Horoskopas, archyvinė nuotrauka

Liepos 2 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 21:17 2020.07.01)
Šiandien, liepos 2-ąją, Vėžio ženklo atstovai bus kupini energijos, Žuvims geriau sumažinti aktyvumą, o vengti nereikalingų neramumų patariama Šauliams

Avinas (03.21-04.20) 

Pirmoji dienos pusė pažada meilę, harmoniją ir supratimą. Tačiau vakare gali kilti vidinis nerimas. Galimi staigūs nuotaikų pokyčiai, emociniai sutrikimai ar liga.

Turite atkreipti dėmesį į artimųjų, ypač į vaikų, sveikatą. 

Jautis (04.21-05.21) 

Gera diena pradėti naują verslą, užbaigti darbus, suremontuoti ar patobulinti butą. Jūsų sprendimai bus teisingi, savalaikiai ir tikslūs. 

Gera diena gydymui ar prevencinėms procedūroms. Atkreipkite dėmesį į savo sveikatos būklę ir stenkitės daugiau atsipalaiduoti.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Gera diena naujiems užsiėmimams ir veikloms. Laikas palankus ir komandiniam darbui, bendriems renginiams. Santykiai su artimaisiais ir mylimaisiais vystysis harmoningai. Įsiklausykite į draugų patarimus — jie tikrai bus naudingi.

Vėžys (06.22-07.22) 

Šiandien būsite kupini energijos. Jūsų jėgos labai padidės, tačiau bus sunku įvertinti susiklosčiusią situaciją. Atmeskite išdidumą ir elkitės pagal bendrus tikslus. 

Ši diena palanki kelionėms ir apsipirkimui.

Liūtas (07.23-08.23) 

Žvaigždės įspėja apie galimas klaidas darbe ar finansinius nuostolius. Gali būti, kad nukentės jūsų oficiali ar vieša padėtis. Nesiimkite iniciatyvos, neatsisakykite pagalbos — padės patikimi žmonės.

Mergelė (08.24-09.22) 

Šis laikotarpis atvers plačias kūrybingumo ir saviraiškos galimybes. Nuostabi meilės ir romantiškų nuotykių diena. Galimos pinigų įplaukos ir pirkiniai.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Užimta diena. Greičiausiai šiandien visos pastangos bus pasmerktos nesėkmei, o viltys neišsipildys. Nepageidaujama diena naujo verslo planavimui pradėti. Bet koks verslas pareikalaus daug pastangų ir neduos laukiamų rezultatų. Vakare turėsite spręsti šeimos ir buities problemas.

Skorpionas (10.23-11.21)

Šiandien daugelis Skorpionų turės galimybę išspręsti problemas, kilusias pastaruoju metu, pakeisti situaciją į gerąją pusę. Vis dėlto gali būti, kad popietę nusivilsite artimųjų veiksmais.

Šaulys (11.22-12.21) 

Gera diena komandiniam darbui, bendriems renginiams. Geriau praleisti laiką su šeima ir vaikais. Įsiklausykite į draugų patarimus. Šiandien stenkitės išvengti nereikalingų neramumų, elkitės atsargiai, geriau nerizikuoti.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Savaitės pabaiga atvers plačias kūrybingumo ir saviraiškos galimybes, tačiau žvaigždės rekomenduoja vengti kolektyvo — sėkmingas bus tik savarankiškas darbas. 

Diena puikiai tinka meilei ir romantiškiems nuotykiams.

Vandenis (01.21-02.19)

Turėsite spręsti šeimos ir buities problemas daugiau nei įprastai. Gali būti, kad visos naujos idėjos bus pasmerktos nesėkmei, ir viltys neišsipildys. Tai gali sukelti susierzinimą, galite pasidaryti abejingas šeimai.

Žuvys (02.20-03.20)

Pasyvi diena. Rekomenduojama sumažinti aktyvumą ir suprasti savo mintis bei jausmus. Jei atsiduosite kūrybai, pamažu galėsite pasiekti jausmų ir emocijų pusiausvyrą. Stenkitės bendrauti tik su maloniais žmonėmis.

Tegai:
horoskopas
Spalio 27

Kokia šiandien diena: spalio 27-osios šventės

(atnaujinta 15:38 2020.10.26)
Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Žvalgų diena, be to, Kriminalinės policijos diena, savo vardadienius šiandien švenčia Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina

Spalio 27-oji yra 300-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 301-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 65 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina.

Šią dieną minima Vytauto Didžiojo mirties diena.

Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas mirė 1430 metų spalio 27 dieną. Tuomet Vytautui buvo jau 80 metų. Manoma, kad Vytautas mirė nuo sutrenkimo, kai nukrito nuo arklio. Kita versija, kad nuo supūliavusios voties.

Vytautas yra garsiausias iš visų Lietuvos valdovų, neveltui vadinamas Didžiuoju. Didžiausias jo nuopelnas, kad Jogailai užvaldžius Lenkiją ir Lietuvą, Vytautas sugebėjo atsikovoti valdžią Lietuvoje ir po jo mirties Lietuva tapo nepriklausoma nuo Lenkijos.

Vienas iš garsiausių mūšių Lietuvos istorijoje — Žalgirio mūšis (1410 liepos 15 d.). Lietuvių pergalei prieš Vokiečių ordiną šime mūšyje daug įtakos turėjo Vytauto vadovavimas.

Be to, šią dieną minima Žvalgų diena.

Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Saugumo departamento įkūrimo diena, o kartu ir saugumo darbuotojų profesinė šventė.

Po pirmojo pasaulinio karo, paskelbus nepriklausomybę, 1918 metų spalio 27 dieną buvo įkurta kariuomenėje veikusi slaptoji tarnyba, vėliau pavadinta Žvalgybos skyriumi.

Nepriklausomybės metais Žvalgybos skyrius daugelį kartų buvo reorganizuotas į kriminalinę policiją, saugumo tarnybą, slaptąją tarnybą, o po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais įsteigtas Valstybės saugumo departamentas.

Lietuvos valstybės saugumo departamento paskirtis — saugoti respublikos suverenitetą ir konstitucinę jos santvarką.

Saugumo departamento uždavinys — laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai.

Taip pat šiandien minima Kriminalinės policijos diena.

Kriminalinės policijos diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų. Ją minėtina diena paskelbė tuometinis vidaus reikalų ministras pulkininkas Steponas Rusteika.

Spalio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų spalio 27 dieną nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kasmet Kriminalinės policijos dienos proga Lietuvoje apdovanojami geriausi šalies kriminalistai, renkamos geriausios metų bylos.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1430 metais mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Gimė apie 1350 m.

1918 metais buvo Įkurta Lietuvos karinė žvalgyba.

1931 metais gimė poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos lauretė Ramutė Skučaitė.

1999 metais Lietuvos prezidentas priėmė Rolando Pakso vadovaujamos vyriausybės atsistatydinimą ir dekretu nurodė jai toliau dirbti, ministro pirmininko pareigas pavedė eiti Irenai Degutienei.

Ši diena pasaulio istorijoje

1492 metais Kristupas Kolumbas atrado Kubą ir paskelbė ją Ispanijos nuosavybe.

1505 metais mirė Rusijos caras Ivanas III.

1728 metais gimė britų keliautojas Džeimsas Kukas — pirmųjų Naujosios Zelandijos, Australijos ir Havajų salų žemėlapių autorius.

1782 metais gimė italų kompozitorius ir smuiko virtuozas Nikolo Paganinis.

1811 metais gimė pirmosios pasaulyje siuvimo mašinos išradėjas, JAV pramonininkas Izaokas Zingeris.

1858 metais gimė JAV prezidentas (1901—1909 m.) Teodoras Ruzveltas.

1978 metais gimė smuiko virtuozė kinė Vanesa Mei.

2010 metais britų slaptojo agento Džeimso Bondo garsusis automobilis "Aston Martin" su įvairiais gudriais įtaisais, tokiais kaip krėslo katapulta ir besikeičiantys numeriai, buvo parduotas viename aukcione Londone pigiau nei prognozuota — už 4 mln. JAV dolerių.

Tegai:
Lietuva, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vagis

Klaipėdoje teisiamas vyras, įtariamas pinigų neužrakintų butų ir įstaigų vagyste

(atnaujinta 13:04 2020.10.26)
Tyrimo metu nustatyta, jog asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Klaipėdoje prieš teismą stos vyras, kaltinamas dėl 17 uostamiestyje įvykdytų vagysčių iš butų ir įstaigų patalpų, praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kai šių metų kovo 1dieną buvo gautas pranešimas, jog Skautų g. Giruliuose, dienos metu, be įsilaužimo požymių patekus į butą, iš rankinės pavogta piniginė su joje buvusiais 400 eurų, banko kortele ir dokumentais. Tą pačią dieną užfiksuota, jog pasinaudojus vogta banko kortele, uostamiestyje, H. Manto g., iš bankomato bandyta pasiimti pinigų, tačiau ilgapirščio užmačios nepavyko, mat kortelė jau buvusi užblokuota. Vis dėlto, įtariamasis buvo užfiksuotas bankomato stebėjimo kameros.

Po savaitės, kovo 8 dieną, Klaipėdos pareigūnams pranešta, jog Tomo g., iš įstaigos patalpų buvo pavogta piniginė su 150 eurų. Tą pačią dieną Galinio Pylimo g. esančioje bibliotekoje buvo išdaužtas langas ir pasikėsinta pagrobti kasos aparatą, tačiau suveikus signalizacijai asmuo iš patalpų paspruko. Kiek vėliau, taip pat kovo 8 dieną, Kulių Vartų g., į neužrakintas įstaigos patalpas užėjęs vyras iš stalčiaus įtariamas pasisavinęs 150 eurų.

Tirdami minėtų įvykių aplinkybes, Klaipėdos miesto 2-ojo Veiklos skyriaus policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, jog įvykdytų nusikalstamų veikų braižas labai panašus — nežinomas asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo.

Šių metų birželį Klaipėdoje pareigūnai sulaikė 1980 metais gimusį, ne kartą Lietuvoje ir užsienyje už vagystes teistą vyrą, įtariamą Klaipėdos mieste įvykdžiusį net 17 tokio pobūdžio vagysčių. Šiuo metu įtariamasis yra nuteistas ir atlieką bausmę už anksčiau padarytą kitą nusikaltimą bei laukia naujo nuosprendžio.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, vagystė
Dar šia tema
Kauno pareigūnai sučiupo visoje šalyje sukčiavusį vyrą
Teismo nuosprendžio sulaukė kalėdiniu laikotarpiu plėšikavęs asmuo
Ilgapirščiai traukia į miškus: Tauragės rajone pavogta 500 pušelių