Žvaigždės, archyvinė nuotrauka

Liepos 18 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 13:43 2020.07.19)
Rytoj, liepos 18 dieną, Liūtams gali kilti naujų idėjų ir sumanymų, Šauliams susitikimai atvers naujus horizontus, o Žuvys visus rūpesčius gali atidėti kuriam laikui

Avinas (03.21-04.20) 

Turite pakankamai jėgų pasiekti savo tikslus ir netgi padėti artimiesiems. Šiandien jūsų nuomonė gali skirtis nuo kitų požiūrio, tačiau neturėtumėte nusiminti. Būkite kantrus.

Dabar tinkamiausias metas įvairiems pirkiniams. Išrinkite dovanas draugams ir artimiesiems, nepamirškite ir savęs.

Jautis (04.21-05.21) 

Profesionalūs klausimai pareikalaus aktyvaus jūsų dalyvavimo. Jei atsiras naujų pasiūlymų, skirkite laiko įvertinti perspektyvas. Jūsų laukia malonūs susitikimai su senais draugais ar pažįstamais. Atsiranda daugiau galimybių užmegzti naujus santykius.

Dvyniai (05.22-06.21) 

Atidžiai įsiklausykite į netikėtus pasiūlymus. Gali būti, kad jums reikės priimti greitus ir originalius sprendimus. Jei jie bus teisingi, pakeis jūsų gyvenimą į gerąją pusę. 

Vakare galimos sunkios situacijos, ginčai. 

Vėžys (06.22-07.22) 

Jūsų laukia daug darbo. Ateina laikas išplėsti anksčiau pradėtą ​​veiklą, rengti verslo susitikimus ir derybas. 

Asmeniniuose santykiuose tikėtina šiokia tokia sumaištis. Reikalinga savianalizė ir kantrybė, kad susivoktumėte savo jausmų labirinte.

Liūtas (07.23-08.23) 

Visus klausimus stenkitės išspręsti taikiai, ginče pergalė nebus jūsų. Geras laikas tvarkyti dokumentus ir reikalus. Gali kilti naujų idėjų ir sumanymų. Jei norite pakeisti savo asmeninį gyvenimą į gerąją pusę, jums gali pasisekti.

Galbūt teks pasinervinti dėl artimo žmogaus problemos.

Mergelė (08.24-09.22) 

Bet koks darbas turėtų būti atliekamas lėtai. Jei turite pretenzijų darbuotojams ar vadovybei, neskubėkite "mesti pirštinės". 

Bendravimas su naujais pažįstamais bus malonus ir produktyvus. Skirkite dėmesį savo sveikatai.

Svarstyklės (09.23-10.22) 

Pabandykite į savo kasdieninę veiklą įtraukti kūrybiškumą, jums garantuotas pripažinimas įvairiose srityse. Dabar tinkamas laikotarpis novatoriškoms idėjoms ir išradimams. Skirkite daugiau dėmesio savo šeimai. Galite įsigyti mielą gyvūną.

Skorpionas (10.23-11.21) 

Šiandien jūsų laukia gana produktyvi diena. Jeigu turite nebaigtų buitinių, ūkinių reikalų, galite juos užbaigti. Labai svarbu dėl smulkių trikdžių nenuleisti rankų. 

Tinkamas laikas pasimėgauti ir paprastais gyvenimiškais malonumais, susitikti su artimais žmonėmis.

Šaulys (11.22-12.21) 

Šią dieną susitikimai ir kelionės gali jums atverti naujus horizontus. Stenkitės nesijaudinti dėl smulkmenų. Fizinis darbas ar sportas gali padėti atkurti ramybę ir pagerinti gyvybingumą. Galite tikėtis šeimos, draugų, bendraminčių ir autoritetingų žmonių palaikymo.

Ožiaragis (12.22-01.20) 

Imkitės naujų užduočių, praplėskite savo veiklos sritį. Reikalai, pokalbiai, net jei jie oficialūs, suteiks naudos. 

Vakare įmanomas malonus susitikimas ar nuotykis. Tik turėkite omenyje, kad tai gali nemažai kainuoti.

