Balsavimas dėl Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisų Lietuvoje, 2020 m. Liepos 1 d

"Sputnik Lietuva" sužinojo Lietuvos gyventojų nuomonę apie Rusijos Konstitucijos pataisas

(atnaujinta 19:01 2020.07.01)
Trečiadienį Lietuvoje atidarytos dvi rinkimų apylinkės — Rusijos ambasadoje Vilniuje ir Rusijos Federacijos generaliniame konsulate Klaipėdoje

VILNIUS, liepos 1 — Sputnik. Lietuvos gyventojai su "Sputnik Lietuva" pasidalino nuomone apie Rusijos prezidento Vladimiro Putino pasiūlytas Konstitucijos pataisas.

Trečiadienį Lietuvoje veikia dvi balsavimo apylinkės — Rusijos ambasadoje Vilniuje ir Rusijos generaliniame konsulate Klaipėdoje. Jos dirbs iki 20:00.

Dauguma respondentų pritarė pataisoms ir pažymėjo balsavimo svarbą.

"Aš balsavau šiandien ir, beje, balsavau su dideliu noru. Kadangi mūsų balsas tikrai padės prezidentui atlikti naujus mūsų Rusijos valstybės pertvarkymus pagal tuos pokyčius, dėl kurių buvo susitarta su mūsų šalies gyventojais. Aš gyvenu čia, Vilniuje <...>. Aš noriu, kad Rusija klestėtų ir vystytųsi, kad ten viskas būtų gerai. Tada mums čia bus šviesa ir šiluma vien dėl to, kad gyvena mūsų tėvynė, ir mums nuo to bus geriau", — teigė vyras.

Rinkėjai pažymėjo, kad balsavimo procesas vyksta gerai.

Голосование по поправкам в Конституцию РФ в Литве, 1 июля 2020 года
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kalbant apie balsavimą — tiek mūsų rinkimų apylinkėje, tiek pagal žiniasklaidą — viskas yra švariau, atviriau, prieinamiau, skaidriau ir sąžiningiau. Aš per savo gyvenimą daug balsavau, bet šiandien pirmą kartą susidūriau su tokia unikalia tvarka", — prisipažino kitas respondentas.

Kita moteris pažymėjo, kad sutinka su visomis siūlomomis pataisomis.

"Aš visiškai sutinku su visomis pataisomis. Tai, ką daro mūsų prezidentas, yra gerai ir mums viskas čia patinka", — sakė ji.

Kita moteris pažymėjo, kad geriau būtų balsuoti už atskiras pataisas, o ne už paketą, tačiau, jos supratimu, "privalumai nusveria minusus".

"Per daugelį nepriklausomybės metų manau, kad Rusijoje daug kas pasikeitė ir turėtų pasikeisti į gerąją pusę. Kadangi žmonės turėtų jaustis pasitikintys visomis kasdienio gyvenimo sritimis, taip pat politikai, o svarbiausia — žmonės. Konstitucija turėtų būti pagrindinis žmonių įstatymas skirtas žmonėms, valstybės pareigūnams ir partijoms", — teigė kitas respondentas.

Vienas iš apklaustųjų teigė nematantis alternatyvų Putinui Rusijos prezidento pareigose.

Anksčiau Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pažymėjo, kad balsavimas vyksta paprastai organizacinių aspektų ir saugumo požiūriu. Vilniaus balsavimo punkte taip pat buvo numatyti medicininiai aspektai — rinkėjai gali dėvėti kaukes, jei nori.

Rusijoje vyksta paskutinis balsavimo dėl Konstitucijos pataisų etapas >>

Šalies Konstitucijos pataisų iniciatyvą pateikė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, paskelbdamas kasmetinę žinią Federalinei asamblėjai 2020 metų sausio 15 dieną. Pagrindinio įstatymo pataisos yra skirtos naujiems reikalavimams, kurie keliami prezidentui, vyriausybės nariams ir valdžios atstovams įvairiais lygiais, įtvirtina valstybės socialines garantijas piliečiams, keičia parlamento įgaliojimus, neleidžia susvetimėti federalinėms teritorijoms, nustato rusų kalbos statusą. Be to, pataisos leidžia dabartiniam prezidentui vėl kandidatuoti 2024 metais.

