termino — kitų metų Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos (liepos 6 d.).

Skvere bus suformuotos ir stilizuotos kalvos ramiam šeimų poilsiui, kurios kartu apsaugos ir nuo aplinkinio triukšmo. Taip pat bus įrengtas fotodinaminis muzikinis fontanas su projekcinėmis vaizdų instaliacijomis, erdvės menininkams.

Skvere numatoma pasodinti 56 medžius, 91 krūmą, 620 metrų gyvatvorės, 100 kvadratinių metrų gėlynų. 

Nuo Herkaus Manto gatvės iki buvusio TEO pastato formuojamos dvi kryptys — takai: centrinis, skirtas istorinei atminčiai, ir palei krantinę, skirtas ramiam poilsiui. Abu takai užsibaigs aktyvaus poilsio zona, skirta vaikams, jaunimui bei šeimoms.

Kadangi Danės skverą numatoma dedikuoti valstybės atkūrimo šimtmečiui, skvere bus įrengta vadinamoji laiko juosta, kuri įprasmins Klaipėdos miesto šimtmetį nuo 1918 metų, atspindės svarbiausius Klaipėdos miesto įvykius.

Kas jau padaryta?

Pasak Dovidaičio, statybos darbai Danės skvere kol kas vykdomi laikantis numatyto grafiko, tad ir karantinas jokios didesnės įtakos neturėjo.

"Jau sutvirtinta daugiau nei pusė krantinių. Taip pat pakloti ryšių tinklai Danės upės dugnu, skvere tiesiami lietaus nuotekų, vandentiekio, elektros tinklai. Įrengiami tako pagrindai rytinėje skvero dalyje, riedlenčių parkas, velodromas", — sakė jis.

Centrinėje skvero dalyje iškasta tranšėja, rasti seni pamatai. Todėl darbai šioje vietoje yra sustabdyti, nes laukiama radinių architektūrinio vertinimo.

"Rangovo užsakymu vykdomi archeologiniai tyrimai. Ką daryti su atkastais pamatais, spręs Vilniuje esanti Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba. Tai turi įtakos kai kuriems inžinerinių tinklų darbams, tačiau rangos darbai vyksta pagal grafiką. Šiandien užaktuota darbų už 1,6 mln. eurų", — teigė Dovidaitis.

Rangos darbus planuojama baigti kaip ir buvo numatyta — 2021 metų liepos 6 dieną. Sutartyje yra numatyta galimybė, jei prireiks, pratęsti darbų terminą 6 mėnesiams. 

Bendra projekto vertė — 11,5 mln. eurų.

Tegai:
Klaipėda
Dar šia tema
Klaipėdoje bus atnaujinami dviračių takai — video
Klaipėdos geležinkelio mazgo pertvarka apims ir Kopūstų k. alternatyvą
Katalikų bažnyčia

Kokia šiandien diena: liepos 13-osios šventės

(atnaujinta 08:27 2020.07.13)
Liepos 13 dieną vardadienius mini Anakletas, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Šarūnas, Meinardas

Liepos 13 yra 194-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais — 195-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 171 diena.

Ši diena istorijoje

Šią dieną minimas Durbės mūšis — žemaičių kariuomenės kova su Vokiečių ordinu. Po 1236 metais įvykusio Saulės mūšio su Vokiečių ordino autonomine šaka tapusio Livonijos ordino kariuomene, 1260 metų liepos 13 dieną kuršių žemėje, prie Durbės ežero, įvyko Durbės mūšis, kurio metu žemaičiai ir iš Ordino kariuomenės išėję kuršiai bei estai sumušė kryžiuočius.

Taip pat šią dieną minimas Šv. Henrikas.

Šv. Henrikas (973–1024) — Vokietijos karalius, vėliau Romoje tapo imperatoriumi. Pranešama, kad jis su savo žmona Kunigunda laikėsi amžinosios skaistybės.

Jis reformavo ir plėtė Bažnyčią. Paskatino Vengrijos karalių šv. Steponą ir beveik visą jo karalystę priimti Kristaus tikėjimą. Mirė Bamberge, Frankonijoje.

Liepos 13 dieną vardadienius mini Anakletas, Arvilas, Arvilė, Eugenijus, Henrikas, Šarūnas, Meinardas.

Tegai:
šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Briedis miške, archyvinė nuotrauka

Liepos 13 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 12:45 2020.07.12)
Rytoj būsite itin jautrūs, o bet koks neatsargus žodis gali sukelti negatyvo bangą, tačiau Jaučiams patartina pasitikėti tik savimi, Svarstyklėms ši diena bus kupina streso, todėl patariama nekurti jokių rimtų planų

Meilė, pomėgiai, netikėti emociniai protrūkiai gali pakartotinai pakeisti jūsų planus visos dienos metu. Kad diena vyktų pozityviai, stenkitės vengti konfliktų. Rytoj būsite itin jautrūs, o bet koks neatsargus žodis gali sukelti negatyvo bangą. Tačiau komplimentai (ypač nuoširdūs) laukiami labiau nei bet kada.

Avinas ( 03.21-04.20) Ne visos jūsų idėjos gaus palaikymą iš kitų. Tačiau šiuo metu turėsite naujų perspektyvų, susijusių su profesine veikla. Ir nors dar nebus aiškumo, dabar turite pasiruošti rimtam pasiūlymui.

Jautis (04.21-05.21) Dabar negalėsite objektyviai įvertinti situacijos tiek profesinėje srityje, tiek asmeniniuose santykiuose, todėl skirkite laiko svarbiems sprendimams priimti. Viskas, kas jums bus pasiūlyta ar pažadėta, šią dieną geriau nepasitikėti.

Dvyniai (05.22-06.21) Ši diena neatneša jokios neigiamos energijos. Galite suplanuoti bet kokį renginį. Gausite malonias asmenines naujienas ir jums bus sunku susikaupti savo darbui. Šiuo metu jūs susitiksite su senais draugais.

Vėžys (06.22-07.22) Šis laikotarpis yra palankesnis reikalų užbaigimui. Bus sunku susikaupti darbui, ypač jei jis monotoniškas. Dabar kitiems reikės jūsų pagalbos. Net jei nenorite teikti paslaugos, neatsisakykite padėti.

Liūtas(07.23-08.23) Stenkitės nepradėti naujo verslo. Jūs dar nepasiruošę darbui, kurį gali jums pasiūlyti. Dabar nėra labai tinkamas metas meilės santykiams plėtoti, nes galimi kivirčai, apgaulės ir kitos bėdos.

Mergelė (08.24-09.22) Neleisk sau būti tingiais. Nelabai aiškios situacijos, kurios įvyko jūsų gyvenime, pradės aiškėti. ir viskas atsidurs savo vietose. Pasikliaukite tik savimi. Ir ne todėl, kad jus gali pavesti, o tiesiog jūs turite žinoti apie visus reikalus ir įvykius ir nepamiršti net ir menkiausių smulkmenų.

Svarstyklės (09.23-10.22) Ši diena gali sukelti stresą, todėl nekurkite rimtų planų. Jei nenorite apsunkinti gyvenimo sau, nesakykite jokių pažadų, ypač žmonėms, nuo kurių priklausote. Bet jūs galite tikėtis mylimo žmogaus supratimo ir palaikymo.

Skorpionas (10.23-11.21) Jūsų gyvenime neturėtų būti jokių didelių pokyčių. Nereikalaukite iš savęs žygdarbių ir nemėginkite iš karto išspręsti visų sukauptų buitinių ir profesinių problemų. Geras laikas apsipirkti ir maloniems susibūrimams gerų draugų kompanijoje.

Šaulys (11.22-12.21) Dabar tinkamas laikas profesinei veiklai, ir jūs galite susitvarkyti su daugeliu dalykų. Neatmetama naujų romantiškų pažinčių galimybė. Artimi žmonės gali įtikti. Venkite rimtų finansinių išlaidų. Jūs neturėtumėte imti paskolų ir skolinti.

Ožiaragis (12.22 - 01.20) Šiuo metu negalima atsisakyti pagundų. Galite išspręsti bet kokias problemas, bet jei pradėsite apgauti, padarysite klaidų. Šis laikotarpis palankus energingai veiklai, todėl pabandykite suplanuoti dalykus, kurie buvo atidėti iki geresnių laikų.

Vandenis (01.21-02.19) Galbūt turite įdomių idėjų. Nesivaržykite kreiptis į tuos, kurie gali padėti. Būtina rimtai išanalizuoti savo finansines galimybes ir apsvarstyti, kaip išvengti nuostolių ir išlaikyti stabilumą. Tai geras laikas susitikti su žmonėmis, su kuriais jaučiate šiltus jausmus.

Žuvys (02.20-03.20) Dabar esate linkęs priimti sprendimus jausdamas impulsą, emocijas, pyktį. Paprašykite artimųjų ir kolegų, kad jie jums labiau padėtų. Nepageidautina planuoti dalykus, susijusius su rimtu fiziniu krūviu. Tiesiog plaukite pasroviui. Tai nuves jus ten, kur jums reikia.

Tegai:
horoskopas

Paskelbtas didelio gaisro JAV karinio jūrų laivyno desantiniame laive vaizdo įrašas

(atnaujinta 08:15 2020.07.13)
Daugiau nei 20 žmonių buvo sužeista, jie yra vietinėje ligoninėje. Taip pat pranešama, kad laive yra daugiau kaip 3500 tonų kuro

Gaisras kilo desantiniame laive "USS Bonhomme Richard" (LHD 6). Gaisro vaizdo įrašas paskelbtas YouTube.

Incidentas įvyko jūreivystės bazėje San Diege sekmadienį 8:30 valandą (18:30 val. Lietuvos laiku).

Ekipažą sudaro yra apie tūkstantis žmonių, tačiau avarijos metu laive buvo apie 160 jūreivių.

Dėl to 17 kariškių ir keturi civiliai buvo išvežti į vietinę ligoninę. Jų gyvybei pavojaus nėra.

Kaip JAV Ramiojo vandenyno flotilės vado atstovas, admirolas Philipas Sobekas, desantiniame laive gaisras prasidėjo ne dėl sprogimo, o greičiau gaisras paskatino detonaciją.

Pasak Sobeko, gaisras kilo apatiniame krovinių denyje, kur saugoma jūrinė įranga. Gaisro priežastys tiriamos.

Laive yra ndaugiau nei 3700 tonų kuro, dabar ugniagesiai bando užkirsti kelią jo užsidegimui.

Kaip CNN pasakojo San Diego ugniagesių vadovas Colinas Colinas Stowellas, gaisras gali tęstis kelias dienas, o laivas dega prie vaterlinijos. Nepaisant to, kaip tikisi Sobekas, laivą vis tiek galima išgelbėti.

Tegai:
gaisras, laivas, JAV