Grūdai, archyvinė nuotrauka

Grūdų prekeiviai įtariami nuslėpę daugiau nei 200 tūkst. eurų mokesčių

(atnaujinta 09:47 2020.07.09)
Tyrimo duomenimis, Telšiuose grūdų prekyba užsiimančios įmonės direktorius organizavo fiktyvius sandorius su kitų įmonių vadovais ir pateikė melagingus duomenis apie įmonės pajamas

VILNIUS, liepos 9 — Sputnik. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kuriame kaltinimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, dokumentų slėpimo ar sunaikinimo pareikšti keturiems fiziniams bei vienam juridiniam asmeniui.

Apie tai praneša FNTT spaudos tarnyba.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Telšiuose grūdų prekyba užsiimančios įmonės direktorius galimai organizavo fiktyvius sandorius su kitų įmonių vadovais ir pateikė melagingus duomenis apie įmonės 2017–2018 metų pajamas, siekdamas išvengti beveik 100 tūkst. eurų mokesčių.

FNTT pareigūnams, pradėjusiems tirti šio verslininko veiklą, kilo įtarimų dėl jo sudaryto sandorio su kita grūdais prekiaujančia įmone, registruota Kėdainių rajone. Dokumentuose buvo užfiksuotas beveik 1,5 tūkst. tonų kviečių ir rapsų pirkimas už daugiau nei 313 tūkst. eurų, atsiskaitymas neva vykęs grynaisiais pinigais. Manoma, kad realiai toks sandoris neįvyko.

Į tyrimą atliekančių pareigūnų akiratį pateko ir Telšių įmonės direktoriaus artimas giminaitis, vadovaujantis Vilniuje įkurtai įmonei, taip pat užsiimančiai prekyba grūdais. Iš pastarosios įmonės buvo įsigyta beveik 800 tonų kviečių ir pupelių bei gintaro dirbinių už daugiau nei 428 tūkst. eurų, už prekes atsiskaitant grynaisiais pinigais. Įtariama, kad per 2017 metus sostinės įmonė gavo beveik 429 tūkst. eurų pajamų, o į valstybės biudžetą nesumokėjo apie 100 tūkst. eurų mokesčių.

Tiriant šių įmonių veiklą, buvo nustatyta dar viena galimai mokesčius slėpusi įmonė, priklausanti Telšiuose registruotos įmonės direktoriaus žmonai. Įtariama, kad ši Panevėžyje registruota įmonė, vykdanti prekybą grūdais, nesumokėjo daugiau nei 20 tūkst. eurų mokesčių.

Įtarimai dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ar apskaitos dokumentų slėpimo pareikšti visų 4 įmonių vadovams. Telšių įmonės vadovas taip pat kaltinamas neteisingų duomenų apie pajamas, kai suma viršija 750 MGL, pateikimu. Tokie pat įtarimai pareikšti ir jo vadovaujamam juridiniam asmeniui. Atliekant ikiteisminį tyrimą, areštuota turto už beveik 65 tūkst. eurų.

Už neteisingų duomenų apie pajamas pateikimą valstybės įgaliotai institucijai, kai suma viršija 750 MGL, numatoma griežčiausia bausmė — laisvės atėmimas iki aštuonerių metų. Griežčiausia bausmė už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą, apskaitos dokumentų slėpimą ar sunaikinimą — iki ketverių metų nelaisvės.

Tegai:
mokesčiai, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT)
Dar šia tema
Sučiuptas veiklą slėpęs būrėjas, neapskaitęs daugiau kaip 215 tūkst. eurų
Kratų pas mėsininkus metu rasta 784 kg šešėliniais pinigais įsigytos atvėsintos mėsos
Kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja

Tichanovskaja Lietuvoje teks dvi savaites saviizoliuotis

(atnaujinta 14:56 2020.08.11)
Dėl respublikoje įvestų priemonių kovojant su koronaviruso plitimų, kandidatei į Baltarusijos prezidentus būtina saviizoliuotis

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Į Lietuvą atvykusi kandidatė į Baltarusijos prezidentus Svetlana Tichanovskaja turės praleisti 14 dienų saviizoliacijoje koronaviruso pandemijos fone, praneša TASS su nuoroda į Sveikatos apsaugos ministeriją.

Miniterijoje pranešė, kad Tihanovskajai saviizoliacijos režimas yra privalomas.

