Koronaviruso tyrimai

Gydytojas palygino epidemiologinę situaciją Lietuvoje su kitomis šalimis

(atnaujinta 10:16 2020.07.21)
Anot Lietuvos profesoriaus, iki šiol buvusi stabili padėtis respublikoje gali pasikeisti per artimiausias dvi savaites

VILNIUS, liepos 21 — Sputnik. Vilniaus universiteto profesorius ir Santaros klinikų gydytojas Vytautas Kasiulevičius situaciją su pandemija Lietuvoje palygino su epidemiologine padėtimi įvairiose pasaulio šalyse. Apie tai jis parašė savo Facebook paskyroje.

"Lietuva iki šiol pasižymėjo situacijos stabilumu. Šios dienos naujų židinių ir atvejų skaičius gali keisti šią tendenciją, per artimiausias dvi savaites pamatysime", — pažymėjo profesorius.

Anot Kasiulevičiaus, tikrasis pandemijos mastas, didesnis negu kovo mėnesio "banga", šiuo metu pastebimas Vidurinės Azijos šalyse, JAV, Brazilijoje, Izraelyje. Tai vidutiniškai 200 atvejų 1 milijonui gyventojų kiekvieną dieną.

Ispanija pasiekė tokį rodiklį pavasarį, Italijos rodikliai retai viršijo 100 atvejų per parą milijonui gyventojų.

Tuo tarpu, kaip pažymi Kasiulevičius, daugelyje Europos Sąjungos šalių pandemijos rodikliai šiuo metu išlieka patenkinami. Tačiau kai kuriose ES šalyse situacija pablogėjo per pastarąjį mėnesį (Rumunija, Bulgarija, Kroatija ir pastarąsias savaites Ispanija), nors tai ir nepalyginama su JAV.

Visgi Europoje yra šalių, kurios lieka stabilios. Tai Vokietija, Italija, Suomija, Norvegija, Airija, Vengrija.

Šiuo metu Lietuvoje užregistruota daugiau nei 1940 koronavirusinės infekcijos atvejų, mirė 80 žmonių. Karantinas respublikoje atšauktas nuo birželio 17 dienos, tačiau šalyje galioja nepaprastosios padėties režimas, numatantis tam tikrus apribojimus.

Lietuvos sveikatos apsaugos ministerija sugriežtino reikalavimus keliautojams iš trečiųjų šalių. Valstybių, kurios nėra Europos ekonominės erdvės ir EBPO narės, gyventojai, atvykę į Lietuvą, privalo atlikti koronaviruso testą ir dvi savaites praleisti izoliacijoje.

Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
© Sputnik
Su COVID-19 susiję ribojimai nuo 2020 m. birželio 17 d.
Tegai:
Lietuva, pandemija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Vakcinacija Lietuvoje

Vilnius kviečia skiepytis vyresnius nei 55 metų gyventojus

(atnaujinta 17:12 2021.04.11)
Nuo balandžio 12 dienos, pirmadienio, popietės Vilnius dar labiau plės skiepijamųjų sąrašą — registracija "Pfizer" vakcina bus atverta 55–64 metų vilniečiams

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Vilnius skiepytis kvies vyresnius nei 55 metų gyventojus, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

Pabrėžiama, kad Vilnius pirmasis iš didmiesčių vakcinavo 55 proc. vyresnių nei 65 metų gyventojų, nuo praėjusio antradienio skiepytis kviečiami ir kontaktiniu būdu dirbantys pareigūnai bei prekybos sektoriaus darbuotojai bei strateginių įmonių darbuotojai (prioritetinė grupė 1.20), nuo penktadienio — neįgalūs ar neįgalius artimuosius slaugantys vilniečiai (prioritetinė grupė 1.18).

Tuo pačiu nuo šiandien, 16 val., iki pirmadienio popietės dar kartą išskirtinė galimybė registracijai sudaroma statistiškai jautriausiai koronavirusui gyventojų grupei — vyresniems nei 65 m. vilniečiams.

Nuo balandžio 12 dienos, pirmadienio, popietės Vilnius dar labiau plės skiepijamųjų sąrašą — registracija "Pfizer" vakcina bus atverta 55–64 m. vilniečiams.

"Velykų šventės nepraėjo be pasekmių — šiandien Santaros klinikose ir Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje baigiamos užpildyti sergantiems COVID-19 skirtos lovos. Ir daugiau nei pusė užėmusių jas — jaunesni nei 65 metų žmonės, tad turime paskubinti jų vakcinaciją, — teigė Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorė Lina Koriznienė.

Jos teigimu, amžiaus grupė nuo 55 metų apima nemažai pagal profesijas ar kitaip apibrėžtų prioritetinių grupių atstovų, kurie dar nėra vakcinuoti — mokytojai, pareigūnai, prekybos salių darbuotojai.

Tegai:
Vilnius, vakcinacija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Greitosios pagalbos automobilis

Lietuvoje vienerių metų vaikas buvo paguldytas į ligoninę dėl galvos traumos

(atnaujinta 11:16 2021.04.11)
Motinos teigimu, mergytė susižalojo atsitrenkusi į stalo kampą. Policijos duomenimis, ji buvo paguldyta į Kauno ligoninę

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Lietuvoje vienerių metų mergaitė su galvos trauma buvo išvežta į ligoninę. Apie tai pranešė Policijos departamento spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko Kaune šeštadienį apie 16:50. 2020 metais gimusi mergina paguldyta į ligoninę ir išvežta į Kauno ligoninę.

Motinos teigimu, vaikas susižalojo atsitrenkęs į stalo kampą.

Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Tegai:
mergaitės, ligoninė, Kaunas
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas