Koronaviruso testai

Lietuvoje per parą nustatytas vienas naujas koronaviruso atvejis

(atnaujinta 11:53 2020.06.29)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 216 žmonių

VILNIUS, birželio 29 — Sputnik. Per praėjusią parą nustatytas vienas naujas užsikrėtimo COVID-19 atvejis, šiuo metu Lietuvoje iš viso patvirtinta 1816 infekcijos atvejų, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos pirmadienio ryto duomenimis, per pastarąją parą dėl įtariamo koronaviruso ištirti 1629 ėminiai.

Iki šiol jų iš viso ištirta 418368. Koronaviruso infekcijos sukelta liga Lietuvoje šiuo metu serga 216 žmonių. Iki šiol mirė 78 žmonės. Pasveikusiųjų — 1512. Izoliacijoje esančių žmonių skaičius 63.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia panaikino karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas buvo įvestas nuo kovo 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 10,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 501 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Lietuva
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2146)
Dar šia tema
Rastas būdas sunaikinti koronavirusą per 25 sekundes
SAM: dėl COVID-19 intensyviau bus testuojami penkių savivaldybių gyventojai
Swedbank, archyvinė nuotrauka

Naktį į ketvirtadienį galimi "Swedbank" paslaugų trikdžiai dėl IT sistemų atnaujinimo

(atnaujinta 09:18 2020.07.08)
Dėl vyksiančių atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios "Swedbank" teikiamos paslaugos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį (liepos 9 dieną) "Swedbank" planuoja vykdyti reguliarų IT sistemų atnaujinimą, pranešė banko spaudos tarnyba.

Dėl atnaujinimo darbų gali trumpam sutrikti kai kurios banko teikiamos paslaugos.

"Duomenų bazių atnaujinimo metu "Swedbank" išduotos mokėjimo kortelės gali būti aptarnaujamos su trumpalaikiais trikdžiais nuo 00:00 iki 4:30 val." — rašoma pranešime.

Kaip informavo "Swedbank", interneto bankas ir privatiems, ir verslo klientams duomenų bazių atnaujinimo metu tarp 00:00 ir 4:30 val. gali veikti su trikdžiais, atnaujinimo darbų metu klientai bus nukreipiami į informacinį puslapį apie atliekamus darbus.

Tegai:
Swedbank
Dar šia tema
Ištirti vertingiausi profesiniai įgūdžiai darbo rinkoje
Šalyje pratęstas padidintas bekontakčių mokėjimų limitas
"Swedbank" įvertino, kiek kainuoja užauginti vaiką Lietuvoje
Dviratininkas, archyvinė nuotrauka

Du treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo

(atnaujinta 09:06 2020.07.08)
Aukštesnės instancijos teismas abiem treneriams skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Du Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneriai pripažinti kaltais dėl sukčiavimo bei dokumentų klastojimo veikiant bendrininkų grupėje, rašo Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

Panevėžiečiai dviračių sporto treneriai į teisėsaugos pareigūnų akiratį pateko dėl 2015–2016 metų Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui pateiktų dokumentų.

Tyrimo metu buvo surinkta duomenų, kad minėti treneriai, veikdami bendrininkų grupėje, sukčiavo ir klastojo dokumentus — įrašydavo į auklėtinių sąrašus nebesportuojančius ar kitur sportinę karjerą tęsiančius dviratininkus, kūrė neegzistuojančias didelio meistriškumo grupes, tokiu būdu gerindami savo darbo rodiklius. Teisėsaugos pareigūnai nustatė, kad dėl to pedagogai gavo didesnį piniginį atlygį — vienai iš jų buvo išmokėta 5 tūkst. 125 eurai, o jos kolegai ir gyvenimo draugui — 4 tūkst. 980 eurų.

Šių metų balandį Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmai abu trenerius dėl jiems pareikštų kaltinimų sukčiavus ir klastojus dokumentus išteisino kaip nepadariusius veikų, turinčių nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Šį teismo nuosprendį Panevėžio apygardos prokuratūra apskundė aukštesnės instancijos teismui. Panevėžio apygardos teismas liepos 3 dieną paskelbė nuosprendį, kuriuo abu treneriai buvo pripažinti kaltais dėl sukčiavimo ir dokumentų klastojimo.

Panevėžio apygardos teismas konstatavo, kad pirmosios instancijos teismo išvados prieštarauja byloje surinktų įrodymų visetui, pirmojo teismo proceso metu buvo netinkamai įvertinti byloje surinkti įrodymai ir padarytos išvados, kad teisiamųjų veiksmuose nėra nusikaltimo požymių.

Aukštesnės instancijos teismas abiem treneriams skyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Teismo sprendimu nuteistieji taip pat turės sumokėti 10 tūkst. 105 eurus Panevėžio kūno kultūros ir sporto centrui, pateikusiam civilinį ieškinį.

Tegai:
Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), treneris
Dar šia tema
Sučiupta 150 tūkst. eurų pajamų neapskaičiusi įmonė, prekiaujanti dėvėtais drabužiais
Seimas nesuteikė Paksui galimybės kandidatuoti į rinkimus
Politologas: Lietuvoje Paksui trukdoma grįžti į politinį gyvenimą

Rusija pradėjo statyti didžiausią pasaulyje branduolinį ledlaužį

(atnaujinta 09:57 2020.07.08)
Objekto statybas planuojama baigti 2027 metais, jo ilgis bus daugiau nei du šimtai metrų

Primorsko krašte pradėtos didžiausio pasaulyje projekto "Lider" ledlaužio statybos. Laivas bus 210 metrų ilgio. Jis taip pat bus dvigubai galingesnis už esamus tokio tipo įrenginius — iki 120 megavatų, o greitis — 22 mazgai.

Branduoliniam ledlaužiui buvo suteiktas "Rossija" vardas. Planuojama jį aprūpinti dviem RITM-400 branduoliniais reaktoriais, keturiomis turbinomis ir keturiais elektriniais varikliais.

Bendra talpa leis ledlaužiui įveikti daugiau nei keturių metrų storio ledą. Tikimasi, kad laivas plauks Šiaurės jūros keliu ir ten kurs įvairaus sudėtingumo maršrutus, nepriklausomai nuo metų laiko.

Projektą užsakė "Rosatom", o tarp "Atomflot" ir laivų statybos komplekso "Zvezda" yra pasirašyta statybos sutartis. Ledlaužį planuojama pradėti eksploatuoti 2027 metais.

Tegai:
ledlaužis, Rusija
Dar šia tema
"Atsitiktinai nufilmuota": kokiais ginklais Sirijoje Rusija nustebino visą pasaulį
Rusijos T-14 "Armata" tankas buvo išbandytas nepilotuojamu režimu