Antradienio rytą tapo žinoma, kad Tichanovskaja išvyko iš Baltarusijos ir yra Lietuvoje. Apie tai paskelbė Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovas Linas Linkevičius, teigdamas, kad Baltarusijos kandidatė į prezidentus yra "saugi". Praėjusį vakarą buvo pranešta, kad kelias valandas nebuvo žinoma Tichanovskajos buvimo vieta. Ji pati anksčiau buvo pareiškusi, kad nesiruošia išvykti iš šalies.

Po išvykimo moteris įrašė vaizdo pranešimą pavadinimu "Aš išvykau pas vaikus". Jame ji pažymėjo, kad, priešingai nei tikėjosi, kad priešrinkiminė kampanija ją užgrūdino, ji "tikriausiai vis tiek likau silpna moteris, kokia buvau iš pradžių".

Jos teigimu, sprendimas išvykti buvo "labai sunkus", tačiau nei artimieji, įskaitant vyrą, nei jos kampanijos štabas tam neturėjo įtakos. Ji taip pat paragino savo bendraminčius "pasirūpinti savimi" ir pareiškė, kad "gyvenimas nėra vertas to, kas vyksta dabar", ir "vaikai yra svarbiausias dalykas gyvenime".

Sekmadienį Baltarusijoje vyko prezidento rinkimai. Remiantis preliminariais CRK paskelbtais rezultatais, dabartinis valstybės vadovas Aleksandras Lukašenka padidėjo 80,08 proc., Tichanovskaja — antroje vietoje su 10,09 proc.

Netrukus po to, kai sekmadienį buvo uždarytos rinkimų apylinkės ir paskelbti nacionalinės išvežimo apklausos rezultatai, nepatenkintieji rezultatais nuvyko į Minsko centrą protestuoti. Jie vyko ir kituose dideliuose miestuose. Saugumo pajėgoms pavyko stabilizuoti situaciją, tačiau pirmadienį įvyko antroji protestų banga.

Per dvi dienas trukusį protestą žuvo vienas žmogus, keliasdešimt, įskaitant teisėsaugos pareigūnus, buvo sužeisti. Keli tūkstančiai buvo sulaikyti.

Tegai:
prezidento rinkimai, saviizoliacija, Lietuva, Baltarusija, Svetlana Tichanovskaja
Temos:
Baltarusijos prezidento rinkimai ir įvykiai po jų
Dar šia tema
Liberalai ragina imtis ryžtingų priemonių Baltarusijos atžvilgiu
Šaudymai, OMON ir sulaikymai: antra protestų naktis Baltarusijoje — video
Į Lietuvą išvykusi Tichanovskaja paragino baltarusius neeiti į akcijas
Klaipėdos uostas, archyvinė nuotrauka

Aplinkos ministerija paskelbė Klaipėdos uoste įvykusio incidento detales

(atnaujinta 13:03 2020.08.11)
Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti

VILNIUS, rugpjūčio 11 — Sputnik. Pirmieji atliktų tyrimų rezultatai rodo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas, praneša Aplinkos ministerija Facebook paskyroje.

"Sekmadienį įvykus incidentui Klaipėdos jūrų uoste, Aplinkos apsaugos agentūros specialistai nuvyko į įvykio vietą ir paėmė vandens mėginius, skirtus išsiliejusių naftos produktų identifikavimui bei teršalų koncentracijai nustatyti", — teigiama pranešime.

Paaiškėjo, kad incidento metu į aplinką pateko dyzelinas. Mėginių, paimtų ties I ir II Melnrage, rezultatai, skirti nustatyti išsiliejusių teršalų koncentraciją paviršiniuose vandenyse, turėtų paaiškėti rytoj.

Pabrėžiama, kad gavus tyrimų rezultatus ir žinant kokia medžiaga ar medžiagų̨ mišinys išsiliejo akvatorijoje, Aplinkos apsaugos departamentas įvertins padarytą žalą aplinkai, kurią privalės atlyginti už įvykusį incidentą atsakingi asmenys.

Tegai:
cheminiai teršalai, uostas, Klaipėda
Dar šia tema
Ekspertas: Baltarusijai visai nenaudinga gabenti naftą per Lietuvą
Papasakota apie aviacijos sektoriaus atsigavimo perspektyvas