Vaistas, archyvinė nuotrauka

Rusijos sveikatos apsaugos ministerija patvirtino trečiąjį vaistą nuo koronaviruso

Pagal vartojimo nurodymus naują vaistą galima taikyti tik gydymui ligoninėje, preparatas draudžiamas nėštumo metu bei jaunesniems nei 18 metų asmenims

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Vaistas nuo COVID-19 "Koronavir" gavo Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinimą. Jį sukūrė "R-Pharm", praneša RIA Novosti.

Tai yra trečiasis patvirtintas Rusijos vaistas kartu su "Avifavir" ir "Areplivir".

Naudojimo instrukcijos

"Koronavir" galima vartoti tik ligoninėje. Vaisto negalima vartoti nėštumo ir jo planavimo metu, maitinant krūtimi, taip pat žmonėms, sergantiems sunkiu inkstų ir kepenų nepakankamumu. Vaistas taip pat draudžiamas asmenims iki 18 metų.

Vaistas buvo užregistruotas pagal numatytą ekstremalių situacijų tvarką. Taigi, instrukcija sudaroma, turint ribotą kiekį klinikinių duomenų, ir bus papildyta, kai tik bus naujos informacijos.

Be "Koronavir" "R-Pharm" kartu su Rusijos Federacijos tiesioginių investicijų fondu kuria įmonę, kurios investicijos sieks daugiau nei keturis milijardus rublių (daugiau kaip 49 mln. eurų) kovai su nauja infekcija. Visų pirma, tai leis padidinti olokizumabo, vaisto nuo COVID-19 komplikacijų, gamybą bei vakcinos gamybą.

PSO susidomėjimas

Anksčiau "Avifavir" sudomino Pasaulio sveikatos organizaciją. Be to, PSO laukia, kol bus pagaminta rusiška vakcina.

Organizacijos vyriausioji tyrėja Soumya Swaminathan priminė, kad PSO turi Solidarumo testų programą, kuria siekiama keistis duomenimis apie vaistus ir vakcinas nuo koronaviruso. Ji taip pat išreiškė viltį, kad Rusijos mokslininkai sutiks bendradarbiauti.

Dabar Rusija nedalyvauja Solidarumo testų programoje. Prie programos taip pat neprisijungė JAV, Didžioji Britanija, Kinija ir Prancūzija.

Tegai:
COVID-19, koronavirusas, Rusija, vaistai
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2372)
Dar šia tema
Rusija yra pasirengusi pasaulinei rinkai tiekti COVID-19 testus ir medikamentus
Gydytojai papasakojo apie vakcinos nuo COVID-19 bandymų dalyvių būklę
PSO susidomėjo rusiška vakcina nuo koronaviruso
Fontanas “Šeimyninis dušas“, archyvinė nuotrauka

NVSC: penkiose Vilniaus fontanuose rasta tarša mikroorganizmais

(atnaujinta 17:19 2020.08.07)
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos prašoma nedelsiant atlikti ir užterštų fontanų dezinfekciją

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Tarša fekaliniais mikroorganizmais rasta penkiose Vilniaus fontanuose, penktadienį praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.

NVSC Vilniaus departamento specialistai liepos 31 dieną paėmę vandens mėginius iš Vilniaus mieste įrengtų fontanų, it tik dvejuose iš jų nerado taršos fekaliniais mikroorganizmais.

Vandens mėginiai buvo paimti Lukiškių aikštės interaktyvaus, Šiaurės miestelio "Šeimyninis dušas", Vašingtono aikštės, Operos ir baleto teatro, Bernardinų sodo šokančio, Rotušės aikštės "Town Hall Square" ir Vokiečių gatvės fontanuose. 

"Tik Rotušės aikštėje esančiame "Town Hall Square" ir Vokiečių gatvės fontanuose mikrobiologinės taršos neaptikta. Kitų tirtų fontanų vandenyje rasta itin daug fekalinių mikroorganizmų: koliforminių bakterijų kolonijas sudarančių vienetų buvo nesuskaičiuojamai daug (kolonijos dengė visą tyrimo lauką)", – skelbiama pranešime. 

NVSC paprašė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nedelsiant atlikti ir užterštų fontanų dezinfekciją.

Be to,  NVSC specialistai rekomenduoja gyventojams šiuo metu būti atsargiems ir atokiau laikytis nuo užterštų fontanų. 

Vilniaus miesto savivaldybė rugpjūčio 5 dieną informavo NVSC Vilniaus departamentą, kad atliko Lukiškių aikštėje įrengto fontano dezinfekciją chloru. 

Praėjusią savaitę NVSC pranešė, kad Lukiškių aikštėje įrengto interaktyvaus fontano vanduo užterštas fekaliniais mikroorganizmais. Tyrimais nustatyta, kad fontano vandenyje žarninių lazdelių koncentracija siekia 140 kolonijas sudarančių vienetų (KSV)/100 ml vandens, o žarninių enterokokų koncentracija — 91 KSV/100 ml vandens. 

Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas, liepos 31 dieną buvo atliktas šokinis chloro (biocido) dozavimas pakeliant chloro lygį iki 2,5 mg/l.Lukiškių fontanas šiandien buvo paleistas rugpjūčio 4 dieną.

Tegai:
fontanai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Teismas, archyvinė nuotrauka

Strepeikių kieme kapus išniekinę vyrai stos prieš teismą

(atnaujinta 16:34 2020.08.07)
Bendrininkų grupė, senose apie 20 a. Evangelikų liuteronų kapinaitėse, atkasė ir išniekino kapus

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Policijos komisariato pareigūnai baigė nemažo atgarsio sulaukusį ikiteisminį tyrimą dėl mirusiojo kapų išniekinimo bei vagystės.

Baudžiamojon atsakomybėn patraukti trys asmenys (gim. 1985 m., 1994 m., 1960 m.).

Šie piliečiai yra Pagėgių savivaldybės gyventojai, policijai jau žinomi dėl ankstesnių įvykdytų nusikaltimų, teisės pažeidimų.

Ši bendrininkų grupė, senose apie 20 a. Evangelikų liuteronų kapinaitėse, atkasė ir išniekino kapus. Šalia kapaviečių buvo aptikti ir kaulų fragmentai. Taip pat šie asmenys šių metų balandžio mėnesį, iš Evangelikų liuteronų kapinaičių, esančių Pagėgių sen., Strepeikių k., nuo kapaviečių pavogė kryžius.

Byla šių metų rugpjūčio mėnesį perduota nagrinėti Tauragės apylinkės teismo Tauragės rūmams.

Tegai:
teismas
Dar šia tema
Lietuvos teismas iš esmės pradėjo nagrinėti Paleckio bylą
Panevėžio apygardos teismas Venckienei sušvelnino kardomąją priemonę

Ostankino bokštas užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas video

(atnaujinta 17:22 2020.08.07)
Sprogimas uosto rajone įvyko antradienio vakarą. Naujausiais duomenimis, žuvo daugiau kaip 150 žmonių, tūkstančiai žmonių nukentėjo

Ostankino bokštas Maskvoje vienai valandai užgeso kaip gedulo dėl žuvusių Beirute ženklas.

Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai buvo išjungtas apšvietimas.

Sprogimas įvyko antradienio vakarą Beiruto uosto rajone. Anot valdžios institucijų, priežastimi tapo netinkamas 2750 tonų amonio salietros laikymas. Dėl to pusė pastatų buvo apgadinta, o ligoninės buvo perpildytos dėl didelio nukentėjųsių skaičiaus.

Gubernatorius Marvanas Abudas sprogimo padarytą žalą įvertino nuo trijų iki penkių milijardų dolerių.

Naujausiais duomenimis, dėl šio įvykio žuvo 154 žmonės ir apie penkis tūkstančius nukentėjuo, daugelis laikomi dingusiais be žinios. Šalyje paskelbta gedulas.

Rusija išsiuntė Rusijos Nepaprastųjų situacijų ministerijos lėktuvus su mobili1ja ligonine ir gydytojais, jie teiks pirmąją pagalbą nukentėjusiems.

Tegai:
Maskva, Rusija
Dar šia tema
Įvardytos pavojingos medžiagos atmosferoje po sprogimo Beirute
Ekspertas įvardijo tris galimo galingo sprogimo Beirute priežastis