Automobiliai, archyvinė nuotrauka

Seime priimti įstatymų pakeitimai siekiant užkardyti šešėlinį automobilių verslą

(atnaujinta 15:15 2020.06.30)
Už nustatytų reikalavimų nevykdymą grės baudos nuo 150 iki 300 eurų, pakartotinai nusižengus — nuo 440 iki 600 eurų

VILNIUS, birželio 30 — Sputnik. Seimas priėmė Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (SEAKĮ) ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

Pranešama, kad šie įstatymų projektai parengti siekiant mažinti fiktyvių sandorių sudarymo transporto priemonių prekybos srityje mastą bei užtikrinti transporto priemonių pardavėjų, arba perpardavinėtojų, atsakomybės neišvengiamumą.  

Pabrėžiama, kad SEAKĮ kaip kovos su šešėliniu automobilių verslu priemonę numatoma įtvirtinti privalomo transporto priemonių savininkų ir transporto priemonių įvežimo į Lietuvą pardavimui deklaravimo modelį ir įsteigti centralizuotą transporto priemonių savininkų apskaitos sistemą. 

Asmuo, kuris įsigijo transporto priemonę, nustatyta tvarka turės valstybės įmonėje "Regitra" deklaruoti įgytą ar parduotą transporto priemonę bei gauti unikalų transporto priemonės deklaravimo kodą, pagal kurį bus galima identifikuoti dar neįregistruotą transporto priemonę.

Toks kodas būtų naudojamas parduodant Lietuvoje transporto priemonę.

Nutarta, kad nedeklaravus transporto priemonės, jų savininkų apskaitos sistemoje ir neturint suteikto deklaravimo kodo, parduota transporto priemonė negalės būti registruojama kelių eismo transporto priemonių registre bei dalyvauti viešajame eisme.

Nedeklaravus transporto priemonės transporto priemonių savininkų apskaitos sistemoje ir neturint suteikto deklaravimo kodo, parduota transporto priemonė negalės būti registruojama kelių transporto priemonių registre ir dalyvauti viešajame eisme. 

Tuo pačiu Valstybinės mokesčių inspekcijos pareigūnams siūloma suteikti įgaliojimus pradėti administracinių nusižengimų teiseną bei surašyti administracinių nusižengimų protokolus už transporto priemonės savininkui nustatytų reikalavimų nevykdymą.

Už nustatytų reikalavimų nevykdymą grės baudos nuo 150 iki 300 eurų, pakartotinai nusižengus — nuo 440 iki 600 eurų.

Tegai:
automobiliai, Seimas
Dar šia tema
ULAC vadovas atskleidė, nuo ko priklauso pandemijos pabaiga
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Nevėžio upė, Lietuva

Pranešama, kaip liepos mėnesį svyravo daugelio šalies upių vandens lygis

(atnaujinta 14:41 2020.07.13)
Pabrėžiama, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra, dar 9 upių fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Pirmąją liepos mėnesio dekadą vandens lygis daugelyje šalies upių svyravo nežymiai, praneša respublikos Hidrometeorologijos tarnyba.

Pranešama, kad vidutinis vandens lygis Nemuno upėje buvo 29–61 cm, Neryje 20–34 cm, Nevėžyje 30–47 cm, Šešupėje 5 cm, Minijoje 6 cm žemesnis už liepos mėnesio vidutinį daugiametį, o kitose upėse nuo 23 cm žemesnis ir iki 29 cm aukštesnis už jį. 

Taip pat pažymima, kad šiuo metu 13 VMS pastebima lokalaus pobūdžio hidrologinė sausra.

Dar 9 upių VMS fiksuojamas vandens lygis artėja prie žemiausio vidutinio daugiamečio lygio ir trūksta mažiau nei 10 cm nusekimo, kad jose taip pat atsispindėtų hidrologinė sausra.

Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Liepos orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
upė, vandens lygis, sausra
Dar šia tema
Susisiekimo ministerija: stiprinamas aplinkosaugos prevencinių priemonių koordinavimas
Aplinkos ministerija: EK pateikta nacionalinė taršos nitratais ataskaita
Sostinės gatvėse, archyvinė nuotrauka

Paskelbtas bendras judėjimo paslaugų Vilniuje pavadinimas

(atnaujinta 14:18 2020.07.13)
Sostinėje gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas

VILNIUS, liepos 13 — Sputnik. Vilnius siūlo įvairių būdų judėjimui po miestą ir pristato visus juos sujungiantį pavadinimą JUDU, rašoma SĮ "Susisiekimo paslaugos" pranešime.

Judumo pokyčiai sostinėje įvairūs — gerėja kelionių viešuoju transportu kokybė, tiesiami dviračių takai, kurie per keletą artimiausių metų mieste sudarys nenutrūkstamą tinklą, gerinama pėsčiųjų infrastruktūra, pristatytas kilpinis eismo reguliavimas.

"Vilniuje vyksta daugybė veiklų, kad žmonės po miestą keliautų patogiai ir galėtų laisvai rinktis, kaip judėti. Tačiau judumo paslaugos iki šiol neturėjo vienijančios grandies, bendro vizualinio identiteto. Tikslas turėti ne padrikai teikiamas paslaugas, o vieningą ir kokybišką jų tinklą, kuris ir sukuria didesnį darnumą, eismo pasiskirstymą, daugiau erdvės miestiečiams. Visa tai Vilniuje apjungs JUDU — jis suvienys skirtingus keliavimo būdus "po vienu skėčiu", — sako SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė.  

JUDU ženklinimą miestiečiai palaipsniui matys skirtingose vietose — pavyzdžiui, ant miesto autobusų ir troleibusų, stotelių ir dviratininkų švieslentėse, viešojo transporto ekranuose, maršrutų schemose, paženklinti bus dviračių stovai ir atsirasiančios saugyklos, "Statyk ir važiuok", taip pat planuojamos

multimodalinės aikštelės, JUDU planuojama vadinti naują elektroninio bilieto sistemą ir kitas su judumu susijusias paslaugas. Be to, JUDU ženklinimas bus matomas visoje "Susisiekimo paslaugos" klientų informavimo, viešinimo medžiagoje.

Pranešama, jog per keletą metų Vilniuje atnaujinta daugiau nei pusė viešojo transporto parko, atnaujinimas vyks ir toliau. Be to, plečiamas A juostų tinklas, jog kelionės autobusais ir troleibusais būtų ne tik komfortiškos, bet ir greitos. A juostos Vilniuje šiuo metu sudaro 36 km, o iki 2022 metų jų tinklas mieste turėtų viršyti 46 km.

Be to, per pastaruosius 4 metus Vilniuje nutiesta ir atnaujinta daugiau kaip 50 km dviračių takų, iš viso mieste jų daugiau kaip 93 km.

Tegai:
Susisiekimo paslaugos, Vilnius
Dar šia tema
Įvardyta, kokie pokyčiai laukia vairuotojų nuo liepos mėnesio
Vilniaus Senamiestyje keičiasi eismo tvarka: ką turi žinoti vairuotojai?
Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros