Lietuvos pasieniečiai, archyvinė nuotrauka

Pasieniečiai sulaikė kontrabandininkus su 10 tūkst. pakelių cigarečių

(atnaujinta 21:16 2020.07.08)
Pareigūnams artėjant prie nešikų, šie irgi pastebėjo pasieniečius, metė dėžes ir spruko gilyn į mišką. Teko kviesti kinologus su šunimis

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Prie sienos su Baltarusija Kabelių užkardos pareigūnai sulaikė alytiškį, kuris su bendrininkais į Lietuvos gilumą gabeno 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. 

Antradienį miške ties Druskininkų savivaldybės Latežerio kaimu patruliavę pareigūnai pastebėjo kelis asmenis. Ši vieta yra maždaug už kilometro nuo sienos su Baltarusija.

VSAT
© Sputnik / Александр Липовец

Stebimi pasieniečių nešikai atėjo nuo sienos su Baltarusija ir gabeno dėžes. Pasieniečiams iš tolėliau artėjant prie nešikų šie irgi pastebėjo VSAT pareigūnus, metė dėžes ir spruko gilyn į mišką.

Iškart aplinkinėms miškingoms vietovėms netoli Latežerio šukuoti buvo pasitelkti papildomi pasieniečių ekipažai ir kinologai su tarnybiniais šunimis.

Nuo vietos, kurioje nešikai metė savo gabentus ryšulius, belgų aviganiui Itui buvo duota komanda patikrinti vietovę. Itas užuodė pėdsakus ir jais mišku ėmė vesti į Lietuvos gilumą. 

Kitoje vietoje mišką tikrinęs Kabelių užkardos pasieniečių ekipažas, kuriame buvo ir vokiečių aviganis Gėris, pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Tuomet pasižymėjo Gėris. Jis pasivijo nešiką, kuris nesiryžo greičiu varžytis su vokiečių aviganiu, ir jo saugomas sulaukė atskubėjusių pasieniečių. Paaiškėjo, kad sulaikytasis yra 24 metų Alytaus gyventojas.

Netrukus šioje vietoje pasirodė ir belgų aviganis Itas, mišku užtikrintai sekęs alytiškio pėdsakais nuo pamesto krovinio.

Iš viso kontrabandininkai gabeno 10 000 pakelių cigarečių "Minsk 5 Super Slims" ir "NZ Gold" su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tokio krovinio vertė Lietuvoje su mokesčiais yra apie 33 tūkst. eurų.

Dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai alytiškiui gresia bauda arba laisvės atėmimas iki 8 metų. Sulaikytąjį VSAT pareigūnai uždarė į areštinę. Likusieji cigaretes gabenę ir pasprukę asmenys yra ieškomi.

Kontrabandinis krovinys saugomas Kabelių pasienio užkardoje.

Tegai:
kontrabanda, pasieniečiai, pasienietis
Dar šia tema
Kontrabandines cigaretes gabenęs vyras išvydęs pasieniečius paspruko į Baltarusiją
Pasieniečiai sučiupo Rokiškio gyventoją, gabenusį kontrabandą už 38 tūkst eurų
Šventasis Jonas Marija Vianėjus, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: rugpjūčio 4-osios šventės

(atnaujinta 16:52 2020.08.03)
Nuo šios dienos iki metų galo lieka 149 dienos, katalikai šią dieną mini šventąjį Joną Mariją Vianėjų

Rugpjūčio 4 yra 216-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 217-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 149 dienos.

Rugpjūčio 4 dieną, liturginis kalendorius mini šventąjį Joną Mariją Vianėjų — didį kunigą, uolų sielų ganytoją ir nuodėmklausį.

Šv. Jonas Marija Vianėjus (1786–1859), kunigas. Daugiau nei keturiasdešimt metų nuostabiai administravo pavestąją Arso (Prancūzijoje) parapiją, uoliai sakydamas pamokslus, melsdamasis ir atgailaudamas, kasdien katechizuodamas vaikus ir suaugusiuosius, sutaikydamas nusidėjėlius su Dievu karšta meile artimui, kurios semdavosi iš Eucharistijos kaip iš šaltinio. Ta veikla taip iškilo, kad jo patarimai plačiai pasklido ir daugybę žmonių atvedė prie Dievo.

Fi­ziš­kai iš­se­kęs jis mi­rė 1859 metų rug­pjū­čio 4 dieną bū­da­mas sep­ty­nias­de­šimt tre­jų me­tų. 1925 me­tais Pi­jus XI jį pa­skel­bė šven­tuo­ju, o 1929 me­tais — visų pasaulio klebonų ypatinguoju globėju.

Ši diena istorijoje

1392 metų rugpjūčio 4 dieną Ostrove (Lenkijos ir Lietuvos pasienyje) Vytautas sudarė sutartį su Jogaila, pagal kurią gavo Trakų kunigaikštystę ir tapo faktišku Lietuvos valdovu.

Šią dieną 1873 metais gimė Alfonsas Petrulis, kunigas, politinis veikėjas, 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Nepriklausomybės akto signataras. Mirė 1928 metais.

O 2014 metais šią dieną švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis pasirašė įsakymą, kuriuo nuo 2016-ųjų įvedamas privalomas matematikos egzaminas visiems abiturientams, siekiantiems studijuoti aukštosiose mokyklose valstybės finansuojamose vietose.

1900 metų rugpjūčio 4 dieną mirė rusų tapytojas peizažistas Isaac Levitan (Isakas Levitanas). Jis sukūrė daugiau kaip 1000 tapybos darbų, akvarelių, pastelių, iliustracijų, piešinių. Gimė 1860 metais Kybartuose, neturtingų žydų šeimoje.

Savo vardadienius šią dieną švenčia Domantas, Domas, Dominyka, Dominykas, Domitas, Gerimantas, Gerimantė, Gerutė, Gerutis, Irta, Irtautas, Irtautė, Milgeda, Milgedas, Milgedė, Milgeidas, Milgeidė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Artūras Milaknis

Milaknis Kaune išlieka vienuoliktą sezoną

(atnaujinta 17:51 2020.08.03)
Atakuojantis žaidėjas Artūras Milaknis toliau gins Kauno "Žalgirio" spalvas, rašoma oficialioje klubo svetainėje

VILNIUS, rugpjūčio 3 — Sputnik. 34 metų Artūras Milaknis pasirašė naują dvejų metų sutartį su "Žalgiriu" ir toliau džiugins "žaliųjų" gerbėjus.

Artūras Milaknis prie "Žalgirio" prisijungė dar 2006 metais. Nuo 2007 metų žaidėjas pamažu tapo pagrindinės Lietuvos krepšinio komandos dalimi, kur dešimt sezonų žaidė su pertraukomis. Praėjusiame (2019/2020) Eurolygoje jis vidutiniškai surinko po 7,4 taško per rungtynes ​​ir žaidimo laiką 22 minutes. Nacionaliniame čempionate "Žalgirio" gynėjas per rungtynes ​​vidutiniškai surinko po 7,6 taško su 44 procentų tolimojo metimo tikslumu.

Milaknis yra iškovojęs devynis šalies lygos titulus ir tris Lietuvos taures. Per savo karjerą Artūras tik vieną sezoną praleido užsienyje (2015/2016), kai žaidė Kazanės "Unics".

"Kaunas yra mano namai, o "Žalgiris" — mylimiausia komanda. Esu laimingas, kad dar dvejus metus galėsiu vilkėti žaliai baltus marškinėlius. Artėjančiame sezone mūsų laukia nauji iššūkiai — bus įdomu juos pasitikti", — oficialioje klubo svetainėje cituojamas Milaknis.

Tegai:
Kauno "Žalgiris", krepšinis
Temos:
Sporto naujienos
Dar šia tema
Čiuožėja Zagitova pasidalino nuotrauka iš treniruotės
Disko metikė, ieties metikė ir eksperimentinis Antipovas