Bėgimas, archyvinė nuotrauka

Naujoje Vilniaus 100 km trasoje vyks nemokamos treniruotės

(atnaujinta 20:45 2020.07.20)
Nuo liepos 20 dienos iki rugsėjo pabaigos vyks net vienuolika bėgimo treniruočių gražiausiose Vilniaus vietose

VILNIUS, liepos 19 — Sputnik. Naujai įrengtoje 100 km trasoje aplink Lietuvos sostinę vyks nemokamos treniruotės, praneša miesto savivaldybės spaudos tarnyba. 

Nauja 100 km trasa aplinkui sostinę visuomenei buvo pristatyta birželio viduryje. Ji skirta judėti pėsčiomis ar bėgte visiems, mėgstantiems aktyvią gyvenseną, profesionalams ir dar tik pradedantiems pažintį su bekelės bėgimu.

"Ši trasa yra unikali, skirta bėgimui arba ėjimui. Ji driekiasi per beveik visus miesto pažintinius takus, neatrastomis Vilniaus vietomis. Sudarydami trasą, stengėmės, kad būtų kuo mažiau asfalto, o žmonės atrastų tokį Vilnių, kokio dar nėra matę. Tie sportininkai, kurie nemėgsta bėgioti asfaltu, turės treniruočių bazę ir galės kiekvieną dieną įveikti skirtingą atkarpą", — pasakojo vienas Lietuvos orientavimosi sporto federacijos (LOSF) narys Vilius Aleliūnas.

Bekelės bėgimo treneriai nemokamas treniruotes ves nuo liepos 20 dienos. Kiekvieną pirmadienį, 18 valandą, treniruotės vyks vis kitoje trasos atkarpoje. Pirmasis užsiėmimas vyks nuo Stalo kalno iki Pučkorių atodangos.

"Treniruotėse sieksime žmones supažindinti su bekelės bėgimu. Taip pat visi galės pamatyti šią trasą ar surasti nebandytą atkarpą. Bekelės bėgimas šiek tiek skiriasi nuo asfaltinio bėgimo. Čia reikia visiškai kitokių įrankių, inventoriaus, taip pat — kitokio pasiruošimo. Trasoje daug įkalnių, nuokalnių. Reikia nepervertinti savo jėgų. Tam ir bus skirtos šios lengvos treniruotės, — aiškino V. Aleliūnas. — Planas yra surinkti dvi grupes. Turėsime du vedlius-trenerius. Viena grupė bus vėžlių, kita — kiškių. Viena grupės bus tiems, kurie greičiau norės įveikti trasą, kita — lėčiau bėgantiems".

Iš viso trasą sudaro 10 atkarpų. Kadangi vieną atkarpą sudaro 19 km, ji bus padalinta į dvi dalis, bus 11 užsiėmimų.

Pasirengti bėgimui padės specialiai takui aplink Vilnių sukurta svetainė www.vilnius100km.lt, kur galima rasti trasos atkarpų žemėlapius, aprašymus ir parsisiųsti programėles į savo mobiliuosius.

Neabejojama, kad ši nuostabaus grožio trasa sulauks daug teigiamų atsiliepimų ir didelio bekelės bėgikų susidomėjimo. Trasos iniciatoriai sieks, kad ateityje ši Vilniaus trasa pritrauktų ir sportininkus iš užsienio.

Aleliūnas papasakojo, kad ateityje čia planuojama surengti dideles tarptautines varžybas, kuriose dalyvautų žmonės iš viso pasaulio.

Nemokamų treniruočių tvarkaraštis ir vietos:

Liepos 20 d. pirmadienis, 18:00 Stalo kalnas–Pūčkorių atodanga;

Liepos 27 d. pirmadienis, 18:00 Pūčkorių atodanga–Tuputiškių serpantinas;

Rugjūčio 3 d. pirmadienis, 18:00 Tuputiškių serpantinas–Burbiškės;

Rugpjūčio 10 d. pirmadienis, 18:00 Burbiškės–Senasis Vilniaus kelias;

Rugpjūčio 17 d. pirmadienis, 18:00 Senasis Vilniaus kelias–Pasakų parkas;

Rugpjūčio 24 d. pirmadienis, 18:00 Pasakų parkas–Šeškinės ozas;

Rugpjūčio 31 d. pirmadienis, 18:00 Šeškinės ozas–Verkiai;

Rugsėjo 7 d. pirmadienis, 18:00 Verkiai–Žalieji ežerai;

Rugsėjo 14 d. pirmadienis, 18:00 Žalieji ežerai–Verkiai;

Rugsėjo 21 d. pirmadienis, 18:00 Verkiai–Antakalnis;

Rugsėjo 29 d. pirmadienis, 18:00 Antakalnis–Stalo kalnas.

Tegai:
Vilnius, bėgimas
Dar šia tema
Apie 30 Lietuvos studentų nusipelnė vardinių Prezidentų stipendijų
Rusija papasakojo, kada gali prasidėti vakcinos nuo COVID-19 gamyba
Eilės pasienyje

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė

(atnaujinta 14:35 2020.10.31)
Taip pat eilės susidaro Latvijos ir Lenkijos pasienyje. Ten susikaupė daugiau nei 120 sunkvežimių

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė daugiau nei 460 sunkvežimių eilė, rodo Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

14:00 valandos (13:00 Lietuvos laiku) duomenimis, daugiau nei 170 sunkvežimių laukia "Kamennyj Log" kontrolės punkte, daugiau nei 120 sunkvežimių — Kotlovkoje, daugiau nei 90 sunkvežimių — Privalkoje. Beniakonių kontrolės punkte — virš 80.

Prie sienos su Latvija taip pat susidarė eilės. Daugiau nei 80 sunkvežimių laukia "Urbanų" kontrolės punkte, daugiau nei 20 — "Grigorovščinoje".

Baltarusijos pasienyje su Lenkija ir Ukraina eilės nedidelės. Kozlovičiuose įvažiavimo laukia daugiau nei 20 vilkikų, o Novaja Gutos — tiek pat.

Dėl epidemiologinės situacijos kaimyninėse šalyse Baltarusija nuo ketvirtadienio laikinai apribojo keleto asmenų kategorijų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos patekimą į kontrolės punktus. Krovininiam transportui apribojimai netaikomi.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje
Karantinas

Vietinis karantinas gali būti paskelbtas dar 13-oje savivaldybių

(atnaujinta 12:22 2020.10.31)
Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Nuo lapkričio 2 iki lapkričio 8 dienos imtinai, remiantis naujuoju šviesoforo principu, raudonajai zonai priskiriamos dar trylika šalies savivaldybių, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Karantinas gali būti įvedamas Prienų rajono, Rietavo, Šalčininkų rajono, Šiaulių miesto, Šilutės rajono, Tauragės rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Kauno rajono, Mažeikių rajono, Molėtų rajono, Palangos ir Panevėžio rajono savivaldybėse.

Siekiant suvaldyti koronaviruso plitimą, į raudoną zoną patekusiose savivaldybėse privaloma ne tik laikytis specialistų rekomendacijų bei nurodymų, bet ir gali būti sprendžiama dėl lokalaus karantino paskelbimo.

Ar šiose savivaldybėse bus įvestas karantinas bus sprendžiama trečiadienį.

Šiuo metu į raudonąją zoną įtrauktos 34 šalies savivaldybės, geltonąją — 21, žaliąją — 5. 

Vietiniai karantinai jau yra paskelbti 21 savivaldybėje: Elektrėnų, Joniškio rajono, Jurbarko rajono, Kelmės rajono, Klaipėdos rajono, Kretingos rajono, Marijampolės, Pasvalio rajono, Plungės rajono, Skuodo rajono, Šiaulių rajono, Švenčionių rajono, Kauno miesto, Klaipėdos miesto, Šilalės rajono, Širvintų rajono, Telšių rajono, Trakų rajono, Vilniaus miesto, Vilniaus rajono ir Raseinių rajono savivaldybėse.

Tegai:
karantinas, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Veryga prabilo apie nacionalinio karantino paskelbimo galimybę
Vilniaus "Akropolis" trumpina parduotuvių darbo laiką
SAM rekomenduoja, jei įmanoma, artimųjų kapus lankyti ne Vėlinių savaitgalio metu
Rusijos ir JAV vėliavos

Rusijos ambasada atsakė į Trampo specialiojo pasiuntinio žodžius apie INF sutartį

(atnaujinta 11:35 2020.10.31)
Spalio 26 dieną Putinas paskelbė naują iniciatyvą išspręsti augančią įtampą Europoje po JAV pasitraukimo iš INF sutarties

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Maskva kviečia JAV rimtai apsvarstyti Vladimiro Putino išsakytą ginklų kontrolės iniciatyvą, pranešė Rusijos ambasada Vašingtone, teigiama RIA Novosti pranešime.

Anksčiau JAV prezidento specialusis pasiuntinys ginklų kontrolės klausimais Maršalas Bilingslis teigė, kad, kaip jis tikėjo, Rusija "apgailestauja, kad sunaikino INF sutartį (Vidutinio ir trumpojo nuotolio branduolinių pajėgų sutartį), apgaudinėjusi daugiau nei dešimtmetį".

"Niekas nenori kitos raketų krizės. Prezidento Putino pasiūlymuose numatyti kompromisiniai metodai, naudingi visoms valstybėms. Mes siūlome mūsų Amerikos partneriams juos rimtai apsvarstyti", — sakoma Rusijos diplomatinės atstovybės pranešime.

Spalio 26 dieną Putinas paskelbė naują iniciatyvą išspręsti augančią įtampą Europoje po JAV pasitraukimo iš INF sutarties.

Visų pirma, jis sakė, kad Maskva nori nedislokuoti 9M729 raketų Rusijos europinėje dalyje, laikydamasi abipusių NATO žingsnių. Prezidentas taip pat pasiūlė aljansui patikrinti kompleksus "Aegis Ashore" su Mk-41 raketomis Europos bazėse ir su raketomis 9M729 Kaliningrado objektuose.

Oficialus Berlynas vienas pirmųjų sureagavo į šią iniciatyvą, nurodydamas ankstesnę Šiaurės Atlanto aljanso poziciją, kad Rusijos idėjos dėl INF sutarties nėra patikimos. Komentuodamas šiuos pareiškimus, Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Riabkovas pavadino juos neatsakingais.

INF sutartis buvo skirta užtikrinti pasaulinį strateginį stabilumą. 2019 metų rugpjūčio mėnesį JAV pasitraukė iš susitarimo "dėl Rusijos pažeidimų". Vašingtonas apkaltino Rusiją uždraustos raketos 9M729 sukūrimu ir bandymu. Maskva tikina, kad leistinas nuotolis yra mažesnis nei 500 kilometrų.

Tegai:
sutartis, Vladimiras Putinas, Donaldas Trampas, JAV, Rusija
Dar šia tema
Pentagonas įvertino Rusijos viršgarsinių ginklų grėsmę
Lietuva sustiprins "Didžiąją Kinijos sieną". Ar gal visgi susiprotės?