Keleivė oro uoste, archyvinė nuotrauka

Paaiškėjo, ar lietuviai yra pasirengę skristi į užsienį po karantino

(atnaujinta 09:57 2020.06.29)
Apklausa atskleidė, kad Lietuvos keliautojams kaina ir laikas yra svarbesni kelionėse nei saugumo priemonės

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Apie pusė Lietuvos gyventojų pareiškė norą oro transportu keliauti po karantino, laikydami jį saugiu, praneša bendrovės "Lietuvos oro uostai" spaudos tarnyba.

"Spinter tyrimai" Lietuvos oro uostų užsakymu atliko apklausą, kuri parodė, kad 45 procentai žmonių, kurie naudojosi kelionėmis oro transportu prieš karantiną, vėl buvo pasirengę naudoti skrydžius po to, kai atšauktas karantinas.

Lietuvos oro uostų aviacijos paslaugų departamento vadovas Aurimas Stikliūnas teigė, kad nepaisant to, jog apklausa buvo atlikta gegužę, kai aviacijos situacija Europoje vis dar buvo labai neaiški, rezultatai aiškiai rodo, kad žmonės mano, jog keliauti per oro uostus ir naudojantis oro linijų pasiūlymais yra saugu.

Daugiau nei pusė visų respondentų (58 proc.) teigia, kad šiuo metu svarbiausi kriterijai renkantis orlaivį kaip transporto priemonę yra kaina ir laikas. Antroje vietoje yra galimybė skristi tiesiai į norimą vietą (be persėdimų) (54 proc.), trečioje — dezinfekavimo ir saugumo priemonės, taikomos lėktuvu (42 proc.).

Apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojams svarbiausias dalykas yra atkurti oro ryšius verslo ir emigracijos srityse su Skandinavijos regionu, Didžiąja Britanija, Vokietija ir Beniliukso šalimis. Pamažu atsigauna ir poreikis tiesioginiams skrydžiams į pietų Europos šalis — Ispaniją, Italiją ir Graikiją.

Šiuo metu turistai iš 28 Europos ekonominės erdvės šalių gali patekti į Lietuvą be apribojimų. Užsieniečių atvykimas iš Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės yra draudžiamas dėl aukšto sergamumo rodiklio.

Lietuvos piliečiai gali atvykti iš bet kurios šalies.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje buvo nustatyta daugiau nei 1810 COVID-19 atvejų, 78 pacientai mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 pandemiją. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje nustatyta daugiau kaip 9,94 mln. Infekcijos atvejų, mirė daugiau kaip 497 tūkst.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
karantinas, skrydžiai
Dar šia tema
Atnaujinami skrydžiai į Prancūziją, Daniją ir Suomiją
"AirBaltic" atnaujino skrydžius iš Vilniaus į Amsterdamą
Vyriausybė leido atnaujinti skrydžius į lietuvių pamėgtas poilsio šalis
Neringa

Neringoje liepos 13 dieną laikinai nebus tiekiama elektra

(atnaujinta 15:07 2020.07.05)
Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. Liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas, dėl to elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle, praneša "Litgrid" spaudos tarnyba.

Anot pranešimo, augant Neringos gyventojų elektros energijos poreikiui, atsižvelgiant į pajūrio zonos specifiką, ESO dar 2017 metais ėmėsi ne tik naujinti elektros tinklą, bet ir didinti pačio tinklo pajėgumus, stiprinti jo patikimumą pusiasalyje. Elektros energija Kuršių Neriją pasiekia virš Kuršių marių einančia 110 kV aukštos įtampos "Litgrid" elektros linija, todėl siekiant ilgalaikio patikimumo, būtina atnaujinti elektros pastočių sujungimus su perdavimo tinklu. Šią vasarą tinklo atnaujinimo projektas bus pabaigtas, o liepos 13-ąją bus įgyvendinamas paskutinysis Kuršių Nerijos elektros linijų atnaujinimo projekto etapas. Jis užtikrins sklandų elektros energijos tiekimą.

Saulės baterijos, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Pažymima, kad liepos 13 dieną, nuo 6:00 iki 16:00, bus vykdomi 110 kV oro linijos perjungimo ir Juodkrantės bei Klaipėdoje esančių transformatorių pastočių sujungimo darbai. Dėl to Kuršių Nerijos elektros vartotojams nebus tiekiama elektra ESO skirstymo tinkle.

Siekiant  sudaryti kuo mažiau nepatogumų gyventojams, verslui ir svečiams, parengiamieji darbai bus pradedami iš pat ankstaus ryto nuo 4:30, kai tik prašvis. Siekiant juos atlikti greičiau, bus pasitelktos sustiprintos rangovų brigadų pajėgos.

Apie darbų pradžią ir pabaigą vartotojai, kuriuos paveiks laikinas elektros atjungimas, bus individualiai informuoti ESO trumposiomis žinutėmis, informacija bus skelbiama ESO svetainėje ir savitarnoje. Šiuo metu Kuršių Nerijoje ESO tiekia ir skirsto elektrą daugiau kaip trims tūkstančiams klientų.

Gyventojai ir miesto svečiai raginami pasiruošti vienos dienos elektros atjungimui iš anksto: pilnai įkrauti mobiliuosius telefonus, kompiuterius ir kitus būtinuosius elektros įrenginius, pagal galimybes anksčiau atlikti suplanuotus buities darbus, kuriems reikės elektros, neatidarinėti šaldiklio ir šaldytuvo dažniau, nei tai būtina, taip ilgiau išlaikant juos šaltus, pasirūpinti baterijomis įrenginiams ar alternatyviais elektros generatoriais, jei tai būtina ir kt.

Tegai:
elektra, Neringa
Karalius Mindaugas

Kokia šiandien diena: liepos 6-osios šventės

(atnaujinta 07:54 2020.07.06)
Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo data

Šiandien mūsų šalyje švenčiama Valstybės diena, dar vadinama Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo diena. Ši diena simboliškai laikoma pirmojo ir vienintelio Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo 1253 metais data. Švenčiama nuo 1991 metų.

Be to, šią dieną 1382 metais buvo pasirašyta Bražuolės sutartis. Jogaila sutartimi garantavo Vokiečių ordino paramą prieš Kęstutį, o Vokiečių ordinas pasiekė, kad Kęstutis prarastų galimybę susitarti su Jogaila ir dėl to paaštrėtų lietuvių kunigaikščių tarpusavio kovos. 

Be to, 1483 metų liepos 6-ąją Ričardas III karūnuotas Anglijos karaliumi.

Katalikai šią dieną mini Šv. Mariją Goreti (1890–1902), kuri buvo mergelė ir kankinė. Jos vaikystė buvo sunki, teko daug padėti motinai namuose, bet, nepaisant to, ji nepaliaudama meldėsi. Sulaukusi dvylikos metų, gindama nuo prievartautojo savo skaistybę, netoli Netūno, Lacijuje, Italijoje, mirė kankinės mirtimi.

Šiandien vardadienį švenčia Ginvilė, Nervydas, Dominyka, Domė, Mindaugas.

Mindaugo karūnavimo diena
© Sputnik /
Mindaugo karūnavimo diena
Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai