Koronaviruso testas, archyvinė nuotrauka

COVID-19 Lietuvoje: per parą nustatytas net 21 naujas atvejis, Kaune didelis židinys

(atnaujinta 13:39 2020.07.15)
Kaune įmonėje "Hegelmann Transporte" kilus koronaviruso protrūkiui tiriami apie 200 šios bendrovės transporto skyriaus darbuotojų

VILNIUS, liepos 15 — Sputnik. Per parą nustatytas 21 naujas koronaviruso atvejis, skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) koronaviruso svetainėje.

Per Sveikatos apsaugos ministerijoje vykusią spaudos konferenciją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) atstovė Rolanda Lingienė sakė, kad iš viso per parą nustatyti 7 nauji atvejai, o 14 atvejų, nustatytų Kaune, į šią statistiką dar neįtraukti.

Pasak Lingienės, iš septynių penki atvejai yra įvežtiniai, du — vietiniai. Ji sakė, kad po vieną atvejį registruota Klaipėdos ir Marijampolės apskrityse, trys — Vilniuje, du — Kaune.

Atvejis užfiksuotas Klaipėdoje, tai įvežtinis atvejis iš Ukrainos, susirgo tolimųjų reisų vairuotojas. Jis liepos 4 dieną grįžo iš Ukrainos, o liepos 12 dieną, pajutęs pirmuosius simptomus, kreipėsi į Klaipėdos universitetinę ligoninę, kur jam ir buvo nustatyta ši liga, sakė Lingienė.

Antrasis įvežtinis atvejis nustatytas Vilniaus apskrityje iš Barselonos grįžusiam asmeniui. Dėl dar vieno galimai įvežtinio atvejo kol kas vyksta tyrimas. Asmuo grįžo iš Lenkijos liepos 6 dieną, kitą dieną jau pajuto pirmuosius simptomus, laikėsi izoliacijos. Sąlytį su juo turėję šeimos asmenys taip pat izoliavosi. Šiuo metu nustatyta, kad šeimoje yra mažametis, kuris lanko lopšelį-darželį "Karuselė", kuriame birželio 25 dieną buvo nustatytas susirgęs vaikas.

Dar vienas atvejis nustatytas Šalčininkų rajono gyventojui. Jis liepos 11 dieną pajuto COVID-19 būdingus simptomus, buvo hospitalizuotas Šalčininkų ligoninėje, o liepos 14 dieną jam buvo patvirtinta infekcija. Marijampolės apskrities gyventojas simptomus pajuto liepos 10 dieną, jis pristatytas į Šakių ligoninę, kur jam nustatyta COVID-19 liga.

Įmonėje "Hegelmann Transporte" susirgę asmenys atvyko iš Uzbekistano. Spaudos konferencijoje Lingienė sakė, kad NVSC laikosi prielaidos, jog darbuotojai iš Uzbekijos jau atvyko užsikrėtę koronavirusu, nes jie susirgo per inkubacinį periodą.

"Jeigu atsimenate, prieš keletą dienų kalbėjome apie Vilniuje užsikrėtusį asmenį, kuris atvyko iš Uzbekijos. Tas asmuo atvyko tuo pačiu lėktuvu, ir mes tvirtinama savo hipotezę, kad jis užsikrėtė lėktuve", — užsiminė NVSC vadovė.

Be to, ji pridūrė, kad visi didelį sąlytį su susirgusiais įmonės darbuotojais turėję asmenys, o tokių buvo 31, buvo izoliuoti.

NVSC Kauno departamento Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vedėja Orina Ivanauskienė sakė, kad iki liepos 2 dienos į "Hegelmann Transporte" jau buvo atvykusių ir daugiau darbuotojų iš Uzbekijos. Iš viso į įmonę dirbti atvyko 24 darbuotojai iš šios šalies.

Bendras oficialus susirgimų skaičius Lietuvoje šiuo metu siekia 1882. Mirė 79 sirgusieji, dar 12 mirė dėl kitų priežasčių. Vis dar serga 209 žmonės, pasveiko 1582, 127 asmenys yra izoliacijoje.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, COVID-19, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2373)
Ledai, archyvinė nuotrauka

Savaitgalio orai: termometrai perkops 30 laipsnių karštį

(atnaujinta 17:22 2020.08.07)
Šeštadienio dieną vyraus sausi orai, tik kai kur trumpai palis, aukščiausia temperatūra sieks 27–31 laipsnį, kai kur oras gali įkaisti ir iki 32 laipsnių

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Artimiausiomis dienomis bus karšta, praneša Hidrometeorologijos tarnyba savo paskyroje Facebook.

Šeštadienio naktis numatoma giedra ir sausa. Pūs silpnas vėjas. Paryčiais temperatūra sieks 13–18 laipsnių, Kuršių nerijoje bus apie 19 šilumos. 

Dieną debesų nedaug, vyraus sausi orai, tik kai kur trumpai palis, galima perkūnija. Pūs gaivus, bet nestiprus šiaurės rytų, šiaurės vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 27–31 laipsnį, kai kur oras gali įkaisti ir iki 32 laipsnių.

Vilniaus senamiestis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Sekmadienio naktį bus sausa, atvės iki 14-19 laipsnių. Dieną vietomis susidarys trumpo lietaus debesys, griaudės perkūnija. Temperatūra kils iki 25–30 laipsnių.

Pirmadienio naktį orai mažai keisis - be lietaus, 13-18 laipsnių šilumos. Dieną tik kai kur trumpai palis, labai šilta oro masė dar nesitrauks.

Prognozuojama, kad antradienį orus vis dar lems aukšto slėgio sūkurys, skėčių neprireiks - lietaus tikimybė maža, tačiau atslinks vėsesnis oras iš šiaurinių platumų. Naktį atvės iki 11–16 laipsnių, dieną temperatūra kils iki 22–27 laipsnių.

Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
© Sputnik /
Rugpjūčio orai Lietuvoje ir Vilniuje
Tegai:
karštis, orai
Fontanas “Šeimyninis dušas“, archyvinė nuotrauka

NVSC: penkiose Vilniaus fontanuose rasta tarša mikroorganizmais

(atnaujinta 17:19 2020.08.07)
Vilniaus miesto savivaldybės administracijos prašoma nedelsiant atlikti ir užterštų fontanų dezinfekciją

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Tarša fekaliniais mikroorganizmais rasta penkiose Vilniaus fontanuose, penktadienį praneša Nacionalinio visuomenės sveikatos centras.

NVSC Vilniaus departamento specialistai liepos 31 dieną paėmę vandens mėginius iš Vilniaus mieste įrengtų fontanų, it tik dvejuose iš jų nerado taršos fekaliniais mikroorganizmais.

Vandens mėginiai buvo paimti Lukiškių aikštės interaktyvaus, Šiaurės miestelio "Šeimyninis dušas", Vašingtono aikštės, Operos ir baleto teatro, Bernardinų sodo šokančio, Rotušės aikštės "Town Hall Square" ir Vokiečių gatvės fontanuose. 

"Tik Rotušės aikštėje esančiame "Town Hall Square" ir Vokiečių gatvės fontanuose mikrobiologinės taršos neaptikta. Kitų tirtų fontanų vandenyje rasta itin daug fekalinių mikroorganizmų: koliforminių bakterijų kolonijas sudarančių vienetų buvo nesuskaičiuojamai daug (kolonijos dengė visą tyrimo lauką)", – skelbiama pranešime. 

NVSC paprašė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos nedelsiant atlikti ir užterštų fontanų dezinfekciją.

Be to,  NVSC specialistai rekomenduoja gyventojams šiuo metu būti atsargiems ir atokiau laikytis nuo užterštų fontanų. 

Vilniaus miesto savivaldybė rugpjūčio 5 dieną informavo NVSC Vilniaus departamentą, kad atliko Lukiškių aikštėje įrengto fontano dezinfekciją chloru. 

Praėjusią savaitę NVSC pranešė, kad Lukiškių aikštėje įrengto interaktyvaus fontano vanduo užterštas fekaliniais mikroorganizmais. Tyrimais nustatyta, kad fontano vandenyje žarninių lazdelių koncentracija siekia 140 kolonijas sudarančių vienetų (KSV)/100 ml vandens, o žarninių enterokokų koncentracija — 91 KSV/100 ml vandens. 

Vilniaus miesto vicemeras Vytautas Mitalas, liepos 31 dieną buvo atliktas šokinis chloro (biocido) dozavimas pakeliant chloro lygį iki 2,5 mg/l.Lukiškių fontanas šiandien buvo paleistas rugpjūčio 4 dieną.

Tegai:
fontanai, Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC)
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėdasu žmona Diana

Nausėda kartu su šeima laikinai izoliavosi

(atnaujinta 18:23 2020.08.07)
Lietuvos vadovui ir prezidento kanceliarijos darbuotojams teko izoliuotis, paaiškėjus, kad vienas kanceliarijos darbuotojų bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu

VILNIUS, rugpjūčio 7 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda laikinai izoliavosi su šeima penktadienį po pietų, praneša Prezidentūros spaudos tarnyba.

Vilnius, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Anot pranešimo, prezidento šeima izoliavosi paaiškėjus, kad vienas prezidento kanceliarijos darbuotojų prieš savaitę bendravo su galimai koronavirusu užsikrėtusiu asmeniu.

Be to, izoliuotis nurodyta visiems prezidento kanceliarijos darbuotojams. Laikina atsargumo priemonė bus taikoma iki bus gauti darbuotojo COVID-19 testo rezultatai.

Prezidento kanceliarijoje šiuo metu atliekama dezinfekcija.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
Lietuva, saviizoliacija, koronavirusas, Diana Nausėdienė, Gitanas Nausėda
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2373)