© Ruptly .
Vladimiro Putino kreipimasis į rusus balsavimo dėl Konstitucijos pataisų išvakarėse
Tegai:
pataisos, Konstitucija, Rusija, Lietuva
Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

Vilniuje nežinomi asmenys išniekino valstybinę vėliavą

(atnaujinta 14:27 2020.08.03)
Incidentas įvyko liepos viduryje, tačiau policija vis dar neranda nusikaltėlių ir prašo visuomenės pagalbos

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Vilniuje pradėtas tyrimas dėl valstybės vėliavos išniekinimo, pranešė Lietuvos policija.

Trečiasis miesto policijos komisariatas pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Lietuvos baudžiamojo kodekso pirmosios dalies 127 straipsnį dėl valstybės simbolių išniekinimo.

Неизвестные надругались над государственным флагом
Nežinomi asmenys išniekino Lietuvos vėliavą

Tyrimo duomenimis, liepos 14 dieną, apie 01:45 valandą Vilniaus gatvėje trys nežinomi jaunuoliai nuplėšė vėliavą nuo Radvilų rūmų dailės muziejaus fasado, kuris yra Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus dalis.

Policijos pareigūnai prašo visuomenės pagalbos. Tų, kurie atpažino fotografijose užfiksuotą jaunimą, prašoma susisiekti su Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato antrojo skyriaus tyrėja Aurelija Smilginyte.

Tegai:
išniekinimas, vėliava, policija
Dar šia tema
Plungės rajone "Mercedes Benz" vairuotojas sukėlė mirtiną eismo įvykį
Vilniuje vėl apgadintas Gaono paminklas
Kaunas, archyvinė nuotrauka

Rugpjūtį mažųjų kauniečių laukia dar daugiau veiklų ir stovyklų

(atnaujinta 14:02 2020.08.03)
Pranešama, kad vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. Kitą savaitę mažųjų kauniečių laukia kelios dešimtys skirtingų veiklų. Skaičiuojama, kad vien per pirmąją rugpjūčio savaitę jas išbandys apie tūkstantis vaikų. Apie tai praneša Kauno savivaldybė. 

Programoje numatyta ypač daug pramogų vaikams, kurie mėgsta laisvalaikį leisti judriai. Tėveliai kviečiami registruoti mažuosius į dziudo, regbio, futbolo, plaukimo, kitų sporto šakų ir gatvės šokio stovyklas. Jose bus formuojami ne tik aktyvaus gyvenimo įpročiai, bet ir padedama vaikams atrasti savo talentus bei naujus pomėgius.

Profesionalūs vadovai, mokytojai visą mėnesį taip pat kvies mažamečius eksperimentuoti, užsiimti robotika, programavimu, fotografija, mokys įvairių lauko ir vidaus žaidimų, organizuos keliones į muziejus, gamtos parkus. Skirtingos veiklos padės lavinti vaizduotę ir meninius gebėjimus, ugdys individualias vaiko kompetencijas.

Vasariškos veiklos organizuojamos taip, kad būtų prieinamos visiems, nepriklausomai nuo šeimos finansinių galimybių. Rugpjūčio mėnesio veiklose numatyta beveik tūkstantis nemokamų vietų.

"Šiemet karantinas sujaukė visus atostogų planus, vaikams teko daug laiko praleisti prie kompiuterių ekranų. Užtat dabar kaip niekad svarbu užtikrinti, kad būtų sudarytos sąlygos turiningai pramogauti, leisti laiką gryname ore ir atrasti šį tą naujo. "Kauno vaikų vasara" į aktyvaus laisvalaikio veiklas jau įsuko daugiau kaip 5,5 tūkst. miesto vaikų ir tai – toli gražu ne pabaiga. Svarbiausia, kad dabar viskas prieinama kiekvienam", – sako Kauno miesto tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto pirmininkė Ligita Valalytė.

Visą išsamią informaciją ir registraciją į stovyklas bei dienos užsiėmimus galima rasti internete: vasara.kaunas.lt.

Neformaliajam vaikų švietimui organizuoti per atostogas iš viso bus skirta rekordinė suma – daugiau kaip 1 mln. eurų.

Tegai:
Kaunas
Temos:
Kaunas — antroji Lietuvos sostinė
Dar šia tema
Rugpjūtis — laikas suruošti vaikus į mokyklą