Vandenis (01.21-02.19) 

Šiandien didžiąją laiko dalį geriau praleisti su šeima. Jums kils įdomių idėjų, į kurių realizavimą gali būti įtraukti ir namiškiai. Neatidėkite jų įgyvendinimo neapibrėžtam laikotarpiui. 

Pakili nuotaika artimiausiu metu jums garantuota. Šeimoje viešpataus santarvė.

Žuvys (02.20-03.20) 

Daugiausia dėmesio skirkite šeimai ir ryšiams su mylimu žmogumi. Visus kitus rūpesčius atidėkite kuriam laikui. Santykiai su artimaisiais bus nuoširdūs ir tvirti. Visus svarbius reikalus spėsite atlikti vėliau, o kol kas — pailsėkite.

Tegai:
horoskopas
Spalio 27

Kokia šiandien diena: spalio 27-osios šventės

(atnaujinta 15:38 2020.10.26)
Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Žvalgų diena, be to, Kriminalinės policijos diena, savo vardadienius šiandien švenčia Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina

Spalio 27-oji yra 300-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, keliamaisiais metais — 301-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 65 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ramojus, Gedas, Tautmilė, Vincentas, Sabina.

Šią dieną minima Vytauto Didžiojo mirties diena.

Didysis Lietuvos kunigaikštis Vytautas mirė 1430 metų spalio 27 dieną. Tuomet Vytautui buvo jau 80 metų. Manoma, kad Vytautas mirė nuo sutrenkimo, kai nukrito nuo arklio. Kita versija, kad nuo supūliavusios voties.

Vytautas yra garsiausias iš visų Lietuvos valdovų, neveltui vadinamas Didžiuoju. Didžiausias jo nuopelnas, kad Jogailai užvaldžius Lenkiją ir Lietuvą, Vytautas sugebėjo atsikovoti valdžią Lietuvoje ir po jo mirties Lietuva tapo nepriklausoma nuo Lenkijos.

Vienas iš garsiausių mūšių Lietuvos istorijoje — Žalgirio mūšis (1410 liepos 15 d.). Lietuvių pergalei prieš Vokiečių ordiną šime mūšyje daug įtakos turėjo Vytauto vadovavimas.

Be to, šią dieną minima Žvalgų diena.

Spalio 27-ąją Lietuvoje minima Saugumo departamento įkūrimo diena, o kartu ir saugumo darbuotojų profesinė šventė.

Po pirmojo pasaulinio karo, paskelbus nepriklausomybę, 1918 metų spalio 27 dieną buvo įkurta kariuomenėje veikusi slaptoji tarnyba, vėliau pavadinta Žvalgybos skyriumi.

Nepriklausomybės metais Žvalgybos skyrius daugelį kartų buvo reorganizuotas į kriminalinę policiją, saugumo tarnybą, slaptąją tarnybą, o po nepriklausomybės atkūrimo 1990 metais įsteigtas Valstybės saugumo departamentas.

Lietuvos valstybės saugumo departamento paskirtis — saugoti respublikos suverenitetą ir konstitucinę jos santvarką.

Saugumo departamento uždavinys — laiku atskleisti veiklą, kuri kelia grėsmę valstybės saugumui, teritorijos neliečiamybei ir vientisumui, valstybės interesams, jos ekonominei ir gynybinei galiai.

Taip pat šiandien minima Kriminalinės policijos diena.

Kriminalinės policijos diena Lietuvoje minima nuo 1931 metų. Ją minėtina diena paskelbė tuometinis vidaus reikalų ministras pulkininkas Steponas Rusteika.

Spalio 27-oji pasirinkta todėl, kad 1918 metų spalio 27 dieną nepriklausomybę atkūrusioje Lietuvoje buvo pradėtas kriminalinės policijos organizavimo darbas.

Kasmet Kriminalinės policijos dienos proga Lietuvoje apdovanojami geriausi šalies kriminalistai, renkamos geriausios metų bylos.

Ši diena Lietuvos istorijoje

1430 metais mirė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Gimė apie 1350 m.

1918 metais buvo Įkurta Lietuvos karinė žvalgyba.

1931 metais gimė poetė, Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos lauretė Ramutė Skučaitė.

1999 metais Lietuvos prezidentas priėmė Rolando Pakso vadovaujamos vyriausybės atsistatydinimą ir dekretu nurodė jai toliau dirbti, ministro pirmininko pareigas pavedė eiti Irenai Degutienei.

Ši diena pasaulio istorijoje

1492 metais Kristupas Kolumbas atrado Kubą ir paskelbė ją Ispanijos nuosavybe.

1505 metais mirė Rusijos caras Ivanas III.

1728 metais gimė britų keliautojas Džeimsas Kukas — pirmųjų Naujosios Zelandijos, Australijos ir Havajų salų žemėlapių autorius.

1782 metais gimė italų kompozitorius ir smuiko virtuozas Nikolo Paganinis.

1811 metais gimė pirmosios pasaulyje siuvimo mašinos išradėjas, JAV pramonininkas Izaokas Zingeris.

1858 metais gimė JAV prezidentas (1901—1909 m.) Teodoras Ruzveltas.

1978 metais gimė smuiko virtuozė kinė Vanesa Mei.

2010 metais britų slaptojo agento Džeimso Bondo garsusis automobilis "Aston Martin" su įvairiais gudriais įtaisais, tokiais kaip krėslo katapulta ir besikeičiantys numeriai, buvo parduotas viename aukcione Londone pigiau nei prognozuota — už 4 mln. JAV dolerių.

Tegai:
Lietuva, šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai
Vagis

Klaipėdoje teisiamas vyras, įtariamas pinigų neužrakintų butų ir įstaigų vagyste

(atnaujinta 13:04 2020.10.26)
Tyrimo metu nustatyta, jog asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo

VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Klaipėdoje prieš teismą stos vyras, kaltinamas dėl 17 uostamiestyje įvykdytų vagysčių iš butų ir įstaigų patalpų, praneša Lietuvos policija.

Policijos duomenimis, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas kai šių metų kovo 1dieną buvo gautas pranešimas, jog Skautų g. Giruliuose, dienos metu, be įsilaužimo požymių patekus į butą, iš rankinės pavogta piniginė su joje buvusiais 400 eurų, banko kortele ir dokumentais. Tą pačią dieną užfiksuota, jog pasinaudojus vogta banko kortele, uostamiestyje, H. Manto g., iš bankomato bandyta pasiimti pinigų, tačiau ilgapirščio užmačios nepavyko, mat kortelė jau buvusi užblokuota. Vis dėlto, įtariamasis buvo užfiksuotas bankomato stebėjimo kameros.

Po savaitės, kovo 8 dieną, Klaipėdos pareigūnams pranešta, jog Tomo g., iš įstaigos patalpų buvo pavogta piniginė su 150 eurų. Tą pačią dieną Galinio Pylimo g. esančioje bibliotekoje buvo išdaužtas langas ir pasikėsinta pagrobti kasos aparatą, tačiau suveikus signalizacijai asmuo iš patalpų paspruko. Kiek vėliau, taip pat kovo 8 dieną, Kulių Vartų g., į neužrakintas įstaigos patalpas užėjęs vyras iš stalčiaus įtariamas pasisavinęs 150 eurų.

Tirdami minėtų įvykių aplinkybes, Klaipėdos miesto 2-ojo Veiklos skyriaus policijos pareigūnai atkreipė dėmesį, jog įvykdytų nusikalstamų veikų braižas labai panašus — nežinomas asmuo dienos metu tikrindavo ar neužrakintos butų bei įstaigų durys, o tokių aptikęs tiesiog užeidavo į patalpas ir pasisavindavo pinigus ar pinigines ir pasprukdavo.

Šių metų birželį Klaipėdoje pareigūnai sulaikė 1980 metais gimusį, ne kartą Lietuvoje ir užsienyje už vagystes teistą vyrą, įtariamą Klaipėdos mieste įvykdžiusį net 17 tokio pobūdžio vagysčių. Šiuo metu įtariamasis yra nuteistas ir atlieką bausmę už anksčiau padarytą kitą nusikaltimą bei laukia naujo nuosprendžio.

Tegai:
Lietuva, Klaipėda, vagystė
Dar šia tema
Kauno pareigūnai sučiupo visoje šalyje sukčiavusį vyrą
Teismo nuosprendžio sulaukė kalėdiniu laikotarpiu plėšikavęs asmuo
Ilgapirščiai traukia į miškus: Tauragės rajone pavogta 500 pušelių